Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepa Hobby 560 kmfe


klosek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę bardzo serdecznie podziękować (wybacz kol. @klosek23 za wcięcie w temat) kolegom @filipert, @Marcin T, @jacekzoo oraz @Maras. Przede wszystkim za Wasze zainteresowanie oraz - a może przede wszystkim - okazaną pomoc. Dzięki Wam znalazłem (bo teraz wiem czego szukać) to czego potrzebuję, np.tutaj:

https://sklep.metalmedia.pl/pl/searchquery/zacisk+sprężysty/1/phot/5?url=zacisk,sprężysty

Aż dziw bierze na ile różnych określeń po drodze natrafiłem. O cenach nawet nie wspominam, bo niektóre to kosmos. Ale już wiem, że ceny dla karawaningowców nie są najwyższe. Od Nas znacznie gorzej (w tym konkretnym przypadku) mają np...strażacy.?

13 godzin temu, Maras napisał:

...w głowie był inny projekt. Gdzie z dwóch aluminiowych  kątowników zrobiłem inne mocowanie szpeju.  A korba powędrowała na podłogę i tak sobie luźno podróżuje :)  

Jak ktoś zainteresowany to fotkę zrobię.

Jeśli to nie będzie kłopot.:unsure:

13 godzin temu, Maras napisał:

Trzeba będzie pomolestować :) moderatora aby wydzielił nowy wątek.

:ok:

I taka mała dygresja.

Niech młodzi stażem forumowi koledzy nie wahają się zadawać pytań, nawet o tak błache rzeczy. Trzeba wierzyć w otwartość i siłę forum.;)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Tofel napisał:

Witam ponownie.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę bardzo serdecznie podziękować (wybacz kol. @klosek23 za wcięcie w temat) kolegom @filipert, @Marcin T, @jacekzoo oraz @Maras. Przede wszystkim za Wasze zainteresowanie oraz - a może przede wszystkim - okazaną pomoc. Dzięki Wam znalazłem (bo teraz wiem czego szukać) to czego potrzebuję, np.tutaj:

https://sklep.metalmedia.pl/pl/searchquery/zacisk+sprężysty/1/phot/5?url=zacisk,sprężysty

Aż dziw bierze na ile różnych określeń po drodze natrafiłem. O cenach nawet nie wspominam, bo niektóre to kosmos. Ale już wiem, że ceny dla karawaningowców nie są najwyższe. Od Nas znacznie gorzej (w tym konkretnym przypadku) mają np...strażacy.?

Jeśli to nie będzie kłopot.:unsure:

:ok:

I taka mała dygresja.

Niech młodzi stażem forumowi koledzy nie wahają się zadawać pytań, nawet o tak błache rzeczy. Trzeba wierzyć w otwartość i siłę forum.;)

Pozdrawiam

 

A dziękuje :) 

A swoją drogą to jak szukałem coś co by Tobie pasowało to też trafiłem na "strażaków" ceny były kosmiczne za taki kawałek blaszki.

Tak do końca tygodnia cyknę fotkę.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam mały problem, po wymianie uszczelnienia okna, dziś przyjechałem do cepy i zonk,  plamka na podłodze od wody, zdjąłem szybko maskownice okna i mokro, na szczęście, i ku mojemu zdziwieniu sufit suchutki bez plamek, ale na maskownicy mokro, od zewnątrz wałek tego "kleju" wypchniety na całym obwodzie ramy, nie mam pojęcia z kąd może podciekac, czy te okna maja jakies wady, niewiem boczne przepuszczanie, bo wszystko całe nie popękane, dodam, że stała ostatni miesiąc bez pokrowca, fakt było śnieżnie, mroźno, deszczowo,  dziś ponownie go założyłem

IMG_20210217_201332.jpg

IMG_20210217_201311.jpg

IMG_20210217_154720.jpg

Edytowane przez klosek23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 20:19, klosek23 napisał:

mam mały problem, po wymianie uszczelnienia okna, dziś przyjechałem do cepy i zonk,  plamka na podłodze od wody, zdjąłem szybko maskownice okna i mokro, na szczęście, i ku mojemu zdziwieniu sufit suchutki bez plamek, ale na maskownicy mokro, od zewnątrz wałek tego "kleju" wypchniety na całym obwodzie ramy, nie mam pojęcia z kąd może podciekac, czy te okna maja jakies wady, niewiem boczne przepuszczanie, bo wszystko całe nie popękane, dodam, że stała ostatni miesiąc bez pokrowca, fakt było śnieżnie, mroźno, deszczowo,  dziś ponownie go założyłem

Kiedyś gdzieś o tym pisałem i nawet zrobiłem schemat. Nasze okna mają mikrowentylację. Jeżeli uszczelnienie robiłeś dawno i wcześniej było OK, to obstawiam to. Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas przez długi czas cały czas były temperatury ujemne, przez co śnieg się nie rozpuszczał. Dodać do tego wiatr i przez dłuższy czas mógł on wdmuchiwać pojedyncze płatki śniegu do maskownicy. Nazbierało się tego dużo, przyszło ocieplenie i zaczęło się roztapiać.

To tylko moja mała teoria - mam nadzieję, że rzeczywista, bo gorzej by było, gdyby uszczelnienie było do poprawy :( W najgorszym przypadku woda mogła się gdzieś dostawać i przy wielokrotnym zamarzaniu mogła sobie wyżłobić drogę do wewnątrz :( 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej Kamil! W Twoim pierwszym poście w wątku widzę że zdjąłeś pokrowiec z dużego materaca do prania. Czy Ty masz u siebie normalne zamki typu zip? Na moim materacu jest metka z ostrzeżeniem żeby nie zdejmować pokrowca, bo zamek jest zamkiem montażowym, którego po rozpięciu nie da się ponownie zapiąć. Wygląda jak normalny zamek tylko założony do wewnątrz. Nie ma za co pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek działa bez problemu, wyglada jak normalny, tylko nieposiada tego uchwytu do zaciągania, przynajmniej u mnie tak jest, i nie wygląda na wymieniany

Edytowane przez klosek23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

OK, zdjąłem pokrowce. Jak nie założę z powrotem to będzie na Ciebie ? U mnie uchwyt do zaciągania jest wewnątrz od strony materaca.

 

nie mówię że łatwo nadszedł z powrotem, ale się da, dużo zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skuszony Waszymi opiniami, zamontowałem wiatraczki na kratce wentylacyjnej od lodówki. Do montażu użyłem tego co miałem, plus regulator prądu 12v od majnfrendów, za chyba 5zł(zamówiłem zimą). Po złożeniu wszystkiego przyszedł czas na test. Jaki szok przeżyłem to normalnie nie da się opisać. Lodówka chłodzi jak szalona, a do tego zacząłem używać pokrętła od mocy, bo chłodziła za mocno. Polecam każdemu.  Niestety mam tylko dwa zdjęcia początkowe temp, zrobione w odstępie 2 minut, a na wyjeździe w zeszły wekend zjechała poniżej zera, mierzone na dnie lodówki

IMG_20210421_110233.jpg

IMG_20210421_110241.jpg

IMG_20210421_110250.jpg

IMG_20210421_110802.jpg

IMG_20210421_112314.jpg

IMG_20210421_112318.jpg

IMG_20210421_114343.jpg

IMG_20210421_120730.jpg

IMG_20210421_120929.jpg

Edytowane przez klosek23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.