Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Tomii napisał:

Tak Kuba tylko o wakacjach to można myśleć w momencie gdy masz zapewnione podstawy tzn - dach nad głową i co do garnka włożyć. Odpowiednio duża recesja może  spowodować że Ci na kredytach nie dadzą rady. 

Nie no miałem inny obraz do którego po prostu te zobowiązania mi nie pasowały :yes:

No widzisz... ale jednak wykorzystałem koniunkturę do spłacenia wszystkiego, dzisiaj poszła ostatnia transza i jest luzik. Można wypić jacka danielsa :) 

gorzej jak ktoś wykorzystał koniunkturę do jeszcze większego zakredytowania się i życia ponad stan, bo nie kumał że przyjdzie pierdut i wszystko klęknie.  Tacy płaczą. W tym wypadku przyczynił się wirus, ale mogło to być cokolwiek innego. Tzw czarny łabędź 
 

i nie mówię o inwestowaniu w firmy czy inne rzeczy przynoszące dochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Można wypić jacka danielsa :) 

Ty z Poznania, czy Krakowa pochodzisz?? Żeby żałować na porządny trunek na takie święto, jak wyjście z kredytów?!?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

No widzisz... ale jednak wykorzystałem koniunkturę do spłacenia wszystkiego, dzisiaj poszła ostatnia transza i jest luzik. Można wypić jacka danielsa :) 

gorzej jak ktoś wykorzystał koniunkturę do jeszcze większego zakredytowania się i życia ponad stan, bo nie kumał że przyjdzie pierdut i wszystko klęknie.  Tacy płaczą. W tym wypadku przyczynił się wirus, ale mogło to być cokolwiek innego. Tzw czarny łabędź i nie mówię o inwestowaniu w firmy czy inne rzeczy przynoszące dochód

A tak coś tam słyszałem u Sławomira Mentzena o Nassimie Nicholasie Talebie. Danielsa jednak nie polecam, ja raczyłem się Waszczukowym Whiskey Stoutem :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie bądźcie pesymistami ;)

to że recesja będzie to pewne, ale nawet jak się komuś noga poślizgnie (co zdarza się i nawet w czasach prosperity) banki, firmy leasingowe ZAWSZE idą na jakiś układ, wydłużenie czasu spłaty itd.

jeśli dłużnik jest komunikatywny i wychodzi z propozycjami to  wierzyciel nie koniecznie będzie leciał odrazu do komornika.

a wg mnie ludzie na urlop pojadą zawsze, czy to w czasach kryzysu czy też nie .

no chyba że przyjdzie wojna lub zaraza nie ustanie tylko będzie jeszcze bardziej się rozprzestrzeniać to wtedy inna sprawa.

ja widzę to tak, zaraza w końcu ustanie, parę firm zbankrutuje, w ich miejsce przyjdą nowe i życie będzie toczyć się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u mentzena, o łabądku czytałem zanim stał się modny ?

 

a co do ,,godnych,, trunków, ostatnio raczyłem się whisky domowej roboty od znajomego ukraińca, sam robił od samego początku, łącznie z leżakowaniem w dębowych beczkach. To był najlepszy whiskacz jaki w życiu piłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpoz napisał:

Będą masowe eksmisje z mieszkań? Raczej większość jest w kredycie hipo. 

No właśnie i tu się może okazać, że to zrobi popyt na przyczepy. Zimy ostatnio słabe da radę "przewaletować" gdzieś :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tymi eksmisjami, czy to z mieszkań czy zabieranie aut czy innego sprzętu. Dla banku to może być dobre, ale w pojedynczych przypadkach. Ale jak nagle sypną się tego tysiące to bank już ma problem. Oni też potrafią liczyć, wolą się dogadać i zbierać jakieś raty niż wypierniczyć wszystkich i bujać się z masą ,,towaru,, na który może nie mieć zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawel1966 napisał:

przerwałeś kwarantanne??? za to teraz  nie idzie się do psychologa tylko dostaje 5 k złotych od ręki:)

Pawle czemu tak mówisz. Przeczytaj pierwsze 15 stron.

Do politycznych wywodów nie chce mi się nawet odnosić bo ponoć zakaz politykowania na forum a tu zlot kodu...

Cieszmy się że tak mało jest ofiar.... 

Paweł zapomniałem ci pogratulować postawy obywatelskiej i koleżeńskiej. Dobry z ciebie człowiek...tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

panowie nie bądźcie pesymistami ;)

to że recesja będzie to pewne, ale nawet jak się komuś noga poślizgnie (co zdarza się i nawet w czasach prosperity) banki, firmy leasingowe ZAWSZE idą na jakiś układ, wydłużenie czasu spłaty itd.

jeśli dłużnik jest komunikatywny i wychodzi z propozycjami to  wierzyciel nie koniecznie będzie leciał odrazu do komornika.

a wg mnie ludzie na urlop pojadą zawsze, czy to w czasach kryzysu czy też nie .

no chyba że przyjdzie wojna lub zaraza nie ustanie tylko będzie jeszcze bardziej się rozprzestrzeniać to wtedy inna sprawa.

ja widzę to tak, zaraza w końcu ustanie, parę firm zbankrutuje, w ich miejsce przyjdą nowe i życie będzie toczyć się dalej.

 

Z tym wydłużaniem czasu spłaty trzeba szczególnie uważać przy autach osobowych z podpisaną umową przed 2019 rokiem. Zmiana terminu = aneks czyli nowe warunki odliczeń - zgodnie z przepisami od 2019

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Pawle czemu tak mówisz. Przeczytaj pierwsze 15 stron.

Do politycznych wywodów nie chce mi się nawet odnosić bo ponoć zakaz politykowania na forum a tu zlot kodu...

Cieszmy się że tak mało jest ofiar.... 

Paweł zapomniałem ci pogratulować postawy obywatelskiej i koleżeńskiej. Dobry z ciebie człowiek...tak po prostu.

 Chciałem zażartować, bo chyba długo nic nie pisałeś:)Ale...sorry bo chyba faktycznie żart nie na miejscuodnosząc się do tego co aktualnie się dzieje na świecie.

Też czytam ten wątek...i czasem coś skrobnę...ale z żartami albo wdawaniem się z żarliwe dyskusje  i politykierstwem chyba naprawdę trzeba by już przystopować...cisza za moim oknem nie jest tak jaką zwykle lubię...jest trochę przerażająca. Trzymaj się zdrowo!!!!

 

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Jaki to jest porządny trunek? ?

porządny trunek to taki, którego szkoda dla gości;-)

no i oczywiście taki, co ma zdecydowaną większość (czyli 50%+), a nie jakieś tam marne 40% w porywach...;-)

a mnie niepokoi, dlaczego @Mandrol po zejściu z kwarantanny się nie odzywa (chyba, że mnie coś ominęło)...

czyżby tak nadrabia stosunki rodzinne, że nie ma czasu, czy może wzięli go na eksperymenty naukowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.