Skocz do zawartości

Wegry czekaja na nas.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, WojtexJanex7 napisał(a):

Witajcie, mam pytanie czy w miejscowości Papa są gdzieś piwniczki winne?

Nic takiego nie widziałem.  Ale miasto szczerze polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla zainteresowanych przedstawiam kilka uwag i spostrzeżeń z wielkanocnego wyjazdu na Węgry do Berekfurdo. :drive:

Drogi przez Słowację coraz lepsze ,od autostradowego objazdu Cadcy do granicy słowacko- węgierskiej w Somoskoujfalu. Oddano nowy odcinek kilkunastokilometrowy autostrady przed Lucencem. Aktualnie mamy przejazd około trzydziestu kilometrów autostrada w dwóch odcinkach miedzy Zwoleniem a Lucencem  z kilkukilometrowa przerwa miedzy nimi. Wyremontowano polowe górzystej drogi miedzy Turcianskimi Teplicami a Kremnica.

Od stycznia 2023 roku wzrosły ceny winiet dla aut i zestawów do 3,5 tony ;   - 10 dniowa winieta kosztuje 12 EUR,

 ON Diesel Plus 1,678 EUR/L

 ON Diesel Fuel Save 1,509 EUR/L

Drogi przez Węgry także lepsze niż w ubiegłym roku. Droga na odcinku Salgotarjan Hatvan dobrze utrzymana prawie ekspresowa gdyby nie duża ilość rond.
Po wjeździe na autostradę w kierunku Miskolca  ,przyjemna niespodzianka bo wreszcie położono nowy asfalt i zlikwidowano setki lat .           

Koszt 10-cio dniowej winietki do 3,5 tony to 5500 HUF.    Na Węgrzech nie tankowałem.     

Na Węgrzech wszystko wyraźnie podrożało . 

Baseny w Berekfurdo  były otwarte wszystkie lecznicze na powietrzu oraz pod dachem.   W chwili przyjazdu na kempingu było około 20 -stu zestawów i kamperów (glownie Niemcy) . Dwa dni później zaczęli przybywać członkowie węgierskiego klubu karawaningowego i zrobiło się jak w lipcu.                                                                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałam w sobotę z Węgier przez Słowację. Trasa rzeczywiście fajna, jak wspomniał Lucek26. Chcę tylko dodać, że te 12 EUR to dotyczy kamperów czy osobówek. Dla zestawów holownik+przyczepa powyżej 3,5 tony oddzielnie 12 EUR na holownik i 12 EUR na przyczepę. Najniższa cena ON na Węgrzech jaką widziałem to 571 HUF na Orlenie. Oczywiście poza autostradą. Koszt kempingu Castrum w Heviz przy samym jeziorku termalnym i własnym kąpieliskiem w tej termalnej wodzie to 12.500 HUF/doba z prądem i wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś się wybierał do Bogacs to zalecam zabrać gumowce ?

Podobno pada od 3dni, ale w czwartek już było dolane, a teraz dolewa co dzień

Przynajmniej woda w basenach niezmiennie ciepła ?

 

Za 2+2 w przyczepie 3doby zapłaciliśmy 56tys huf, czyli jakieś 220zl 

Langos od 1000huf, niestety rozmiar też się zmienił i dziś dostaliśmy wielkości talerzyka deserowego ?

 

 

Piwo 800huf, dania obiadowe od 1800 do 2800huf

Tragedii nie ma, ale wzrost jest zauważalny 

 

Winietki SK 12e, HU 5500huf za 10dni

Ale odcinek od granicy SK do Miszkolc znacząco poprawił dojazd i teraz warto zakupić winiety i jechać autostradą/ekspresową 

IMG_20230610_183208.thumb.jpg.02521b426abc08356d30b059996fee12.jpgIMG_20230610_183053.thumb.jpg.e7fac2951648c49298ab7bc8c46f292a.jpg

IMG_20230610_190550.thumb.jpg.ebe30a540597bf718e4412b9b52f7654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Misio napisał(a):

Nad polskim morzem... słonecznie i cicho...

Może i słonecznie ale wiatr bardzo zimny?(bez grubego polaru/kurtki nie da rady) w Gdańsku było super ciepło. Jak dojechaliśmy do Lubiatowa tak jak wyszliśmy z kampera tak weszliśmy. Udaliśmy się do Sfornychgaci i jest ok, choć wieczorem też chłodno. Coraz bardziej nasze morze zaczyna nas irytować?‍♂️

20230610_202136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś noc chłodna, ale wczoraj, i poprzednie noce nie było źle (po 14-16 stopni)...

W dzień z temperaturą w cieniu po 21-24stopnie...to ciepłej niż czesto w sierpniu...

A na południu pada... I ciepłej jest w Polsce niż w Hiszpanii czy Chorwacji

 

Screenshot_20230610_215853_Weather&Radar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Nad polskim morzem... słonecznie i cicho...

Niestety prognozy się spełniły i w tym roku południe w deszczu, a północ w słońcu, choć nie ma tragedii, temperatura od 19 w nocy do 24 w dzień, deszcze są przelotne, a w basenach pod parasolem też można siedzieć ?

Teraz jest 22 i można być w krótkich spodenkach (przynajmniej spodni się nie ubłoci ?)

Ale nad Bałtyk od nas jest ciut dalej niż na Węgry, więc na 4 dni szkoda tracić 2 na dojazd 

I my już w tym roku byliśmy nad Bałtykiem, więc teraz pora na kierunki południowe ?

U nas temperatura wody 37'C a jak u Was ? ?

Węgry zawsze były ulubionym kierunkiem, choć ostatnio ze względów politycznych trochę mniej ?

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, konrad_b napisał(a):

Ale nad Bałtyk od nas jest ciut dalej niż na Węgry, więc na 4 dni szkoda tracić 2 na dojazd 

Ile czasu jedziesz do Bogacs a?

1 minutę temu, konrad_b napisał(a):

U nas temperatura wody 37'C a jak u Was ?

Dziś...

20230610_142212.thumb.jpg.8155624c8c3cf9f8071b5a3807b4acba.jpg

Ale we wtorek...

20230606_143033.thumb.jpg.430b2f196ae3155b871a112891e525f0.jpg

Ale mocno słonecznie, bez chmurek...np

20230608_202753.thumb.jpg.bb15cb7ed11c670e6e0694c6a851705c.jpg

PS. Też bywamy na Węgrzech... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Misio napisał(a):

Ile czasu jedziesz do Bogacs a ?

PS. Też bywamy na Węgrzech... ?

Wyjechaliśmy o 19 z Krk, o 23 nocleg na MOP pierwszy na Węgrzech, rano przed 8 byliśmy pod bramą kempingu ?

Wyjdzie z 5-5.5h, do Gdańska solo jadąc 140 wychodzi 6-7h, a to jeszcze nie Bałtyk

Akurat od nas jest prawie 2x dalej, do Bogacs mam 360-380km, nad Bałtyk prawie 700km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 1/2 drogi...

Ale jakoś mi w 8h nie udało się dojechać do Bogacsa, ale nie jechałem po autostradach...Jak ostatnio jechałem z winietami, pewnie było by to realne, ale wówczas nie pojechaliśmy na Bogacs.

A w 9h jestem w Dębkach...

Tu i tu ten sam kamper...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Wszystkich , którzy już są na Węgrzech proszę o info na temat warunków  i obłożenia na kempingach, basenach.

Ostatnio nastała dosyć długa cisza na forum :) .pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.