Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już tak na poważnie o sanitariatach, to chciałem zapytać ile wy czasu w nich spędzacie i czy to aż taki argument do skreślenia lub nie danego kempingu? :niewiem:

Jeździłem z dzieciakami na ten kemping (w Lipot) i chyba ani razu one nie musiały z nich korzystać, bo nie za bardzo chciały korzystać z 'publicznych toalet' posiadając swoją, a i ja też wolałem jak wszystkie takie sprawy ogarną u siebie. Mi osobiście stan tychże sanitariatów nie przeszkadzał (co nie znaczy że jest jakiś tragiczny), a i tak bywałem tam sporadycznie, jak przechodziłem akurat obok. 'Te luksusy' :bzik: swoje mam w kamperze, a wcześniej miałem w przyczepie....

Rozumiem przypadek gdy ktoś przyjeżdża pod namiot lub małą przyczepą bez łazienki, wtedy jest skazany na częste korzystanie z sanitariatów i może sobie ponarzekać.

Najważniejsze dla mnie oprócz strefy basenowej na tym kempingu to dostęp do WC Chem + zrzut szarej + czysta woda... Zaletą jest również punkt zmywania naczyń, bo tu akurat wody idzie sporo.

Podsumowując mój wywód: Lipot był oceniony przez moje dzieci bardzo wysoko i taki też pozostanie w mojej pamięci, bez względu na warunki jakie panują w sanitariatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sanitariaty ale o cenę. Lipot dla mnie za 470 zł za dobę jest zwyczajnie za drogi w stosunku do tego co oferuje. Jeśli tak się cenią to standard kempingu musi iść z ceną w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał(a):

Nie chodzi o sanitariaty ale o cenę. Lipot dla mnie za 470 zł za dobę jest zwyczajnie za drogi w stosunku do tego co oferuje. Jeśli tak się cenią to standard kempingu musi iść z ceną w parze

Tym razem naprawdę muszę przyznać Ci 100% racji ?.
Ale mi zaimponowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 20:43, peja76 napisał(a):

wydaje Mi się że ceny ok.

Oglądałem jakiś czas temu wasz filmik z term gdzieś na dziko, też fajna miejscówka.

 

W dniu 1.03.2023 o 22:37, maarec napisał(a):

Tak. Byliśmy śladem NK. Miejsce ok, z tymi knajpami gorzej. Nas wygonili koło 19 latem bo zamykają  :). 

termy przyjemne. Bez kolejek i z klimatem. 

Cena dla naszej 4 w Bukfurdo przekroczyla juz 300zl.

Chyba mówicie o różnych miejscach.

@maarecKiskunmajsa?

@peja76 Demjen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał(a):

 

Chyba mówicie o różnych miejscach.

@maarecKiskunmajsa?

@peja76 Demjen

Nie. Pisałem o Demjen - tam nas olali w knajpach, przyjmowali swoich gości i Niemców :) nam powiedzieli, że właśnie zamykają.

w Kiskunmajsie obsługa basenów była słabiutka, na campingu młoda dziewczyna z angielskim na moim poziomie więc nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem  poważny tekst o narastającej na Węgrzech recesji gospodarczej i coraz większej drożyźnie. 

W kwietniu wybieram się zestawem na Węgry wiec osobiście sprawdzę jak rzeczywiście to wygląda w praktyce .:drive::przyczepa:

Po powrocie przedstawię swoja subiektywna opinie co i jak się zmieniło ze szczególnym uwzględnieniem cen paliw, kempingów oraz cen w sklepach z żywnością.    :banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamdiver napisał(a):

Poproszę o te inne kempingi

Wkrótce napiszę / mam remont w domu i nie bardzo czas na szukanie /  Nie są to kempingi i baseny wypasione. Nam wystarczają, bo potrzebujemy ciepłej wody i basenu do pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy na Węgrzech w listopadzie w tamtym roku odwiedzając kempingi:

 

Karcag

Túrkeve

Békéscsaba – przejazdem bez kempingu (ale w okolicy można było by pewnie stanąć na noc)

Gyula – kemping nieopodal aquaparku

Füzesgyarmat

Berekfürdői

i omijając Hajdúszoboszló dojechaliśmy do Debreczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Békéscsaba, Gyula, Füzesgyarmat kempingi nie są połączone z basenami. Turkeve jest razem, ale nam się nie podobało, a komary omal nas nie zjadły.

Karcag pewnie znasz. O Berekfürdő nie piszę.

Taka jest nasza opinia.

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elaola napisał(a):

Füzesgyarmat kempingi nie są połączone z basenami.

Jest połączony kemping z basenami.

20221102_212001.thumb.jpg.3fbaf4bd67e0b7dc8914d73da097e7c9.jpg

ta łuna za żywopłotem to już pierwsze baseny

8 godzin temu, Misio napisał(a):

Gyula – kemping nieopodal aquaparku

Kemping nieopodal...ale fajna klimatyczna miejscówka, klimatyczna miejscowość itd... spory aquapark...

 

Ogólnie to są miejscówki niższych "lotów", ale dla mnie OK, najwyższy standard w Berekfürdő

 

Na pewno jest to też inne spojrzenie, bo myśmy byli w listopadzie, gdzie dużo rzeczy jest zamkniętych, krótki dzień i średnia pogoda...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Misio napisał(a):

Jest połączony kemping z basenami.

 

Jest połączony, ale bilety trzeba kupować osobno, chyba, że coś się zmieniło, bo byliśmy jakiś czas temu.

Na stronie piszą, że wejście na baseny nie jest wliczone w cenę kempingu.

http://kastelyfurdo.hu/6_Árjegyzék

 

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy nie płacili osobno...

Ogólnie tani kemping.

Ale my byliśmy w listopadzie, więc gro rzeczy były inne... Jak np ceny prądu...

np tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co wybierają się w ty roku do bratanków - tekst skopiowany z innego forum / wiarygodny /

 

Centralny Urząd Statystyczny Węgier ogłosił komunikat o inflacji w lutym 2023 roku.
W lutym 2023 r. ceny konsumpcyjne były średnio o 25,4% wyższe niż rok wcześniej. W ciągu ostatniego roku najbardziej wzrosły ceny energii i żywności dla gospodarstw domowych.

Artykuły spożywcze
Wskaźnik cen konsumpcyjnych: 143,3%
Ceny żywności wzrosły o 43,3%, w tym głównie: jaj (79,2%), nabiału (76,2%), masła i kremów maślanych (75,1%), serów (72,1%), pieczywa (71,1%), mąki cukierniczej (68,6%), ceny makaronów suchych (57,3%), mleka (53,7%) i ciastek (51,9%). W grupie towarowej najmniej wzrosła cena mąki (9,8%) i oleju jadalnego (3,4%).

Energia dla gospodarstw domowych podrożała o 49,0%.
W tym cena gazu z sieci wzrosła o 78,4%, drewna opałowego o 59,5%, gazu w butlach o 52,0%, a energii elektrycznej o 27,6%.

Konsumpcyjne towary trwałego użytku zdrożały o  12,6%.
W tym o 23,9% więcej płacono za nowe samochody, o 20,2% więcej za sprzęt grzewczy i kuchenny, o 19,6% więcej za meble kuchenne oraz o 17,8% więcej za meble do sypialni.

Napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe podrożały średnio o 18,8%, w tym napoje alkoholowe o 25,6%.

Cena karmy dla zwierząt domowych wzrosła o 55,5%, detergentów o 33,4%, artykułów wyposażenia domu i konserwacji o 28,5%, a artykułów higieny osobistej o 28,2%. Paliwa samochodowe podrożały o 30,3%.

Opłaty za usługi wzrosły o 11,6%, w tym taksówki o 33,2%, opłaty autostradowe, wynajem samochodów, parkowanie o 27,7%, bilety na imprezy sportowe i do muzeów o 27,1%, naprawa i konserwacja pojazdów o 24,7%, wakacje krajowe 23,8, koszty naprawy i utrzymania domu wzrosły o 22,0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.