Skocz do zawartości

zgnita listwa pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, walerowicz napisał:

czy klin to ta gumka w listwach

ok załapałem w drugim czytaniu o jaki klin chodzi - tak ten plastik w listwach nazywany jest tez klinem - to maskujący/ozdobny  pod nim są wkręty mocujące listwę

 

Godzinę temu, filipert napisał:

I szkoda. Ale to właśnie @smok_wawelski przekonał mnie do zrywania poszycia i to jedyna słuszna droga do sensownego remontu.

No szkoda - zgadzam się,   niestety już se ne wrati  -  smok wkurzony brakiem sosnowego drutu do Migomata na puszkę się przestawił  :lol:
Miło mi że wspomniałeś o mnie - ale to przecież normalka też czerpałem wiedzę z forum wiec po prostu staram się ja teraz oddawać - cieszę się że rada okazała się skuteczna :) 
Zwykle ludzi spotykających sie po raz pierwszy z koniecznością remontu straszy zdjęcie listew narożnych lub poszycia zewnętrznego  o Twoich ścianach już nie wspomniawszy  a jest to prostsze niż się wydaje i prostsze niż zupełnie nieskuteczne próby remontowania od wewnątrz.   Nawet jak się uda coś z wewnątrz naprawić nigdy nie zrobi się tego co jest podstawą czyli uszczelnienia i odcięcia wnikania wody które musi być zrobione z zewnątrz ale jakoś to tak jest że ludzie nie mający jeszcze doświadczeń remontowych zawsze kombinują jak naprawić od wewnątrz :) 

 

Może jeszcze 1-na dość istotna rada w związku z czasem remontu i kapryśnością pogody  -  teraz  jest dobry czas żeby zacząć remont,  ja nie zdążyłem przed zima i musiałem przerwać późna  jesienią bo czas realny remontu przekroczył znacznie zakładany  - ja radziłem sobie tak jak na focie - pomyśl o wiacie, namiocie, bodaj prowizorycznym  zadaszeniu itp - nim rozbebeszysz  bo deszcz nie pomaga w tej robocie. Jeśli chcesz robić w zimie  - konieczna ogrzewana hala

th-20150424_164052.jpg.eb74d91fc63f8773ca57b9880309550a.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pierwsza godzina walki -dobrze to nie wygląda a strachliwy nie jestem bo na co dzień montuję gaz w autach i potrafię wyrwać pół silnika i go  poskładać  a tu blaszka chyba 6 mm już róg zagięty .

1-poszły kliny 2-śrubki nierdzewki jednak maczany w białym chyba butyl 3-pomiędzy śrubkami małe gwoździki pojedyncze i podwójne a może to zszywki 4 -wyrwałem dwie listwy poziome i 1 pionowa . 5-lekko odchyliłem blaszkę (o nie zobaczyłem kibel) 6-poszedłem dalej wytargałem szybę z okna.

Jutro pójdzie zderzak i ten okrągły wywietrznik ,rączka .Jednak frapuje mnie jedno a mianowicie wygląda na to że dach był zakładany jako ostatni i żeby wyrwać tylną blaszkę co należy zrobić odgiąć i okroić klej czy jak

na 2 zdjęciu listwa od dachu wykręcić czy nie ruszać 

no i zostało wyciągnąć okno jak się do tego zabrać i zdemontować zderzak z tego co widziałem zderzak ma kilka wkrętów od dołu a od góry ?

jednak wyzwaniem będzie okno może jakieś sugestie .

Niestety przyczepka nie wlazła do garażu jutro trafi pod namiot imprezowy .

I prawdopodobnie na 99% zmieniam tytuł tego tematu to nie zgniła listwa to zgniła przyczepa. 

na począte klin i wkręty ,wkręty maczane wjakimś białym silikonie ,listwy klejone na biały silikon (było grzebane).jpg

ś.jpg

okno.jpg

okno2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie mawiają  - wolniej jedziesz dalej staniesz
Po prostu chcesz za szybko - popatrz u @filipert i u @kubispawel1 jak ściągali listwy narożne - połamiesz narobisz biedy a do angielki będzie ciężko dostać.

 

31 minut temu, walerowicz napisał:

zostało wyciągnąć okno jak się do tego zabrać 

Zdemontować wszystkie zaczepy, wyciągnąć biały płaski plastik - być może pod nim będą zszywki bite przez uszczelkę, powyciągać wszystkie, podważając lekko wargę gumy uszczelki nie ostrym i nie kanciastym szpejem zdjąć ją z otworu okiennego. Ostrożnie bo może przyklejona na jakimś mazidle.
może byc konieczne zdemontowanie roletki wewn. jeśli prowadnice cisną na uszczelke okna.

 

31 minut temu, walerowicz napisał:

na 2 zdjęciu listwa od dachu wykręcić czy nie ruszać 

Wykręcić pokazny wkręt  całej listwy na razie nie demontowac.

Przygotuj sobie jakieś pudełka/pojemniczki - odkładaj części np. okno 1,  listwa, okno 2 oddzielnie i opisuj bo troche tego bedzie  jak wrzucisz razem później bedziesz wróżył co do czego,   dobrze sobie sfocić w stanie zmontowanym bardziej skompleksowane rzeczy - zapomina się łatwo

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marny pomysł - zważ tę bude, porównaj dane w DR - wiesz ile waży nierdzewka 1,0 na cała budę ?
Miejscowo to i owszem ale nie nierdzewka a alu na kleju

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

13 godzin temu, walerowicz napisał:

Jutro pójdzie zderzak i ten okrągły wywietrznik ,rączka .Jednak frapuje mnie jedno a mianowicie wygląda na to że dach był zakładany jako ostatni i żeby wyrwać tylną blaszkę co należy zrobić odgiąć i okroić klej czy jak

na 2 zdjęciu listwa od dachu wykręcić czy nie ruszać 

no i zostało wyciągnąć okno jak się do tego zabrać i zdemontować zderzak z tego co widziałem zderzak ma kilka wkrętów od dołu a od góry ?

jednak wyzwaniem będzie okno może jakieś sugestie .

Chętnie coś dopowiem ale jak Smok zauważył, odpowiedzi masz np. w moim wątku. Piszę tam relację nie dla widzimisię ale aby właśnie była źródłem wiedzy, staram się objaśnić i sfotografować każdy szczegół i lepiej tego nie zrobię tutaj odpowiadając więc odsyłam :)

Nie opisałem demontażu zderzaka. U mnie poza wkrętami z zewnątrz czaiła się niespodzianka pod kloszami

IMG_20200317_151847.thumb.jpg.021a86020c55c395934e6568fee4deb1.jpg

i dodatkowo uszczelnienie po obwodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, walerowicz napisał:

na co dzień montuję gaz w autach i potrafię wyrwać pół silnika i go  poskładać

To tak jak i ja:banan:.

 

16 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Rosjanie mawiają  - wolniej jedziesz dalej staniesz

Święta prawda, po za tym wszystko należy robić na spokojnie i bez nerwów. Do odklejania listew potrzebna jest odpowiednia temperatura zewnętrzna bo butyl trzyma jak szalony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zewnętrzna - może być sztucznie wytworzona pomaga np. suszarka do włosów czy opalarka na małym grzaniu  i z wyczuciem

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Niekoniecznie zewnętrzna - może być sztucznie wytworzona pomaga np. suszarka do włosów czy opalarka na małym grzaniu  i z wyczuciem

No dokładnie, nie zdążyłem tego napisać bo mi klient przyjechał. Po za tym cierpliwość to podstawa. Po woli da chłopak radę, a jak nie to będzie dawca narządów, czego nie życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień 2

Piękna pogoda ,przyczepka pod strzechą ,poderwałem blachę (niestety była przyklejona do styropianu)  ,wyrwałem zderzak , tragedii nie ma prawy tylny róg do odbudowania i oczywiście toaleta jutro wejdę do środka wymontuję szafkę z lustrem i mam nadzieję że ukarze się tam miejsce (listwa )do której będę mógł się wczepić  

dzien2.jpg

Inkedd 2_LI.jpg

IMG_20200520_173744.jpg

3.jpg

InkedIMG_20200520_173737_LI.jpg

Edytowane przez walerowicz
x (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 zdjęciu listwa podłużna 1 z nią będą problemy cała do wymiany  listwa nr 2 pozioma od połowy sucha i zdrowa listwa 3 cała do wymiany .Pytanie dnia czy te listwy maja wpływ na konstrukcje czy służą jedynie do podtrzymywania blach zderzaka .okno rozebrałem ale sucho wiec zmontowałem wszystko do kupy . 

czym potraktować listwy sczerniałe 4 zdjęcie opisane jako 3 są twarde 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, walerowicz napisał:

listwa podłużna 1 z nią będą problemy cała do wymiany  listwa

Do wymiany tej listwy musisz puścić przynajmniej kawałek blach boku

 

2 godziny temu, walerowicz napisał:

listwa nr 2 pozioma od połowy sucha i zdrowa

Mimo to wymieniałbym całą - bedzie wg mnie to prostsze niż łączyć

 

2 godziny temu, walerowicz napisał:

listwa 3 cała do wymiany .

Do wymiany tej listwy i połączenia jej z dalszą konstrukcja będzie konieczne puszczenie dolnych blach obu boków

 

2 godziny temu, walerowicz napisał:

Pytanie dnia czy te listwy maja wpływ na konstrukcje czy służą jedynie do podtrzymywania blach zderzaka

Tak mają  - a czy podtrzymanie zderzaka nie jest konstrukcją ?
Jeśli robisz już taki zakres to nie ma co wnikać - każdy zauważony zgnilec to wróg i do wymiany.

Za ostro drzesz  blachę  - odkręcaj więcej i gnij bardzo łagodnie podkładaj np kostki styropianu aby sie nie załamała bo będzie kłopot z prężeniem przy składaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, walerowicz napisał:

czym potraktować listwy sczerniałe 4 zdjęcie opisane jako 3 są twarde 

Jak masz na wierzchu to się nie zastanawiaj i wymieniaj - najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień 3

Witajcie .Dzisiaj wlazłem do łazienki zerwałem tapetę oskrobałem pozostałości po sklejce, dotarłem do nie przegniłej części listwy górnego narożnika i tu 1 moje pytanie -listwa jest wygięta niczym płoza w saniach jak to zrobić .Wreszcie 2 zdjęcie- znalazłem dwie dziurki winne za przeciek w łazience jednak kiedy się bliżej przyjrzymy zobaczycie pod nimi rdzawe punkty i jeszcze niżej jeszcze inne punkt .O co chodzi wyszedłem na zewnątrz i przejrzałem na oczy zdjęcie 3 i 4 są widoczne czarne punkciki ,które z czasem i to nieodległym przerodzą się w dziurki .Może jakieś sugestie .

3-1.jpg

InkedIMG_20200521_191006_LI.jpg

4-.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długotrwały kontakt z wilgocią doprowadził do korozji aluminium co oznacza, że najbezpieczniej wymienić poszycie.

Spory zakres remontowy Ci się szykuje.

Obejrzyj dokładnie resztę przyczepy, jeśli się okaże, że pozostałe narożniki/ściany też są niepewne to sprawdzaj i szacuj, czy warto dalej z remontem walczyć. Nie zniechęcam jednak - tu masz przykład pozytywnej walki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.