Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Marcin_G napisał(a):

Jak policzysz ile musisz dzieciom zostawić na życie podczas Twojej nieobecności to i tak doba wychodzi pewnie z 250 :D

:D 
Tu i tu musiały by przecież też jeść, a że w domu sami sobie gotują, to teoretycznie oszczędzam :D A co ważniejsze mamy spokój, tego nie da się wycenić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Voku napisał(a):

Do tego dochodzi podatek więc 155/doba na kempingu z basenami i termami to dużo?
Wiadomo 2 osoby i kamper to najtańsza tam opcja, przyczepa + 2 dzieci pewnie wyjdzie  250zł doba z prądem i więcej. 

Opłaca się mieć solarki w dzisiejszych czasach, zawsze to parę złoty mniej do płacenia. 

Znalazłem cennik za 2022r
 

cennik.jpg

W Bogać czy masz solary czy nie to i tak bez różnicy , cena ta sama . Na innych fakt jest taniej . Ale ja np. Używam płyty indukcyjnej do gotowania więc mnie to nie dotyczy l

Ale jest jak piszecie, w domu tez zużywa się prąd, wodę, gaz i jeździ się codziennie samochodem  ten koszt można odjąć od kempingu

 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś narzeka na wysokie ceny kempingów termalnych to porównajmy je do cen w Polsce. U nas mamy takie termy Gorący Potok w Szaflarach. Pobyt dla mnie w weekend, to znaczy rodziny 2+2, z nieograniczonym wejściem na baseny wynosi 527 zł za dobę! W tygodniu wychodzi trochę mniej, bo tylko 467 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze termy to „zwykła” gorąca woda wydobywana z dużej głębokości , Węgry mają złoża wody leczniczej . Pod tym względem napewno przebijają nasze „ciepłe baseny”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wody_termalne

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dodi napisał(a):

Te nasze termy to „zwykła” gorąca woda wydobywana z dużej głębokości , Węgry mają złoża wody leczniczej . Pod tym względem napewno przebijają nasze „ciepłe baseny”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wody_termalne

Ale w Gorącym potoku masz akurat wody termalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Jak ktoś narzeka na wysokie ceny kempingów termalnych to porównajmy je do cen w Polsce. U nas mamy takie termy Gorący Potok w Szaflarach. Pobyt dla mnie w weekend, to znaczy rodziny 2+2, z nieograniczonym wejściem na baseny wynosi 527 zł za dobę! W tygodniu wychodzi trochę mniej, bo tylko 467 zł... 

Tylko na Węgry to tak minimum 4 dni na weekend się nie opłaca, jak sobie doliczysz koszt paliwa do Bogacs i czas podróży, to ten Gorący Potok tak źle nie wygląda jako alternatywa dla Węgierskich term. 
Kemping Oravica podobnie i tam możemy na termy wejść tylko jednorazowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dodi napisał(a):

Dokładnie - termalne

 . Wyraźnie napisałem że Węgry mają lepszą wodę to samo Słowacja

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. W Polsce przecież źródła termalne są wykorzystywane w lecznictwie. Cały Ciechocinek jest na tym oparty i masz tam różne wody lecznicze :)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. W Polsce przecież źródła termalne są wykorzystywane w lecznictwie. Cały Ciechocinek jest na tym oparty i masz tam różne wody lecznicze :)

 

Jeździsz do Ciechocinka na kemping? Są tam baseny ? Piszemy o kempingach które nazywają sie „termy” czyli może to być zwykła ciepła woda i nie myl tego z wodą jak w np. Bogacs, Berek , choć i tam jest ciepła woda .

Termy to nazwa każdej ciepłej  wody wypływającej z ziemi a u nas przyjęło ze termy to wody lecznicze o specyficznym składzie . 
 

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodi napisał(a):

Jeździsz do Ciechocinka na kemping? Są tam baseny ?

Byłem wielokrotnie w Ciechocinku na kempingu. Bardzo fajne miasto :) Kiedyś był basen termalny. Niestety dzisiaj nieczynny i jest ruiną :( Dzisiaj tęz są baseny, ale niekoniecznie termalne ;) https://ciechocinek.pl/places/wodny-plac-zabaw/


A co do wód to nadal nie wiem o co Ci chodzi. Twierdzisz, że wody termalne nie są wodami leczniczymi czy co? Przecież to najczęściej idzie w parze właśnie i oprócz basenów rekreacyjnych ośrodki termalne oferują różne zabiegi lecznicze z wykorzystaniem wód termalnych. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Byłem wielokrotnie w Ciechocinku na kempingu. Bardzo fajne miasto :) Kiedyś był basen termalny. Niestety dzisiaj nieczynny i jest ruiną :( Dzisiaj tęz są baseny, ale niekoniecznie termalne ;)

https://ciechocinek.pl/places/wodny-plac-zabaw/

A co do wód to nadal nie wiem o co Ci chodzi. Twierdzisz, że wody termalne nie są wodami leczniczymi czy co? Przecież to najczęściej idzie w parze właśnie i oprócz basenów rekreacyjnych ośrodki termalne oferują różne zabiegi lecznicze z wykorzystaniem wód termalnych. 

tak, nalej sobie ciepłej wody do wanny i też będziesz miał termalny  zabieg leczniczy bo ciepła woda pomaga na różne schorzenia.

nie potrafisz odróżnić wody o właściwościach lecznicach (skład) od cieplej wody która nazywa się „termalna”. 
 

Nie będę się z Tobą wdawał w przeciąganie liny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dodi napisał(a):

tak, nalej sobie ciepłej wody do wanny i też będziesz miał termalny  zabieg leczniczy bo ciepła woda pomaga na różne schorzenia.

nie potrafisz odróżnić wody o właściwościach lecznicach (skład) od cieplej wody która nazywa się „termalna”. 
 

Wróć do linkowanego artykułu na wikipedii, który sam dawałeś (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wody_termalne). W pierwszym zdaniu możemy przeczytać, że "Wody termalne  wody lecznicze, swoiste, podziemne o podwyższonej temperaturze."  Baseny termalne to nie to samo co baseny z podgrzaną wodą jak CI się wydaje, bo taką podgrzaną wodę masz na co drugim basenie w Polsce. 

Zarówno w Gorącym Potoku czy w Ciechocinku (i w paru innych miejscach w Polsce) są baseny z wodami termalnymi (leczniczymi). Oczywiście, że Węgrzy w basenach termalnych (leczniczych) przodują i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. 

I tym sposobem wracamy do punktu wyjścia, że nie rozumiem co próbujesz udowodnić. Że u nas baseny termalne nie są basenami termalnymi a basenami z pogrzaną tylko wodą? Dla mnie baseny termalne to właśnie takie z wodami leczniczymi. Nie słyszałem aby ktokolwiek nazwyał basen z ciepłą wodą basenem termalnym. Ale może ktoś to tak nazywa. Ja na pewno takich basenów nie miałem na myśli.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał(a):

Jak policzysz ile musisz dzieciom zostawić na życie podczas Twojej nieobecności to i tak doba wychodzi pewnie z 250 :D

Jakie zostawić dzieciom na życie :hmm: przecież mają babcie i dziadków:winner: niech się bawią, mają dziadkowie te 13/14 i na bzdury wydawać to niech lepiej w wnuki inwestują :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.