Skocz do zawartości

Czy Niewiadów ?


crazyrider2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, zundapp600 napisał:

Bywam w Niemczech ze swoją Niewiadówką i oni z podziwu nie mogą wyjść jaka fajna mała i mobilna przyczepa.

Mnie w kraju kilka razy zwrócono uwagę że zarąbista fajna mała przyczepka a spojrzeniu do środka tylko przez drzwi : W!OW

20 godzin temu, kalapan napisał:

40 tys. zł za pakamerę na gumowce? Iście szalony pomysł... Owszem jeździłem z tym w zapadłej komunie i chwaliłem sobie - pytanie tylko dlaczego? Ano dlatego , że nic innego w tamtych czasach nie było, więc trudno mnie było nazwać masochistą. Do dziś mam taki nerw na to ścierwo, że mam jedną na działce i trzymam w niej tylko gumowce i to brudne i śmierdzące. Stoi sobie na środku działki  i robi za pomnik uciemiężenia narodu, a ja co roku składam pod nią wieniec z polnych kwiatów. A jeżeli ktoś mi powie, że niewiadówka miała jakąś tam jakość w środku - to go śmiechem zabiję. Na dodatek ta jej funkcjonalność i wygoda - dno i 5 metrów mułu. Miałem ją wiele lat, ale nigdy w tym ścierwie nie spałem - zawsze wlokłem dodatkowo namiot i w nim było moje królestwo.Tylko ze względu na kobitę i dzieciaka wlokłem to coś za sobą.

Kalapan nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie. Nie możesz ścierpieć że twoje ścierwo ma tylu miłośników i tak dobrze się sprzedaje :) Współczuję traumy...

Nie, nie odpowiadaj ; nie mam nic więcej do dodania :D

1 godzinę temu, zundapp600 napisał:

w słoneczne dni siedzi się na zewnątrz lub coś zwiedza, jeździ rowerem i takie tam. A w zimne dni uruchamia się ogrzewanie, ale widzę że nie ma co dyskutować. Poza tym jakby "branie" miały tylko blondynki co by pozostałe kobiety robiły. Przepraszam za porównanie, ale naprawdę ręce opadają. Ciekawe dlaczego Kolega nie sprzedał czy zutylizował tego jak to nazwał "ścierwa" i nie kupił domku na narzędzia ? Może nie odpowiadać Wszyscy odpowiedź znają. A przyczepę też ma pewnie nówkę po cyganach lub turkach po wypożyczalni.

Mam podobne zdanie.

Godzinę temu, Cichy56 napisał:

Mam pytanie do tych co tak chwalą niewiadówki czy ktoś z Was dał za nią 40 tyś. Ewentualnie czy kupiłby nową za takie pieniądze bo takie było pytanie na początku.

Nie dałbym tyle. Kupiłbym używkę i zrobił generalny remont plus w wypas pod siebie. W połowie sumy myślę powinienem się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zundapp600 napisał:

w słoneczne dni siedzi się na zewnątrz lub coś zwiedza, jeździ rowerem i takie tam. A w zimne dni uruchamia się ogrzewanie, ale widzę że nie ma co dyskutować.

Tak w wielkim uproszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kombinator napisał:

@ed A mogłeś wyklepać. ?

Co to się stało wtedy? Opisałeś to gdzieś tutaj?

Kierowca ciężarówki wepchał się na trzeciego -udało się uciec samochodem na pobocze i do rowu, ale on wjechał między samochód i przyczepę - wyrwało hak z samochodu. Nikomu nic się nie stało. Słabo z tym klepaniem pokombinowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi sie porozmawiać z panami z AllCamp-u (to ich min dystrybutor) to fabryka w niewiadowie ma tyle zamówień na obecnie niewiadówki że nie dadzą rady wprowadzić kolejnego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PolariS napisał:

... fabryka w niewiadowie ma tyle zamówień na obecnie niewiadówki że nie dadzą rady wprowadzić kolejnego modelu. 

Lepsze jest wrogiem dobrego ;) Mimo że to tylko niewiadówka to powinniśmy być dumni z tego "ścierwa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  nocy przy temp. na zewnątrz   7 stopni  śpi się bez jakiegoś dyskomfortu. Jak było mniej i w nocy było minus 2 to włączyłem ogrzewanie wieczorem i nad ranem .Fakt spałem już wtedy w odpowiednim śpiworku :) .

Jestem pewien , że jest spora ilość osób ,która zrezygnowałaby z każdego namiotu na rzecz tej Niewiadówki  ale ma problem z garażowaniem jej poza sezonem. Jako druga buda została kupiona do innych celów i mi jak najbardziej pasuje.      

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, crazyrider2 napisał:

 Kiedyś jeździłem z rodzicami nad jeziora z przyczepka na której rozkładany był namiot. Zapewne wielu powiedziałoby, że to też bubel i wogóle. Dla mnie to były jedne z piękniejszych chwil mojego dzieciństwa ?

Witam,

Po tym cytacie nie muszę chyba dodawać, że to rodzice zaszczepili w nas (dwóch braci) miłość do tej formy wypoczynku.

Zamiast doradzać w czym Ci będzie dobrze zachęcam do osobistego przetestowania swoich typowań. Dane mi było użytkować przyczepę wyprodukowaną własnoręcznie przez mojego tatę. Robiona w latach 80-tych pod malucha. Ten nie dał rady więc od razu pojawił się 125p. Długość wnętrza (z pamięci) 2,8m. Z luksusów to zlewozmywak, kuchenka gaz. i lodówka. Ze szczerością przyznaję, że przestronna to ona nie była. Ale ile było w środu radości.:przytul:.

Tak więc taką przyczepką byliśmy na Istrii a w drugim roku w Dalmacji.

SAM_a_resize.jpg.bd9fafc815dcf1b6cd50fdd0462c37e7.jpg

SAM_b_resize.jpg.bc2c266f26735f2bb932a5d0d5b49594.jpg

SAM_c_resize.jpg.24a8600d3ade4c447651494c8119e893.jpg

Testowe wakacje umożliwiły nam określenie potrzeb. Wypunktowaliśmy słabe strony (według nas) takiego rozwiązania (wielkość, układ, rozwiązania) i określiliśmy potrzeby. I nasze oczekiwania stały się już klarowne.

By przeprowadzić takie bardzo pouczające testy a wkonsekwencji móc porównać różne rozwiązania niekoniecznie trzeba coś nabyć, można tylko na chwilę wejść w posiadanie ..... Są przecież firmy, w których obiekt naszego zainteresowania można po prostu wypożyczyć. Warto trochę wydać "na próbę" zanim się wyskoczy z konkretnej kasy. Ostatnio nawet ktoś na FB proponował wypożyczenie Niewiadówek (miał dwie w różnym stanie), coś po 70pln za dobę.

I tak po naszych kilku próbnych wyjazdach, wiedząc co chcemy kupiliśmy budkę klasy 400 z określonym wyposażeniem, dwoma osobnymi miejscami do spania (niczego nie sugeruję ;)), innym układem itd. Ale co najważniejsze - wiedzieliśmy czego szukać.

I tak pojawiła się w garażu "Felcia"

KEF395t_resize.jpg.3a00b12da011e21a2cb3b9c6c1fcde7f.jpg

W tej pierwszej było fajnie ale jak miało przyjść co do zakupów to wybraliśmy coś zupełnie innego.

I nie żałujemy naszego wyboru.

Pozdrawiam, życząć przemyslanych decyzji i udanych łowów.

Edytowane przez Tofel
kosmetyka postu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tantalos napisał:

Kalapan nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie. Nie możesz ścierpieć że twoje ścierwo ma tylu miłośników i tak dobrze się sprzedaje :) Współczuję traumy...

Nie, nie odpowiadaj ; nie mam nic więcej do dodania

A zrobię Ci na złość i odpiszę, ale tylko z tego względu, że się puszysz i niedługo Ci pióropusz na głowie wyrośnie. Mam nadzieję, że teraz jest Ci miło. Gwoli wyjaśnienia - od początku nie tykam nikogo personalnie i tego bym życzył i Tobie. Nie interesują mnie opinie innych , szczególnie tych zachwyconych niewiadówką. Opisuję konkretnie przyczepę i mój osobisty stosunek do niej, a mam do tego prawo - bo moja przyczepa i moja o niej opinia, którą wyrabiałem sobie przez wiele lat. Napisałem - przyczepa, ale nie dodałem kempingowa, bo taką niewiadówka nie jest, a już na pewno nie  była. Jest to zwykły półprodukt wypuszczony przez producenta w okresie, w którym wszystko było do przyjęcia - bo niczego lepszego nie było. Skonstruowano połowę przyczepy kempingowej, a właściwie tylko jej skorupę, która miała udawać coś - czym w rzeczywistości nie była.Jak inaczej można nazwać twór "przyczepopodobny", w którym już w drugim sezonie użytkowania całą tapicerkę wnętrza trzeba było trzymać na głowie, albo podpierać plecami żeby całkowicie nie spadła na podłogę. Ot stworzyli plastikową kapsułę, okleili szmatami na butaprenie, albo innym ścierwie i pokazali w telewizji jako wręcz dobro narodowe. W trzecim roku użytkowania okleina nazwijmy to "meblowa" zaczęła odłazić, a drzazgi w dupę wchodziły. Drzwi wejściowe wiecznie się luzowały, bo zawiasy ciągle się wykręcały, a dostęp do nich był paskudny. O wyposażeniu w ogóle pisał nie będę, bo takowego prócz durnej kuchenki i malutkiego zlewika w ogóle nie miała. Poduchy po dwóch latach były tak płaskie, że spać się na tym nie dało. Stanąć w dziadostwie nie mogłem - chyba, że ze spuszczoną głową. Już nie pamiętam czy w 3 czy 4 sezonie stół  miałem już wygięty jak banan, pojedynczych okien wspominał już nie będę. Co więc prócz tej niby trwałej skorupy było w niej dobre? Ano nic - reszta była największym dziadostwem pod słońcem. Ot człowiek miał wakacje z puszką butaprenu do podklejania tapicerki i bambusowymi wędkami do podtrzymywania tapicerki dachu.

Na chwilę obecną nie mam super przyczepy - ot posiadam 30 letni również komunistyczny wyrób z niskiej półki w postaci Adrii. Zaznaczam również KOMUNISTYCZNY wyrób!!

Chce się ktoś przekonać jak wygląda ten komunistyczny 30 letni wyrób tak w środku jak i na zewnątrz w chwili obecnej?  Zaznaczam - palcem nie tknięty - cały w oryginale. Jak coś serdecznie zapraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kalapan napisał:

A zrobię Ci na złość ...

To w twoim stylu.

9 godzin temu, kalapan napisał:

...się puszysz i niedługo Ci pióropusz na głowie wyrośnie. 

Człowieku, co Ty możesz o mnie wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tofel napisał:

Po tym cytacie nie muszę chyba dodawać, że to rodzice zaszczepili w nas (dwóch braci) miłość do tej formy wypoczynku.

??

 

9 godzin temu, Tofel napisał:

By przeprowadzić takie bardzo pouczające testy a wkonsekwencji móc porównać różne rozwiązania niekoniecznie trzeba coś nabyć, można tylko na chwilę wejść w posiadanie ..... Są przecież firmy, w których obiekt naszego zainteresowania można po prostu wypożyczyć. Warto trochę wydać "na próbę" zanim się wyskoczy z konkretnej kasy. Ostatnio nawet ktoś na FB proponował wypożyczenie Niewiadówek (miał dwie w różnym stanie), coś po 70pln za dobę.

Zgadzam się, jest taka możliwość i jest to też rozwiązanie. Najpierw na pewno muszę zobaczyć. Z zakupem póki co się nie spieszę, bo wszyscy wiemy jaka jest aktualnie ogólna sytuacja, która tak naprawdę może doprowadzić po pewnym czasie do spadku cen, ewentualnie większych rabatów (ale to już tylko moje zdanie).

 

10 godzin temu, PolariS napisał:

Z tego co udało mi sie porozmawiać z panami z AllCamp-u (to ich min dystrybutor) to fabryka w niewiadowie ma tyle zamówień na obecnie niewiadówki że nie dadzą rady wprowadzić kolejnego modelu.

Z takich informacji jestem zadowolony, bo jest to w 100% jak myślę produkt polski, a rozwój i siła krajowych produktów to plus dla nas wszystkich. Jest to faktycznie przyczepka nietypowa, a w swojej klasie chyba nie ma poważnych konkurentów.

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich forumowiczów życząc spokojnych i ZDROWYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spadek ceny nowej niewiadki to bym nie liczył.Może jakiś diler co ma na placu i wizję bankructwa to może tak o ile ma ją zapłaconą a nie zaoferowaną do sprzedaży przez producenta. W używkach już większe są szanse.

Niewiadów szybciej zawiesi produkcję niż da spory upust - IMO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel DJR napisał:

Produkcję zawiesza coraz więcej zakładów, nie ma zbytu, nie ma produkcji, jeśli mają magazyn będą chcieli upłynnić magazyn. Proponuje na Oto ustawić dobrze filtr i trafi się ciekawa oferta .Pozdrawiam 

Produkcję zawiesiły zakłady w związku z epidemią, a nie, że nie ma zbytu, bo ten właśnie jest taki, że fabryki nie nadążają z realizacją zamówień. Przykładowo w styczniu mogłeś zamówić nową Adrię na przyszły rok, bo na ten już nie przyjmowali zamówień. To samo ma miejsce w innych fabrykach. No nową przyczepę czeka się obecnie około rok czasu - nie powiesz mi, że to w związku z faktem, że nie ma zbytu? Przez obecny przestój się jeszcze wszystko bardziej przedłuży. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.