Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jacek00 napisał:

Wypłata odszkodowania też nie może być uzależniona od badań technicznych. 

Pierwsza decyzja ubezpieczyciela będzie na 100% odmowna. W większości OWU jest o tym zapis. Możesz mieć klauzulę prolongacji np. na okres 30 dni, ale nie jest to reguła. 

Oczywiście możesz próbować udowodnić ze nie miało to związku z powstaniem szkody, ale... :)

To że nie zabiorą Ci dowodu nic nie oz a za. Jak sam napisałeś odnotują to w CEPIKU z zakazem jazdy. Jak będziesz miał szczęście to pozwoli dojechac do domu jak nie - laweta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Wypłata odszkodowania też nie może być uzależniona od badań technicznych.

Jesteś tego pewien?

12 minut temu, jacek00 napisał:

Zawsze możesz powiedzieć, że przyczepa to Twój dom ;)

;)

52 minuty temu, danielpoz napisał:

Na stronie ministerstwa jest objasnione co można a co nie.

No niestety nie jest to jasne jak słońce i podczepienie do tego wyjazdu z przyczepą jest dość wątpliwe :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, w79 napisał:

Pierwsza decyzja ubezpieczyciela będzie na 100% odmowna. W większości OWU jest o tym zapis. Możesz mieć klauzulę prolongacji np. na okres 30 dni, ale nie jest to reguła. 

Ale jaka decyzja? W związku z czym? Wypłata odszkodowania z tytułu OC nastąpi zawsze. AC to inna para kaloszy. 

Cytat

To że nie zabiorą Ci dowodu nic nie oz a za. Jak sam napisałeś odnotują to w CEPIKU z zakazem jazdy. Jak będziesz miał szczęście to pozwoli dojechac do domu jak nie - laweta. 

Nikt nie zakazuje jazdy za brak przeglądu przecież. Zakaz jazdy jest za zły stan pojazdu. 

4 minuty temu, lbuster napisał:

Jesteś tego pewien?

Ubezpieczyciel z OC może nie wypłacić odszkodowania tylko w określonych przypadkach. W zasadzie ubezpieczenie wypłaci zawsze, a potem wystąpi z roszczeniem regresowym jeśli zachodzą takie przesłanki. Brak badania taką przesłanką nie jest akurat.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cezarr napisał:

zamiast usiąść na dupie dwa tygodnie ( kto może oczywiście) kupić dobrą gorzałkę i się nie ruszać ????

Ja już siedzę dwa tygodnie i tyłek mnie boli :( W tym czasie tylko 2 razy wyskoczyłem do sklepu na 5 minut. Zresztą jeżeli nie zauważyłeś, to nie dwa tygodnie tylko do świąt. A wyjazd z cepą w dzicz jest chyba bardziej bezpieczne niż pozostanie w mieszkaniu. Jeszcze sąsiad zacznie kichać na balkonie i co?

Gorzałka jest jak najbardziej OK, pierwszy raz piłem w wideokonferencji (czyli do lustra :]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Ale jaka decyzja? W związku z czym?

Decyzja od owy wypłaty odszkodowania. Np OWU AC Hestii C-AC-01/18 (nie mogę ich skopiować) § 11 ust.1 pkt 3B. Oczywiście jak pisałem możesz starać się wykazać ze brak badań nie miał wpływu na szkodę lub jej rozmiar, życzę wszystkiego najlepszego. 

Co do zakzau, pisałem o szczęściu i podejściu policjanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, w79 napisał:

Decyzja od owy wypłaty odszkodowania. Np OWU AC Hestii C-AC-01/18 (nie mogę ich skopiować) § 11 ust.1 pkt 3B. Oczywiście jak pisałem możesz starać się wykazać ze brak badań nie miał wpływu na szkodę lub jej rozmiar, życzę wszystkiego najlepszego. 

Co do zakzau, pisałem o szczęściu i podejściu policjanta

Ale AC to zupełnie inna para kaloszy. Ja pisałem o OC ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pojedziesz na badania? Na lawecie? 
pojedziesz na kołach. Jeżeli będziesz miał mega pecha i trafisz na kontrolę to nikt nie przyczepi się do braku badań o ile będziesz na drodze między domem a SKP
Ale kombinujecie.............kupić dobrą gorzałkę i się nie ruszać


Ja będę kombinował. Siedzenie w domu to nie sport dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

A właśnie, jak to jest z przeglądem technicznym? Też mi się w przyczepie skończyła ważność i nie mam zamiaru teraz jechać. Ile oficjalnie można przeciągnąć termin zakładając że przyczepa nie jeździ?

Ja robiłem w zeszłym tygodniu, stacje diagnostyczne normalnie pracują,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla Ciebie raczej


Wiem. Im bardziej nie można tym bardziej się chce.

Wczoraj przy piwie rozkminialiśmy kwestie ewentualnej kwarantanny, czy można przebywać w np dwóch miejscach na przemian. Np w domu i w warsztacie, przy założeniu że jeżdżę samochodem, nikogo po drodze nie kicham, pod oboma adresami jestem tylko ja i 100 metrów dookoła nikt inny nie przebywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

 


Wiem. Im bardziej nie można tym bardziej się chce.

Wczoraj przy piwie emoji481.png rozkminialiśmy kwestie ewentualnej kwarantanny, czy można przebywać w np dwóch miejscach na przemian. Np w domu i w warsztacie, przy założeniu że jeżdżę samochodem, nikogo po drodze nie kicham, pod oboma adresami jestem tylko ja i 100 metrów dookoła nikt inny nie przebywa emoji848.png

 

bardzo dużo wykluczeń z tej kwarantanny .. wczoraj poszedłem ostatni raz pobiegać,  a wieczorem czytam, że bieganie to czynność pierwszej potrzeby więc mogę. Nastolatki też nadal mogą śmigać wystarczy, że powiedzą, że są wolontariuszami i rozkminiają jak staruszkom pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.