Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Dodi napisał(a):

wg Ciebie basen termalny to woda o składzie leczniczym ?

No wg mnie i definicji tak właśnie powinno być. Wody termalne to wody lecznicze, więc dla mnie baseny termalne to też baseny z wodami leczniczymi. Znane mi w Polsce baseny termalne mają baseny z wodami leczniczymi (nie mówię, że wszystkie baseny w danym kompleksie). Gorący Potok, od którego zaczęła się ta dyskusja tęż się chwali takimi wodami przecież ale u nich nie byłem więc nie mam pojęcia jak wygląda cały kompleks. 

Ale i tak masz na Węgrzech. Masz jakiś kompleks basenów termalnych, gdzie niektóre baseny mają wodę leczniczą, a inne są typowo rekreacyjne gdzie woda jest zwyczajnie podgrzewana. 

PS. Oczywiście, że mi się nudzi, bo ile można pracować :bzik:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał(a):

No wg mnie i definicji tak właśnie powinno być. Wody termalne to wody lecznicze, więc dla mnie baseny termalne to też baseny z wodami leczniczymi. Znane mi w Polsce baseny termalne mają baseny z wodami leczniczymi (nie mówię, że wszystkie baseny w danym kompleksie). Gorący Potok, od którego zaczęła się ta dyskusja tęż się chwali takimi wodami przecież ale u nich nie byłem więc nie mam pojęcia jak wygląda cały kompleks. 

Ale i tak masz na Węgrzech. Masz jakiś kompleks basenów termalnych, gdzie niektóre baseny mają wodę leczniczą, a inne są typowo rekreacyjne gdzie woda jest zwyczajnie podgrzewana. 

PS. Oczywiście, że mi się nudzi, bo ile można pracować :bzik:

No dokładnie, tak jak Ci napisem wcześniej i powtórzę , przeczytaj jeszcze raz , tym razem na głos :

„tak, nalej sobie ciepłej wody do wanny i też będziesz miał termalny  zabieg leczniczy bo ciepła woda pomaga na różne schorzenia.

nie potrafisz odróżnić wody o właściwościach lecznicach (skład) od cieplej wody która nazywa się „termalna”. 
 

Nie będę się z Tobą wdawał w przeciąganie liny”

 

Widać że masz, bo nuda jest wylęgarnia grzechu.

4 godziny temu, Voku napisał(a):

Witaj w klubie. Ja już kończę z 2+2 i liczę czasem na 2 osoby a ty zaczynasz liczyć na 4 :D 
Jak sobie wstępnie patrzyłem bez prądu, to dla 2 osób - Demien 115zł Bogacs 155zł Egerszalok za 80zł o ile cenniki są aktualne. Więc jest relatywnie tanio. 

Darek na wszystkich kempingach (na których byłeś) jest opłata za pieska?

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dodi napisał(a):

nie potrafisz odróżnić wody o właściwościach lecznicach (skład) od cieplej wody która nazywa się „termalna”.

Ale nikt poza Tobą nie nazywa wód termalnych wodą podgrzaną. Które polskie baseny termalne nie mają wód leczniczych w swoich kompleksach? I jaki skład muszą mieć aby zaliczać je do wód termalnych? Bo większość polskich basenów termalnych gdzie byłem się chwaliło właściwościami leczniczymi swoich wód. Jak dobrze pamiętam to nawet Termy Maltańskie w Poznaniu. O Mszczonowie czy Uniejowie już nie wspominając. Gorący Potok takimi wodami leczniczymi też się przecież chwali. 

24 minuty temu, Dodi napisał(a):

Nie będę się z Tobą wdawał w przeciąganie liny”

To jest normalna dyskusja a nie żadne przeciąganie liny. Odnoszę wrażenie, że po prostu mamy różne pojęcia wód termalnych. Dla mnie baseny termalne to takie gdzie są jakieś baseny z różną wodą leczniczą. Do takowych zawsze jeździmy między innymi na Węgrzech i nie mam na mysli basenów tylko z podgrzaną wodą.

24 minuty temu, Dodi napisał(a):

Widać że masz, bo nuda jest wylęgarnia grzechu.

Czyli jak ja piszę na forum to mi się nudzi, a Ty piszesz bo Ci się nie nudzi? ;) Po prostu sam siedzisz i odpisujesz. A jak mi odpisujesz to dostaję powiadomienie, więc zaglądam :D Taki minus ciągłej pracy przy kompie ze wszelkimi "przeszkadzaczami" :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ale nikt poza Tobą nie nazywa wód termalnych wodą podgrzaną. Które polskie baseny termalne nie mają wód leczniczych w swoich kompleksach? I jaki skład muszą mieć aby zaliczać je do wód termalnych? Bo większość polskich basenów termalnych gdzie byłem się chwaliło właściwościami leczniczymi swoich wód. Jak dobrze pamiętam to nawet Termy Maltańskie w Poznaniu. O Mszczonowie czy Uniejowie już nie wspominając. Gorący Potok takimi wodami leczniczymi też się przecież chwali. 

To jest normalna dyskusja a nie żadne przeciąganie liny. Odnoszę wrażenie, że po prostu mamy różne pojęcia wód termalnych. Dla mnie baseny termalne to takie gdzie są jakieś baseny z różną wodą leczniczą. Do takowych zawsze jeździmy między innymi na Węgrzech i nie mam na mysli basenów tylko z podgrzaną wodą.

Czyli jak ja piszę na forum to mi się nudzi, a Ty piszesz bo Ci się nie nudzi? ;) Po prostu sam siedzisz i odpisujesz. A jak mi odpisujesz to dostaję powiadomienie, więc zaglądam :D Taki minus ciągłej pracy przy kompie ze wszelkimi "przeszkadzaczami" :) 

We wszystkim masz racje , w 100% , całkowicie się zgadzam i, od dzisiaj jesteś dla mnie na forum GuruJacek00. Dziękuje  za wszystko co zrobiłeś dla całej społeczności forum i za to że  przyczyniasz się do krzewienia  wiedzy o karawaningu w naszym kraju. Obszerna wiedza czyni Cię niekwestionowanym autorytetem. Odbudowałeś moją wiarę w ludzi a już traciłem nadzieje .Gratulacje ?.

Czekam jak „wyprodukujesz” 15 000 post , to będzie osiągniecie ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voku napisał(a):

Witaj w klubie. Ja już kończę z 2+2 i liczę czasem na 2 osoby a ty zaczynasz liczyć na 4 :D 
Jak sobie wstępnie patrzyłem bez prądu, to dla 2 osób - Demien 115zł Bogacs 155zł Egerszalok za 80zł o ile cenniki są aktualne. Więc jest relatywnie tanio. 

Ceny bardzo przyzwoite. Demien z ceną parkingu ? tam bym mógł spokojnie zimą jechać, ale z drugiej strony - co tam robić, bo dłużej niż 2x2h w tej wodzie nie wysiedzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim masz racje , w 100% , całkowicie się zgadzam i, od dzisiaj jesteś dla mnie na forum GuruJacek00. Dziękuje  za wszystko co zrobiłeś dla całej społeczności forum i za to że  przyczyniasz się do krzewienia  wiedzy o karawaningu w naszym kraju. Obszerna wiedza czyni Cię niekwestionowanym autorytetem. Odbudowałeś moją wiarę w ludzi a już traciłem nadzieje .Gratulacje .
Czekam jak „wyprodukujesz” 15 000 post , to będzie osiągniecie
 
 
 
Dodi, nie omieszkam Cię poinformować jak napiszę ten 15000 post. Będzie on z dedykacją dla Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, konkluzją tematu Wod Termalnych niech bedzie:  "juz na koniec lutego wykorzystales roczny limit postow na 2023, wstydzilbys sie"

@Dodi, nie przejmuj sie przy 16384 poscie licznik sie wyzeruje i Jacek wraca do statusu forumowego nooba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Analog82 napisał(a):

@jacek00, konkluzją tematu Wod Termalnych niech bedzie:  "juz na koniec lutego wykorzystales roczny limit postow na 2023, wstydzilbys sie"

@Dodi, nie przejmuj sie przy 16384 poscie licznik sie wyzeruje i Jacek wraca do statusu forumowego nooba.

Choćby nawet wrócił to już nic nie zmieni faktu że został „ikoną jednostronnej wiedzy” ?. Z prawdą jest jak z dziurą w du.. -każdy ma swoją 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analog82 napisał(a):

@Dodi, nie przejmuj sie przy 16384 poscie licznik sie wyzeruje i Jacek wraca do statusu forumowego nooba.

Zdradzę Wam sekret ;) Można licznik wyzerować ;) Tylko trzeba mieć chody w administracji :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, peja76 napisał(a):

 Czy będzie z tej okazji jakaś impreza?

No kiedyś się musimy spotkać to zrobimy i imprezę. Okazja jest okazja. Wypić zawsze można :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.