Skocz do zawartości

Czy Niewiadów ?


crazyrider2

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, chris_66 napisał:


Bo teraz mam inne potrzeby i niewiadowka nie nadaje się do tego.
Tak jak kamper nie jest zamienny z przyczepą emoji12.png

Zgoda potrzeby się zmieniają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

34 minuty temu, jacek00 napisał:

Za cenę Niewiadówki mamy o wiele więcej u konkurencji - np Adria, Sterckeman itp.Pytanie jakie ktoś ma założenia. Bo jak ktoś szuka laminatu to nie ma za bardzo wyboru.

Nie uparłem się koniecznie na laminat, aczkolwiek z tego co słyszę jest to mocne rozwiązanie, a ludzie używają tych przyczepek latami. Lubie jak coś jest porządne i na dłużej, a nie ładne z bajerami i na krótko. Tylko tutaj chodzi też o własności użytkowe tego sprzętu, głównie ze względu na mój wzrost (jak już pisałem 190cm). W takiej Adrii czy Sterckeman'ie powinienem się już spokojnie wyprostować, tylko jak się będą spisywały takie budżetowe przyczepki i ile wytrzymają, czy za chwilę się nie rozszczelnią(?) bo nie zamierzam też zaraz po zakupie nowej przyczepki sprzedawać jej , remontować,bądź podklejać itp;).  Fakt porównując środki tych przedstawionych wcześniej przyczep (Adria, Weinsberg) z Niewiadowem widać dużą różnicę na korzyść zagranicznych oczywiście. Myślę , że trwałość zewnętrzna na duży plus Niewiadowa, aczkolwiek mogę się mylić.

 

50 minut temu, jacek00 napisał:

Niewiadówka za 35-40k zł brzmi jak jakieś kuriozum. Coś jak kilogram jabłek Grójeckich za 300zł.

Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość zewnętrzna niewiadówek nie jest taka legendarna ,po pewnym czasie pajączki na skorupie , meble  zaczynają się nie domykać o bakiście i kłopotach z jej otwieraniem i zamykaniem nie wspomnę . Posiadałem dwie takie przyczepy i obie były garażowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać jeszcze o :

Dostępności i cenie części zamiennych - chyba zgodzicie się ze tu wygrywa Niewiadów

Kwestii zbycia po pewnym czasie, tu też wygrywa Niewiadów. Zawsze się sprzeda i z mniejszą stratą.

Ciągam już niewiadówke kilka lat, dalej ta sama ? zrobiłem ze 120 tys kilometrów. Ci co mnie znają wiedzą o tym. A tych co ja znam zmienili "zachodnie"już 2-3 razy i to nie ze względu na potrzeby., lecz dlatego bo zgniły.  Tak wiem bo kupili zgnite i takie tam pitu, pitu. 

Wszystko na swoje wady i zalety. Ma też swoją cenę. Jak niewiadówka jest taka do dupy to gdzie je niewiadów tak sprzedaje ?

pozdrawiam i dużo zdrowia w tej trudnej dla Wszystkich chwili życzę.

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wiem już trochę więcej :) Niewiadowa póki co nie skreślam całkowicie, ale.. Jeśli miałbym wybierać wśród nowych, tańszych przyczep zagranicznych, które polecacie?  Ewentualnie, które byście odradzili? Chodzi mi głównie o Dethleffs, Weinsberg, Adria, Sterckeman. Może coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwedki napisał:

Trwałość zewnętrzna niewiadówek nie jest taka legendarna ,po pewnym czasie pajączki na skorupie , meble  zaczynają się nie domykać o bakiście i kłopotach z jej otwieraniem i zamykaniem nie wspomnę . Posiadałem dwie takie przyczepy i obie były garażowane.

I w czym te pajączki przeszkadzają ?

Meble w zachodnich też się rozchodzą, a bakisty pękają

Weź pod uwagę kwestia ew naprawy, choć przy nowej to akurat mniejsze znaczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zundapp600 napisał:

Kwestii zbycia po pewnym czasie, tu też wygrywa Niewiadów. Zawsze się sprzeda i z mniejszą stratą.

Tu bym polemizował. Pełnosprawna buda sandwich sprzeda się tak samo dobrze i też z minimalną stratą. 

1 godzinę temu, zundapp600 napisał:

Jak niewiadówka jest taka do dupy to gdzie je niewiadów tak sprzedaje ?

Do :pupa: na pewno nie jest. Gdyby tak było, to Niewiadów nie sprzedawałby się za granicą. A fanów ma nawet w Australii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ma garażu albo choć wiaty, lubi być mobilny w trudnym terenie i ma usposobienie spartanina to nie ma nic lepszego niż niewiadówka. A wzrost, ja mam 193 i w ojcowskiej niewiadówce jakoś sobie radziłem bo głównie się w niej spało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwoma niewiadówkami N126N przejeżdziłem w sumie 11 lat. Obydwie były nowe okupione od górników z przydziału. Zwiedziły kawał Grecji drogą przez Serbię ale pływały również promem z Włoch . Póżniej przywiozłem z Holandii 16 letniego Knausa który służył mi 16 lat. Teraz jestem posiadaczem młodszej Lmc. Wg mnie jężeli ktoś chce kupić  niewiadów za 40 tys to uważam to za szaleństwo

Niewiadów 132 był sprzedawany min do kanady a w N126 N podróżował ze mną na promie anglik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mundek28 napisał:

A wzrost, ja mam 193 i w ojcowskiej niewiadówce jakoś sobie radziłem bo głównie się w niej spało.

Tylko właśnie czasami trzeba posiedzieć w przyczepie np. z powodu pogody, ewentualnie ugotować jakiś obiad. Myślę, że w pozycji na wpół schylonej nie będzie to już takie przyjemne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o tym że ładowność niewiadówki to jaskieś "dziesiąt" kilogramów. Połowa rzeczy które chciałeś dołożyć przekroczy DMC. Zaczynałem od niewiadówki...szybko stała się dla mnie za ciasna ale wspomnienia miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wysoki człowiek uparł się na niewiadówkę, to musiałby zmodyfikować ewentualnie ten system podnoszenia dachu, aby go wyżej dźwignąć. Myślę, że dałoby radę, ale to już opcja dla zdeterminowanych kombinatorów. Problem by się pojawiał przy opadach, wietrze i podniesionym dachu. Za dużo by wiało. Tak czy inaczej nie za taką cenę.

Swoją drogą, tak sobie myślę, czemu producenci nie pokrywają swoich sklejkowych sandwiczy taką warstwą laminatu jak w niewiadówkach. Oczywiście nie tak grubą, żeby nie dodawać wagi. Ale gdyby tak dać cieńszą sklejkę, a w zamian na zewnątrz laminat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kombinator napisał:

Gdybyś wysoki człowiek uparł się na niewiadówkę, to musiałby zmodyfikować ewentualnie ten system podnoszenia dachu, aby go wyżej dźwignąć. Myślę, że dałoby radę, ale to już opcja dla zdeterminowanych kombinatorów. Problem by się pojawiał przy opadach, wietrze i podniesionym dachu. Za dużo by wiało. Tak czy inaczej nie za taką cenę.

Swoją drogą, tak sobie myślę, czemu producenci nie pokrywają swoich sklejkowych sandwiczy taką warstwą laminatu jak w niewiadówkach. Oczywiście nie tak grubą, żeby nie dodawać wagi. Ale gdyby tak dać cieńszą sklejkę, a w zamian na zewnątrz laminat?

Ale Tu piszemy o zupełnie innym modelu Niewiadówki ? Ta nie ma podnoszonego dachu !. Tylko małe okno dachowe. Tak nie robią bo laminat jest ciężki, drogi i pracochłonny

 

g.post-1890-0-17603900-1478177630_thumb.jpg

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielbicieli niewiadówek model  n126 w różnych odmianach to przyczepa mała z podnoszonym dachem na całej wielkości przyczepy pierwsze modele miały nieotwieralne okna , model N126N to przyczepa taka ja pokazana w poście wyżej  model N126NT  to przyczepa taka jak poprzedni tylko z toaletą i wreszcie model 132 rzadko spotykany w Polsce większa od poprzedniej też z toaletą ale wizualnie wygląda jak pierwszy wymieniony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kombinator napisał:

Gdybyś wysoki człowiek uparł się na niewiadówkę, to musiałby zmodyfikować ewentualnie ten system podnoszenia dachu, aby go wyżej dźwignąć. Myślę, że dałoby radę, ale to już opcja dla zdeterminowanych kombinatorów. Problem by się pojawiał przy opadach, wietrze i podniesionym dachu. Za dużo by wiało. Tak czy inaczej nie za taką cenę.

Swoją drogą, tak sobie myślę, czemu producenci nie pokrywają swoich sklejkowych sandwiczy taką warstwą laminatu jak w niewiadówkach. Oczywiście nie tak grubą, żeby nie dodawać wagi. Ale gdyby tak dać cieńszą sklejkę, a w zamian na zewnątrz laminat?

Taka jest niewiadowska Freedom. Ma poszycie dachu, tyłu i przódu z laminatu wykonanego ręcznie. Reszta to typowy sandwich. Na ścianach poszycie zewnętrzne to też laminat, tylko z rolki. Zresztą laminat  z rolki zamiast blachy aluminiowej jest dosyć popularny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.