Skocz do zawartości

Jak zachowujesz się na kempingu?


weekendowyTurysta

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Najgorsze, że miał mover a postanowił cofać. Szkoda budy i wakacji.

 

Ps. Te same foty pojawiły się na różnych grupach na Facebooku. Przeraża mnie ludzka zawiść. Niektórzy to wręcz się cieszą, że komuś się zepsuła taka droga budka...

 

Niestety, nic tylko się podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Najgorsze, że miał mover a postanowił cofać. Szkoda budy i wakacji.

 

@jacek00 świetne oko?

Co do wakacji - najbardziej zawiedzione będą dzieciaki. Bo karawaning to przygoda. 

Co do wypadku - mogło być że kierowca w skupieniu i z pełną uwagą prowadził zestaw przez kilkaset (a może o lepiej) kilometrów. A na koniec, kiedy cel został zdobyty, nastąpiło rozluźnienie (chyba każdy tak choć raz miał ) i..... 

Co do FB - tutaj analizujemy różne przypadki, w większości starając się być obiektywnym bądź podchodząc do tematu analitycznie. Na FB to - w takich sytuacjach - w większości negatywne postobicie. 

Przynależność do K.PL to powód do zadowolenia że znalazło się  w gronie osób o podobnych zainteresowaniach oraz - co bardzo ważne - z doświadczenia których można czerpać wiedzę a w razie potrzeby otrzymać merytoryczną pomoc. Tego na FB nie widzę (w przeważającej liczbie przypadków). 

Tym bardziej dziwi mnie fakt, że czasami ktoś zadaje temat na K.PL i równolegle na FB. Tak jakby oczekiwał fachowej odpowiedzi od zawodowców a jednocześnie liczył na opinię publiczności. Słabe to. A i życie takich "tematów" jest jakby krótsze. Ot, taki "one hit star". A może to efekt "postcovidowej" mody na karawaning? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tofel napisał:

@jacek00?

Tym bardziej dziwi mnie fakt, że czasami ktoś zadaje temat na K.PL i równolegle na FB. Tak jakby oczekiwał fachowej odpowiedzi od zawodowców a jednocześnie liczył na opinię publiczności. Słabe to. A i życie takich "tematów" jest jakby krótsze. Ot, taki "one hit star". A może to efekt "postcovidowej" mody na karawaning? 

Ci zawodowcy to którzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bardzo sprzętu....ale zawiedzionych dzieci jeszcze bardziej. 

Dla mnie takie zdjęcie to przestroga. Więc nie ma co grać mistrza tyko pasażer z telefonem na tył a w aucie głośnik na maxa. To najlepszy czujnik parkowania..

 

W żadnym lusterku nie widział tego drzewa. To go zgubiło. Szkoda że nikomu nie chciało się wysiąść....

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozluźnienie i rozkojarzenie po długiej podróży sam przeżyłem.

Parkowałem o 2 w nocy przed kampingiem w Chorwacji, bo o tej godzinie już nas nie wpuścili (Lupis na Peljesacu). No i mimo pomocy żony nie skończyło się to szczęśliwie. Ciemno było, skupiłem się na dole a u góry nie zauważyłem twardego konara. Nasza sosna pewnie by się ugięła a tam jakieś twarde cholerstwo pociągnęło po przyczepie.

Na szczęście nie poszło poszycie, załączam zdjęcie już po delikatnym naprostowaniu. Ale szkoda było przyczepy i kolejny dzień skopany miałem.

Jeszcze dodam, zawsze przy parkowaniu albo cofaniu między przeszkodami trzeba pomocy drugiej osoby i dobrze jest mieć latarkę pod ręką w samochodzie a nie gdzieś schowaną w przyczepie.

 

21a6a9fdea8c77548cf3b524d046bcef.jpg&key=d3fbe54e6b5b817c4f40db65fa6e3db345aef6080c584a9b00e61af92786f80e

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichuP napisał:

To rozluźnienie i rozkojarzenie po długiej podróży sam przeżyłem.
Parkowałem o 2 w nocy przed kampingiem w Chorwacji, bo o tej godzinie już nas nie wpuścili (Lupis na Peljesacu). No i mimo pomocy żony nie skończyło się to szczęśliwie. Ciemno było, skupiłem się na dole a u góry nie zauważyłem twardego konara. Nasza sosna pewnie by się ugięła a tam jakieś twarde cholerstwo pociągnęło po przyczepie.
Na szczęście nie poszło poszycie, załączam zdjęcie już po delikatnym naprostowaniu. Ale szkoda było przyczepy i kolejny dzień skopany miałem..21a6a9fdea8c77548cf3b524d046bcef.jpg

pociesz się, że zawsze mogło być gorzej. Fajnie, że jeszcze komuś chce się ciągnąć budkę na ten koniec świata jakim jest Loviste :) Wcale nie zazdroszczę :)

 

24 minuty temu, Commander napisał:

Szkoda bardzo sprzętu....ale zawiedzionych dzieci jeszcze bardziej. 

Dla mnie takie zdjęcie to przestroga. Więc nie ma co grać mistrza tyko pasażer z telefonem na tył a w aucie głośnik na maxa. To najlepszy czujnik parkowania..

 

W żadnym lusterku nie widział tego drzewa. To go zgubiło. Szkoda że nikomu nie chciało się wysiąść....

u mnie bywa tak, że dla świętego spokoju żona przeważnie zabiera dzieciaki na plac zabaw, nad morze, na spacer, na lody - gdziekolwiek, żeby nie plątały się przy parkowaniu. Przed takim zonkiem powinna uchronić kamera cofania, która przy kosztach całkowitych rzędu 200-300zl uchroniłaby i budkę i wakacje. Obstawiam, że ekipa zostanie jednak na wczasach - zawsze są domki i apartamenty a holownik przecież cały. Ja przynajmniej bym tak zrobił. Patrząc na budkę, jestem przekonany że ubezpieczona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

W żadnym lusterku nie widział tego drzewa. To go zgubiło. Szkoda że nikomu nie chciało się wysiąść....

Dokładnie i mało tego - zapewne widział w prawym lusterku drzewo obok i chciał się zmieścić obok niego, ale miał pecha, że trafił na bliźniaka...

Szkoda, że przed zbliżeniem się do drzewa nie wyszedł jednak zerknąć i się upewnić.... No ale tu mogło rzeczywiście zadziałać zmęczenie po długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh szkoda słów na takie głupoty ..Ameryki nie odkrył ten cały turysta,a gorzej wychodzi na sfrustrowanego donosiciela nad którym każdy będzie się użalał..Jak to mu w życiu sie stało źle..

Ile Ludzi, tyle zachowań.Czy wszyscy są tacy święci..?Wydaje mi się, że każdemu  się przydarzy aspołeczne zachowanie..Szkoda, że jakiś pajac wylewa gorzkie żale i to jeszcze anonimowo..Bolało? to trzeba było reagować ..Nie dałeś rady to zmieniam miejsce.W myśl zasady - kopanie z koniem nic dobrego nie wnosi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyy właśnie obok mnie obóz rozbijają Romowie.

Nie pisałbym o tym ale nagle wokół wszyscy zaczynają się pakować a niektórzy łapią za namioty i zmieniają parcele.

Będzie grubo ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomocy przy parkowaniu/ manewrowaniu z przyczepą to myślałem właśnie o zakupie walki talki. Szybsza komunikacja niż telefon i można korzystać z niej poza UE i nie bać się o roaming, a i dzieciaki będą mieć zabawę . Temat do ponownego rozpatrzenia z mojej strony. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.