Skocz do zawartości

Czy Niewiadów ?


crazyrider2

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, zundapp600 napisał:

Pamiętaj co mówił Nikoś. Dobre bo Polskie

??

53 minuty temu, zundapp600 napisał:

Jeszcze chwila i człowiek zrezygnuje z zakupu przyczepy.

Tak szybko się nie zniechęcam. ;) Poza tym lubię spokojne, wyważone aczkolwiek obiektywne opinie, przy czym staram się szanować zdanie innych i doceniam każdy wpis w założonym przeze mnie temacie.

16 godzin temu, kalapan napisał:

Do dziś mam taki nerw na to ścierwo

Jeśli mogę grzecznie spytać i nie jest to tajemnicą? Jakie były powody tego tzw. ,,nerwa,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, crazyrider2 napisał:

Jeśli mogę grzecznie spytać i nie jest to tajemnicą? Jakie były powody tego tzw. ,,nerwa,,?

Bo to coś nie ma nic wspólnego z przyczepą kempingową. Wszyscy fani tej plastikowej skorupy twierdzą, że to dobra przyczepa - bo nie gnije. Trudno żeby gniła - skoro to tylko skorupa. Co takie coś może mieć wspólnego z przyczepą kempingową skoro w gorące słoneczne dni staje się piekarnikiem, a jak jest chłodno - lodówką. Jednym słowem to coś jest zaprzeczeniem wszelkich standardów stosowanych przy produkcji przyczep kempingowych. Od pierwszego dnia produkcji ten bubel jakościowy i konstrukcyjny był tylko dlatego kupowany - bo nic  innego nie było. Po drugie nie mógł być jakościowo lepszy, a co się z tym wiąże  cięższy, bo Polska nie miała praktycznie aut osobowych ogólnie dostępnych, które na początku produkcji tego czegoś mogłyby swobodnie coś konkretniejszego pociągnąć. Dlatego klepano taką plastikową nędzę, bo producent wiedział, że i tak na pniu to sprzeda, skoro niczego innego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kalapan napisał:

Bo to coś nie ma nic wspólnego z przyczepą kempingową. Wszyscy fani tej plastikowej skorupy twierdzą, że to dobra przyczepa - bo nie gnije. Trudno żeby gniła - skoro to tylko skorupa. Co takie coś może mieć wspólnego z przyczepą kempingową skoro w gorące słoneczne dni staje się piekarnikiem, a jak jest chłodno - lodówką. Jednym słowem to coś jest zaprzeczeniem wszelkich standardów stosowanych przy produkcji przyczep kempingowych. Od pierwszego dnia produkcji ten bubel jakościowy i konstrukcyjny był tylko dlatego kupowany - bo nic  innego nie było. Po drugie nie mógł być jakościowo lepszy, a co się z tym wiąże  cięższy, bo Polska nie miała praktycznie aut osobowych ogólnie dostępnych, które na początku produkcji tego czegoś mogłyby swobodnie coś konkretniejszego pociągnąć. Dlatego klepano taką plastikową nędzę, bo producent wiedział, że i tak na pniu to sprzeda, skoro niczego innego nie było.

Miażdżącą ocena! Że też w takim czymś udało mi się zwiedzić całą Europę i kawałeczek Azji. Fakt nie jest to produkt luksusowy. Ma wady ale i zalety. O czym już było. I na szczęście mamy teraz możliwość. 

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daniel DJR napisał:

Fakt że czas się zatrzymał eNki ale i tak im się to bardzo dobrze sprzedaje. Nie mają pomysłu na coś o nowym kształcie w wymiarze N126n.

Pozdrawiam 

Nowy model dla przyczepy z laminatu to spore koszty. Trzeba zrobić model w skali 1:1 (na szczęście teraz robią to frezarki numeryczne) a potem formy już z laminatu. Nakłady muszą się zwrócić, co jest problem przy niskim poziomie produkcji. Decyduje ekonomia, nie chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kalapan napisał:

Co takie coś może mieć wspólnego z przyczepą kempingową skoro w gorące słoneczne dni staje się piekarnikiem, a jak jest chłodno - lodówką.

Czy faktycznie w przyczepach o innej konstrukcji niż laminat z nagrzewaniem się będzie inaczej?  Nie wiem, dlatego pytam.

Tutaj przykład innej, małej przyczepki holenderskiej dla porównania. Wysokość podobna bo 185 (enka w najwyższym punkcie z tego co mi powiedziano i zmierzono ma tyle) Cena też wysoka i bez ogrzewania.  https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1532056665-bergland-sunny-310-made-in-holland.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, crazyrider2 napisał:

Czy faktycznie w przyczepach o innej konstrukcji niż laminat z nagrzewaniem się będzie inaczej?  Nie wiem, dlatego pytam.

... 

Nagrzewanie, wychładzanie zależy od izolacji a czy za zewnątrz jest blaszka czy laminat to drugorzędna sprawa ;) Mam laminat i kilka sezonów spedziliśmy w śniegu, mrozie i było git ... tylko nasza budka to troche inny laminat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w słoneczne dni siedzi się na zewnątrz lub coś zwiedza, jeździ rowerem i takie tam. A w zimne dni uruchamia się ogrzewanie, ale widzę że nie ma co dyskutować.

Poza tym jakby "branie" miały tylko blondynki co by pozostałe kobiety robiły. Przepraszam za porównanie, ale naprawdę ręce opadają. Ciekawe dlaczego Kolega nie sprzedał czy zutylizował tego jak to nazwał "ścierwa" i nie kupił domku na narzędzia ? Może nie odpowiadać Wszyscy odpowiedź znają. A przyczepę też ma pewnie nówkę po cyganach lub turkach po wypożyczalni. 

Kolego crazirider2 jak pytają Cie po co Ci to potrzebne to:

Albo ich na to nie stać

Lub po prostu im szkoda

Pozdrawiam i miłego weekendu / świąt życzę post-1890-0-67880800-1479066425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zundapp600 napisał:

A przyczepę też ma pewnie nówkę po cyganach lub turkach po wypożyczalni. 

Jak Ci lżej z tym będzie to niech ta moja obecna babina przyczepa będzie i po cyganach i po turkach i po wypożyczalniach, do tego niech nawet będzie zgniła i olana przez murzynów, ważne, że mi w niej będzie dobrze, a Tobie będzie dobrze w tej skorupie czyli półfabrykacie.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kochani, to tylko dyskusja na temat przyczep kempingowych :) Chciałbym doczekać czasów, kiedy my Polacy będziemy się bardziej, tak zwyczajnie w sumie szanować. Taka mała dygresja tylko.

W sumie to rozglądam się za przyczepką, po to by móc właśnie czasami uciec,  od tego całego zgiełku i zamieszania cywilizacyjnego.. . Generalnie myślę, że to będzie dobry pomysł. Kiedyś jeździłem z rodzicami nad jeziora z przyczepka na której rozkładany był namiot. Zapewne wielu powiedziałoby, że to też bubel i wogóle. Dla mnie to były jedne z piękniejszych chwil mojego dzieciństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co tak chwalą niewiadówki czy ktoś z Was dał za nią 40 tyś. Ewentualnie czy kupiłby nową za takie pieniądze bo takie było pytanie na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cichy56 napisał:

Mam pytanie do tych co tak chwalą niewiadówki czy ktoś z Was dał za nią 40 tyś. Ewentualnie czy kupiłby nową za takie pieniądze bo takie było pytanie na początku.

ja nie, bo jak pisałem dla rodziny 2+2 jest za mała 

a co będzie za 10-15lat, nie wiem ale raczej mały kamper (miejsca tyle co w niewiadówce)

każdy ma swoje potrzeby, dla warunków jakie były w pierwszym poście niewiadówka nie jest złym wyborem

jakby ktoś zapytał o przyczepę dla rodziny w której chce spędzać miesiąc nad morzem, to bym odradzał 

teraz porównaj niewiadowkę do tej z wcześniejszego linka 

https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1532056665-bergland-sunny-310-made-in-holland.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

w czym ona lepsza ?

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crazyrider2 napisał:

Spokojnie kochani, to tylko dyskusja na temat przyczep kempingowych :) Chciałbym doczekać czasów, kiedy my Polacy będziemy się bardziej, tak zwyczajnie w sumie szanować. Taka mała dygresja tylko.

 

Kolego ale rozpętałeś wojnę szok, ale to tu normalne.

Kolega @Voku widzę z kamerował takie Niewiadówki.

Też byliśmy na targach, zrobiły na nas nawet wrażenie, ale my niestety tylko ADRIA!!!!!!!!!! :palacz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.