Skocz do zawartości

Czy Niewiadów ?


crazyrider2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na tym forum i miałbym kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów odnośnie przyczep Niewiadów. Mianowicie wpadła mi w oko nowa przyczepka Niewiadów N126NT w cenie ok. 35.000 zł. Przyczepka bardzo mi się podoba przede wszystkim ze wzg. na możliwości manewrowania, konstrukcję, wagę (bez przeglądu itp.), pochodzenie ;), jak również to oczywiście, że jest nowa. Przyczepka ma służyć w zasadzie tylko mnie ( pracuje za granica, może służyć jako kwatera(?) Wypady na ryby etc.) Pytanie moje czy warto za te pieniądze (jestem laikiem, proszę o wyrozumiałość) i zastanawiam się  również czy mój wzrost (190cm) nie będzie przeszkodą i nie będę się w niej męczył na dłuższą metę? Z góry dziękuję za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, crazyrider2 napisał:

Napisałem o nowej przyczepce dla jednej osoby. Czy za 35 tys kupię nową innej marki? Rozumiem, że polecasz zdecydowanie rozglądać się za używaną?

Ale to już sam musisz zdecydować, nowa to nowa ??

a Niewiadów przeżyje dużo, bo to inna konstrukcja - laminat

Żeby kupić coś większego to z 10tys trzeba dołożyć

Dobrze było by zobaczyć na żywo, bo przy 190cm wzrostu może być ciasno

N126nt nie ma czasem 850kg ? Bo tak widzę w ogłoszeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadow N126NT 750 kg DMC.(info ze strony Niewiadów) W takim razie co ewentualnie można kupić (jeśli można?) nowego aktualnie w klasie budżetowej, co byście polecili? Myślę o kwocie do  ok. 45 tys. Przeglądam również  używki kilku letnie i natrafiłem na takie ogłoszenie http://manczak.pl/przyczepa/burstner-primo-435ts/. Co o tym myślicie? A jeśli już to gdzie szukać zadbanych używek w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tej wysokości się obawiam najbardziej, dlatego piszę wstępnie na forum, w celu poznania opinii, za które dziękuję. Generalnie potrzebuję czegoś dla max 2 osób. Niedużej przyczepki,lekkiej, z toaleta, ale chyba faktycznie takiej, w której można się wyprostować. Boje się trochę używanych przyczep, bo trochę się naczytałem o wilgoci i innych problemach, nie chciałbym z miejsca dokladac do jakiejś wtopy, bo wolę dołożyć ale wiedzieć do czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, crazyrider2 napisał:

Właśnie tej wysokości się obawiam najbardziej, dlatego piszę wstępnie na forum, w celu poznania opinii, za które dziękuję. Generalnie potrzebuję czegoś dla max 2 osób. Niedużej przyczepki,lekkiej, z toaleta, ale chyba faktycznie takiej, w której można się wyprostować. Boje się trochę używanych przyczep, bo trochę się naczytałem o wilgoci i innych problemach, nie chciałbym z miejsca dokladac do jakiejś wtopy, bo wolę dołożyć ale wiedzieć do czego. 

To jedź gdzieś oglądnąć, eNka się nie zmieniła od 30lat wymiarami z tego co pamiętam.

Nisko to jedno, ale długość łóżka będzie też problemem i to nie tylko w eNce.

I jeśli ci pasuje to brać, bo to trwałe przyczepki a na 1-2os  dają radę, nawet w niskich temp (jak dołożysz ogrzewanie)

Za 45 są już tańsze marki zachodnie np winsberg (demo, wyprzedaż starszych roczników)

Poszukaj np na mobile.de

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

187cm. wzrostu mam i śmiało się mieszcze w n126n- nowsze modele to nie ta sama jakość materiałów co we starych, ale jak od razu się poprawi fabrykę (sprawdzi łączenia laminatów, uszczelni otwory na oświetlenia, wzmocni podłogę i zrobi lazienkę z prawdziwego zdarzenia) będzie długo służyła. Jestem w trakcie poszukiwań właśnie drugiej cepki tego modelu, z tą różnicą, że starej szukam, do własnego wykończenia, całkiem innego (chociaż podobnego do N126NN plus kibelek jeszcze) niż pierwsza która cała w orginale (z nową tapicerką i kilkunastoma ulepszeniami) odpoczywa w garażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nigdzie niestety nie pojadę na oględziny, zaczęła mi się kwarantanna w ubiegły piątek po powrocie z zagranicy, i niestety wiadomo jak jest. To jest fakt, najlepiej zobaczyć i ocenić samemu. Dokładając ogrzewanie Trume i podgrzewacz wody, Niewiadów wyjdzie ok. 40 tyś.  Nowy Dethleffs c joy 390, wychodzi ok. 54 tyś. zł z tym wyposażeniem, no i jest wyższy i obszerniejszy w środku. Trwałość za pewne na korzyść enki, jakość (?),ale w przyczepie przecież chodzi też o właściwości użytkowe. Dlatego też jestem na Waszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Dethleffs jak wspomniałeś to około 54 tyś .Coś tam bardzo skromnie dołożysz i masz ponad 60 tyś. Tu piszę czysto teoretycznie bo nie znam cennika i Twoich zdolności negocjacyjnych :) . W ubiegłym roku była oferowana Niewiadówka praktycznie nowa  bo po jednym sezonie w stanie idealnym za 31.5 tyś . Miała koło zapasowe, butle, stolik z krzesełkami  i jakieś podstawowe dodatki. Może taką opcje rozpatrzyć na początek ?  o ile taka lub podobna oferta się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 35 tys. mamy umywalkę i lodówkę, dokładając kasetę toaletową, ogrzewanie Truma s3002 i prysznic z terma i zasłonką prysznicową wyjdzie pewnie w granicach 42 tys. zł. 

 

Godzinę temu, Maras napisał:

W ubiegłym roku była oferowana Niewiadówka praktycznie nowa  bo po jednym sezonie w stanie idealnym za 31.5 tyś . Miała koło zapasowe, butle, stolik z krzesełkami  i jakieś podstawowe dodatki. Może taką opcje rozpatrzyć na początek ?  o ile taka lub podobna oferta się pojawi. 

Aktualnie jedyną używaną dość świeżą, bo z rocznika 2018 (zarej. 02.2019) jaką znalazłem jest ta wystawiona na jednym z portali. Bardzo dobrze doposażona i jak deklaruje sam właściciel bardzo zadbana, ale cena w tym wypadku to 40.000 zł do uzg... .https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126nt-CID5-IDBhQdF.html#position=9&page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.