Skocz do zawartości

Jak zachowujesz się na kempingu?


weekendowyTurysta

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, danielpoz napisał:

Ci zawodowcy to którzy? 

Może powinno być zamiast "zawodowcy" - doświadczeni karawaningowcy. To określenie teraz lepiej mi pasuje. To Oni dorobili się bagażu karawaningowego "know how", to Oni chętnie i bezinteresownie dzielą się wiedzą z karawaningowego życia : jak jeździć z przyczepą, jak ją użytkować, jak modyfikować a często również - czego potwierdzeniem jest zawartość Naszego forum - jak przeprowadzać naprawy. Ale, co najbardziej istotne, swoim zachowaniem i postawą kreują styl życia karawaningowego. To właśnie dzięki Tym osobom  istnieje standard dobrego karawaningowania tzw. etykieta karawaningowca. Pomoc drugiemu jest właśnie przejawem takiej postawy. 

Tak to postrzegam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Koczaj said:

Odnośnie pomocy przy parkowaniu/ manewrowaniu z przyczepą to myślałem właśnie o zakupie walki talki. Szybsza komunikacja niż telefon i można korzystać z niej poza UE i nie bać się o roaming, a i dzieciaki będą mieć zabawę . Temat do ponownego rozpatrzenia z mojej strony. :) 

Otóż to, my będziemy testować Baofeng BF-T3. Jeszcze z nimi nie byliśmy na kempingu ale już widzę że będzie z nich nie tylko dla dzieci pożytek. Myślę że nawet w czasie jazdy do komunikowania się pomiędzy autami jadącymi razem może się sprawdzić. Jedyna moja uwaga to teraz brał bym ładowane na USB bo widzę że będzie trzeba dość często akumulatorki wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomocy przy parkowaniu/ manewrowaniu z przyczepą to myślałem właśnie o zakupie walki talki. Szybsza komunikacja niż telefon i można korzystać z niej poza UE i nie bać się o roaming, a i dzieciaki będą mieć zabawę . Temat do ponownego rozpatrzenia z mojej strony.  
Używałem walkie takie jeszcze w czasach gdy połączenia w UE były drogie. Sprawdzało się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne przy manewrowaniu zestawem mogą okazać się również inne doraźne rozwiazania. 

Tak się złożyło, że moja małżonka przez ostatnie pół roku prowadziła lekcje online. Przed momentem (jestem na kempingu) połączyliśmy dwa telefony po wifi i przy pomocy WhatsUp (jako test) poszła transmisja av. Obraz i dźwięk za darmo (oczywiście nie w HD) a dodatkowo zdalnie sterowana ruchoma kamera?. Szału nie ma ale da się. Kwestia wprawy aby dobrze ustawić żonkę. Oj,  przepraszam. Miało być kamerzystę. 

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Koczaj napisał:

Odnośnie pomocy przy parkowaniu/ manewrowaniu z przyczepą to myślałem właśnie o zakupie walki talki. Szybsza komunikacja niż telefon i można korzystać z niej poza UE i nie bać się o roaming, a i dzieciaki będą mieć zabawę . Temat do ponownego rozpatrzenia z mojej strony. :) 

Mam i polecam zwłaszcza jak się jedzie na 2 lub 3 składy albo rowerami po lesie jak nie ma zasięgu.

Ja mam Top Com. Zasięg zacny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wystarczy rozmowa przez zestaw głośnomówiący samochodu z kierownikiem wycieczki z tyłu. Przy manewrach z przyczepą nie ma co kozaczyć, czasem przechodnie i to na campingu potrafią przejść przez dyszel. Wolno biegające dzieci też można przypadkiem przejechać. Kontrolować na raz 8 narożników i otoczenie, uważać na sprzęgło czasem lepiej z pomocnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 17:45, Commander napisał:

No i kolega na starcie zrobił dobre wrażenie....

Teraz tanio sprzeda i dopiero będzie lubiany....

 

 

IMG-5d2d64581450f11c940b500193399f41-V.jpg

To była załoga z PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 08:33, maarec napisał:

Przy manewrach z przyczepą nie ma co kozaczyć, czasem przechodnie i to na campingu potrafią przejść przez dyszel. Wolno biegające dzieci też można przypadkiem przejechać. Kontrolować na raz 8 narożników i otoczenie, uważać na sprzęgło czasem lepiej z pomocnikiem. 

Dokładnie tak. A potem przy pobieraniu nauk na B-96 instruktor ciągle zwracał mi uwagę : "No i gdzie znowu pan patrzy tam nikogo ani niczego nie ma. O nic pan nie zahaczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kemping, ale parking.. , autostrada w RO, na wysokości Timisoary. Dziś rano, parę minut przed piątą, miałem jeszcze pospać.. . Podjeżdża Fiat Scudo, tablice NL, grupka "fajnej" młodzieży, otwierają wszystkie wrota i muzyczka umc-umc na cały wygar - jakieś disko-psisko. Dobra, wstałem, umyłem się, zjadłem - w rytmie disko oczywiście, aż szyby drżały. Jednak jak za dużo, to i świnka nie chce... . Wyszukałem w radiu jakąś muzykę poważną, fortepian i skrzypce - okna w dół - i ŁOGIEŃ !!

Chwilowa konsternacja, chwilę naradzania...... po trzech minutach diskopsisko wyciszone, wszyscy grzeczni...  .

Może tędy jest metodą ???

Edytowane przez jarekvolvo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jarekvolvo napisał:

Może tędy jest metodą ???

Tak Jarku -  ale  jedynie trafiając na myślących  tłumaczenie słowne czy muzyką poważną  poskutkuje jak u Ciebie było - jak widać polskie przysłowie o robieniu innym ma wydźwięk międzynarodowy :) 
Errare humanum est -  młodość ma swoje prawa również i to do popełniania błędów ,  któż z nas ich nie popełniał  w młodości :) 
Problemem jest gdy bezmózg  obstaje przy drugiej mniej znanej części tej sentencji Seneki  trwając w swej diabelskiej pomyłce i rozpoczyna   pojedynek na moc wzmacniacza 
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen, Dobry Panie. 

W tej drugiej części możemy mieć tylko nadzieję, że muzyka poważna będzie dla nich równie nie do zniesienia, jak ich dla nas ?

Miłej nocki, pozdrawiam z Sofi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.