Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepa Hobby 560 kmfe


klosek23

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, filipert napisał:

Niemniej, warto zwrócić uwagę na moc taśmy LED, szczególnie jeśli zamysłem modyfikacji jest oszczędność energii.

Zgadza się. Gdybym miał je zastosować do oświetlenia wnętrza, kupiłbym nieco inne. W piwniczce to tam 10-20 sekund dziennie, albo wcale więc nie kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin ,mistrzostwo świata :brawo:

Dokładnie w tym miejscu mam ciemno. A druga listwa poleci do bakisty przedniej.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to może godzinę ?

drugie takie mam w schowku pod francuzem. Jeszcze muszę się zabrać, żeby przy kasecie od kibla zrobić, tylko muszę wymyślić jak przepuścić kabel bez demontowania kibelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja robiłem to może godzinę ?

drugie takie mam w schowku pod francuzem. Jeszcze muszę się zabrać, żeby przy kasecie od kibla zrobić, tylko muszę wymyślić jak przepuścić kabel bez demontowania kibelka

Przecież tam masz kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Ja robiłem to może godzinę ?

drugie takie mam w schowku pod francuzem. Jeszcze muszę się zabrać, żeby przy kasecie od kibla zrobić

po co się tak ograniczać, idź na całość

Zobacz obraz źródłowy

P.S.

poważnie, bakista ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

@Maras o czymś takim mówisz? ?

 

531187AD-6BB7-4603-8CBC-11D24FB46830.jpeg

Fajnie wyszło. I jak widzę, gdyby wieczorową porą trzeba było moverem pod hak podciągnąć, to przy takim oświetleniu wszystko widać jak na dłoni.

A tak przy okazji bakisty. Mam pytanie bo za nic nie umiem znaleźć ( w sklepach karawaningowych też nie wiedzą), jak nazywa się i - najlepiej - gdzie to można dostać, ta mała kształtka z blaszki sprężystej do której wciska się korbę? U Ciebie korba jest fajnie schowana u samej góry bakisty.

O to mi chodzi.

blaszka_e.thumb.png.82e77eb3164b3d2866bbfa48b202af98.png

ps. Pytam poważnie więc się nie śmiejcie.:)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tofel napisał:

jak nazywa się i - najlepiej - gdzie to można dostać, ta mała kształtka z blaszki sprężystej do której wciska się korbę? U Ciebie korba jest fajnie schowana u samej góry bakisty.

A jakiś uchwyt do rur

Zobacz obraz źródłowy

tylko trzeba dobrze dobrać, bo one mocno trzymają a zbyt mocny chwyt to po kilku szarpnięciach wyrwanie ze ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

...one mocno trzymają a zbyt mocny chwyt to po kilku szarpnięciach wyrwanie ze ściany...

I zostanę ze scianą bakisty w rękach :lol:.

 

13 minut temu, filipert napisał:

A jakiś uchwyt do rur

Takie były pierwsze skojarzenia......

A w necie utknąłem na czymś takim.

Uchwyt do świetlówek ( ale rozmiar nie pasuje)

uchwyt_t5.png.44c0753ef3753adbdf8740ee0a9bde72.png

Pytałem też mechaników o uchwyty na narzędzia warsztatowe. I nic.

Niby wszyscy wiedzą o co biega ale ...

Korba do podpór ma coś koło 10 mm średnicy i - tak jak mówisz - najlepiej by sprężyście zaskakiwała w uchwycie.

Niby banalny temat.

Edytowane przez Tofel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak o kiblach rozmawiacie - przypomniała mi sią aukcja na Ali, która kiedyś mi tam mignęła ?

Link

@Tofel, a może uchwyt korby markizy ?
Trzeba by średnice zweryfikować.
Cena trochę zaporowa, ale z braku laku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tofel napisał:

jak widzę, gdyby wieczorową porą trzeba było moverem pod hak podciągnąć, to przy takim oświetleniu wszystko widać jak na dłoni.

@Tofel Często z tego korzystam, ja często pakuję się i spinam zestaw wieczorem, żeby rano jechać, faktycznie bardzo wygodnie się z tym podpina

10 godzin temu, Tofel napisał:

jak nazywa się i - najlepiej - gdzie to można dostać, ta mała kształtka z blaszki sprężystej do której wciska się korbę

U mnie jest chyba mocowanie do rur, ale musiało być przykręcone do konstrukcji bo bardzo ciężko korbelka wchodzi i wychodzi. Gdyby było złapane do styro to pewnie by się wyrwało

 

0E1FEB8C-AAA2-408B-9687-B2F810283231.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tofel napisał:

I zostanę ze scianą bakisty w rękach :lol:.

 

Takie były pierwsze skojarzenia......

A w necie utknąłem na czymś takim.

Uchwyt do świetlówek ( ale rozmiar nie pasuje)

uchwyt_t5.png.44c0753ef3753adbdf8740ee0a9bde72.png

Pytałem też mechaników o uchwyty na narzędzia warsztatowe. I nic.

Niby wszyscy wiedzą o co biega ale ...

Korba do podpór ma coś koło 10 mm średnicy i - tak jak mówisz - najlepiej by sprężyście zaskakiwała w uchwycie.

Niby banalny temat.

Tu masz na  różne średnice mocowania 

https://www.esska-tech.pl/shop/Klips-narzedziowy-zamkniety-srednica-6-7-do-51-54-mm-powlekany-na-czarno--857815597209-4140

https://www.esska-tech.pl/shop/Klips-narzedziowy-zamkniety-ocynkowana-stal-sprezynowa-zakres-mocowania-O-6-do-54-mm--8578FT540000-4140  

W Knausie też miałem takie podobne mocowanie ale je odkręciłem bo w głowie był inny projekt. Gdzie z dwóch aluminiowych  kątowników zrobiłem inne mocowanie szpeju.  A korba powędrowała na podłogę i tak sobie luźno podróżuje :)  

Jak ktoś zainteresowany to fotkę zrobię.

Czasami jest tak ,że z jednego tematu  - tu Hobby 560 - zrobił się temat usprawnienia bakisty. Trzeba będzie pomolestować :) moderatora aby wydzielił nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.