Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Zulos napisał:

Ło matko - toż to chłop małorolny z Ciebie...:-)

Ja też miałem pół hektara, ale ograniczyłem do 27 arów, a i tak roboty tyle, że nie wydalam...

Z kosiarką wrzecionową nie straszne nam nasze 2,5 ha?

20200325_084821.thumb.jpg.96e3a62a396f98d08b1b6071cee1d893.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lbuster napisał:

Ironia? Bo sam bym ruszył w ten weekend 4 litery w dzicz.

Z jednej strony można wnioskować, że policaje będą szukać skupisk ludzkich a nie zatrzymywać samochody, jednak widok zestawu z cepką czy kampera może spowodować chęć zatrzymania i weryfikacji potrzeby przemieszczania się. 

Beznadzieja - taki ewentualny wyjazd w dzicz byłby bardzo wskazany i bezpieczny no ale czy warto ryzykować kontakt z władzami? W sumie zawsze się można tłumaczyć,  że właśnie wracamy do domu :niewiem:

To nie stan wojenny i godzina policyjna. Na stronie ministerstwa jest objasnione co można a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tomii napisał:

Robisz chłopakom boisko jak na Wembley, a potem jak im przypadkowo piłka  w "okienko" pójdzie to się złościsz :hehe:. W LAVitce okna były nietypowe, ale Panorama w Adriance też pewnie swoje może kosztować :skromny:
Ech ta obecna codzienność - nie dość że HomeOffice to jeszcze nauczanie na odległość <_<

Adorce zapodam wiatę z dala od chłopaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jak to jest z przeglądem technicznym? Też mi się w przyczepie skończyła ważność i nie mam zamiaru teraz jechać. Ile oficjalnie można przeciągnąć termin zakładając że przyczepa nie jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dudek_t napisał:

A właśnie, jak to jest z przeglądem technicznym? Też mi się w przyczepie skończyła ważność i nie mam zamiaru teraz jechać. Ile oficjalnie można przeciągnąć termin zakładając że przyczepa nie jeździ?

Oficjalnie nic nie mozna:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dudek_t napisał:

A właśnie, jak to jest z przeglądem technicznym? Też mi się w przyczepie skończyła ważność i nie mam zamiaru teraz jechać. Ile oficjalnie można przeciągnąć termin zakładając że przyczepa nie jeździ?

Mi też się skończył i ze względu na "unikanie" niepotrzebnych kontaktów, stwierdziłem że specjalnie po to nie będę jechał. Teraz chyba żeby być w zgodzie z prawem to wypadało by lawetę brać :skromny: , ale wiadomo jak to u nas w PL - w większości przypadków to by można było z samym dowodem przyczepy na przegląd przejechać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w internecie że powyżej 45 dni płaci się 50% więcej za przegląd i to tyle. Czyli chyba nie ma żadnych sankcji " z automatu". Akurat przejazd na stacje kontroli bez ważnego badania to żaden problem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie za nasze przyczepy to nic w porównaniu np. z terminami procesowymi dottyczacymi sporów o miliony złotych. Oczywiście nikt nie pomyślał aby wstrzymać terminy lub zawiesić je... Każdy liczy na ich przywrócenie, ale to nie takie proste i pewne. Sami sadziowe radzą sobie jak mogą np.nie doręczając wyroków... 

Boję się że z naszymi badaniami będzie tak:

Klient: Nie przyjechałam na badania z uwagi na kwarantannę. 

Policjant w czasie kontroli: Rozumiem, ale wie Pan, nie ma przepisów więc formalnie musi być mandat, zabranie dowodu, brak wypłaty ewentualnego odszkodowania itd... 

Ot kraj gotowy na epidemia.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

 

Boję się że z naszymi badaniami będzie tak:

Klient: Nie przyjechałam na badania z uwagi na kwarantannę. 

Policjant w czasie kontroli: Rozumiem, ale wie Pan, nie ma przepisów więc formalnie musi być mandat, zabranie dowodu, brak wypłaty ewentualnego odszkodowania itd... 

Ot kraj gotowy na epidemia.... 

Nikt nikogo nie zmusza do jazdy bez ważnego BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Z jednej strony można wnioskować, że policaje będą szukać skupisk ludzkich a nie zatrzymywać samochody, jednak widok zestawu z cepką czy kampera może spowodować chęć zatrzymania i weryfikacji potrzeby przemieszczania się. 

Zawsze możesz powiedzieć, że przyczepa to Twój dom ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dudek_t napisał:

Wyczytałem w internecie że powyżej 45 dni płaci się 50% więcej za przegląd i to tyle. Czyli chyba nie ma żadnych sankcji " z automatu". Akurat przejazd na stacje kontroli bez ważnego badania to żaden problem ;) 

Nic się nie płaci przecież ekstra. Te przepisy nie weszły. 

12 minut temu, w79 napisał:

Pomyślcie za nasze przyczepy to nic w porównaniu np. z terminami procesowymi dottyczacymi sporów o miliony złotych. Oczywiście nikt nie pomyślał aby wstrzymać terminy lub zawiesić je... Każdy liczy na ich przywrócenie, ale to nie takie proste i pewne. Sami sadziowe radzą sobie jak mogą np.nie doręczając wyroków... 

Boję się że z naszymi badaniami będzie tak:

Klient: Nie przyjechałam na badania z uwagi na kwarantannę. 

Policjant w czasie kontroli: Rozumiem, ale wie Pan, nie ma przepisów więc formalnie musi być mandat, zabranie dowodu, brak wypłaty ewentualnego odszkodowania itd... 

Ot kraj gotowy na epidemia.... 

DR Ci nie zabiorą bo nie masz obowiązku go wozić. Jedynie odnotują w systemie brak badania i ewentualnie ukarają mandatem. To wszystko. Wypłata odszkodowania też nie może być uzależniona od badań technicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.