Skocz do zawartości

Moja pierwsza przyczepa Hobby 560 kmfe


klosek23

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2020 o 20:26, klosek23 napisał:

Aaaa sorki oczywiście chodzi mi o włączanie bojlera elektrycznego. I zastanawiam się czy to nie ten czerwony

Jak masz bojler trumy to przycisk oryginalny powinien być też trumy, najczęściej zielony. U mnie jest za zasłoną przy oknie. Idź po kablu od bojlera to znajdziesz.

image.png.5cecac914988158a4f83b0692e15fc6d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, adamdiver napisał:

Jak masz bojler trumy to przycisk oryginalny powinien być też trumy, najczęściej zielony. U mnie jest za zasłoną przy oknie. Idź po kablu od bojlera to znajdziesz.

image.png.5cecac914988158a4f83b0692e15fc6d.png

uwierz mi oglądałem wszystkie zakamarki, zasłony szły do prania i w ich okolicy też niema takiego przełącznika, dlatego jedyny jaki mi pasuje to ten wskazany czerwony, na dniach będę czyścił instalacje wodną to wypróbuje ten włącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamdiver napisał:

Jak masz bojler trumy to przycisk oryginalny powinien być też trumy, najczęściej zielony. U mnie jest za zasłoną przy oknie. Idź po kablu od bojlera to znajdziesz.

image.png.5cecac914988158a4f83b0692e15fc6d.png

To jest rozwiązanie standardowe, a Hobby takiego nie stosowało. Dawało swoje autorskie zazwyczaj włączanie bojlera było zlokalizowane w  z panelu sterowania. Więc tam gdzie widać na zdjęciu. Ten panel w kolejnych modelach był rozbudowany, obecnie to chyba już komputer pokładowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mi się uda to w tym tygodniu będę uzbrajał przyczepę we własny akumulator podłączony z separatorem, na pewno zrobię z tego fotorelację, mam nadzieje że komuś się może to przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Trumy znalazłem wyłącznik w moim Wilku S3. Bojler jest z przodu a wyłącznik przy kuchni za osią przyczepy. Pokombinowali żeby był pod ręką :)930af6dee95c266e6a286e17be996c6b.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, klosek23 napisał:

podpowiedzcie mi jeszcze taką rzecz, jak włączę boiler to muszę pamiętać o jego wyłączeniu, czy może sobie być włączony ile chce?

Może być włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, klosek23 said:

dzięki bardzo, martwiłem się że tak nie można

Kiedyś zostawiłem na akumulatorze i przetwornicy. Po ok 30 min woda była tak gorąca, ze naprawdę parzyła w ręce. Ja osobiście nie zostawiałbym na zbyt długo,  to tylko 5L a grzałka ok 300W. Moje główne wątpliwości dotyczą tego czy będzie szczelny ten bojler gdy woda osiągnie wysoką temperaturę.  Wątpliwości nabrałem po rozebraniu Trumy na potrzeby wymiany zbiornika (kupiłem standardowo pęknięty w wyniku mrozów). 2 liche uszczelki na rurze, którą przepływa ciepłe powietrze pomiędzy bojlerem a tą rurą. 

Miło by było aby koledzy się podzielili swoimi doświadczeniami czy to się nie rozszczelnia i czy faktycznie można trzymać włączone bez obaw w nieskończoność (wybacz Jacku mój brak wiary).

amos

Edytowane przez amos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, amos napisał:

Kiedyś zostawiłem na akumulatorze i przetwornicy. Po ok 30 min woda była tak gorąca, ze naprawdę parzyła w ręce. Ja osobiście nie zostawiałbym na zbyt długo,  to tylko 5L a grzałka ok 300W. Moje główne wątpliwości dotyczą tego czy będzie szczelny ten bojler gdy woda osiągnie wysoką temperaturę.  Wątpliwości nabrałem po rozebraniu Trumy na potrzeby wymiany zbiornika (kupiłem standardowo pęknięty w wyniku mrozów). 2 liche uszczelki na rurze, którą przepływa ciepłe powietrze pomiędzy bojlerem a tą rurą. 

Miło by było aby koledzy się podzielili swoimi doświadczeniami czy to się nie rozszczelnia i czy faktycznie można trzymać włączone bez obaw w nieskończoność (wybacz Jacku mój brak wiary).

Przecież Truma Therme jest wyposażona w termostat, który po podgrzaniu wody do 65 stopni wyłącza grzałkę. Nie słyszałem, aby komukolwiek się ten zbiornik zepsuł od grzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, jacek00 said:

Przecież Truma Therme jest wyposażona w termostat, który po podgrzaniu wody do 65 stopni wyłącza grzałkę. Nie słyszałem, aby komukolwiek się ten zbiornik zepsuł od grzania. 

To super wiadomość - dzięki z informację. Gdzie konkretnie ten termostat jest wbudowany. Jakoś zintegrowany z grzałką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, amos napisał:

To super wiadomość - dzięki z informację. Gdzie konkretnie ten termostat jest wbudowany. Jakoś zintegrowany z grzałką? 

Grzałka ma wbudowany termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy wyjazd na nami, majówkę spędziłem na kempingu http://inter-nos.pl/  od czwartku do niedzieli. Poznałem plusy i minusy karawaningu.

Napiszę o moich spostrzeżeniach:
-Koniecznie zaplanować trasę, wracaliśmy na pałę szukając miejsca, co zajęło nam sporo czasu, ostatecznie spaliśmy przy marinie w Szczecinie,

- jazda zestawem męczy z powodu ciągłego skupienia( a  może to ja tak przeżywam)

- nie taka kaseta straszna do opróżniania jak myślałem

-nie taki przedsionek straszny, jeżeli przed wyjazdem przećwiczy się rozkładanie i oznaczy rurki

- chyba wybrałem za ciężką przyczepę do mojego Galaxy

95218563_161332261951551_4383909956961697792_n.jpg

20200504_100526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.