Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PLopaPL napisał:

 

Z tym wydłużaniem czasu spłaty trzeba szczególnie uważać przy autach osobowych z podpisaną umową przed 2019 rokiem. Zmiana terminu = aneks czyli nowe warunki odliczeń - zgodnie z przepisami od 2019

Dokładnie, porządne kuku. Pewnie trochę ludzi co to na biegu kupowało w grudniu 2018 Porshe  może mieć problem.

Suzu. Od 1,5 tygodnia weekend trwa w najlepsze, z krótkimi przerwami na pracę. Ogród w tym roku na wiosnę będzie miał porządną pielęgnację. Daleko jechać nie trzeba.

Czeka mnie mały wyjazd służbowy 160 km, chyba muszę sobie delegacje wypisać, z moim szczęściem trafię na kontrolę za rogiem.

Dziś ostatni transport z firmy, ksero, fotel, stolik i biuro w domu w pełni. Szkoda tylko, że sprzęt stoi pod domem i się marnuje.

Wyjazd teraz kamperem czy przyczepą to praktycznie pewność, że będzie kontrola.

Dobrze, że taki zakaz jest, młodzież zniknie z terenów zielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PLopaPL napisał:

Zawsze można czekać na wyprzedaż z zachodu oraz południa

strasznie cyniczny jesteś, żerował bys tylko na cudzym nieszczęściu :lol::lol:

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

czaję się na solary, jak kampy odpadną to chociaż do lasu pojadę

https://allegro.pl/uzytkownik/energy-24?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-1-0320

ludzie chwalą tego sprzedawcę używanych solarów

6 godzin temu, danielpoz napisał:

Źle się dzieje, na parkingu pod lirojem bardzo długo szukałem wolnego miejsca. 

to samo pod każdym marketem :mlot:

3 godziny temu, Zulos napisał:

 spacer z psem.....

przejeżdzałem dziś koło schroniska i własnie pomyślałem o tym aspekcie posiadania psa

plus rozmarzyłem się o ewentualności konsumpcji zwierza w formie gulaszu, gdyby zaopatrzenie szawankowało :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris_66 napisał:

chwali cię jako wzorowego i przewidującego obywatela, wzór cnót wszelakich :lol::winner:

Ty Krzysiu nie fikaj ? jak najdzie konieczność to przyjedziesz na jakąś tequile... podłączyć solar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do pierwotnego tematu.
Może uznacie mnie za zbyt wielkiego optymistę, ale myślę że pola kempingowe za trzy miesiące jednak będą otwarte. 
Ot , nie chce mi się wierzyć, że jeszcze trzy miesiące będą wszystko trzymać na łańcuchu. Tym bardziej, że prędzej coś się złapie w hotelu , czy chociażby w pensjonacie  na stołówce. Bo jakby nie patrzeć to na kempingu każdy ma jakiś kawałek swojego terenu.
Z drugiej strony to właściciele kempingów mają żniwo przez trzy miesiące i potem rok z tego żyją. A myślicie, że ktoś ich zwolni od podatku, choćby gruntowego przez cały rok, czy z innych opłat. 
No a jeżeli kempingi będą otwarte ( z naciskiem na jeżeli ) to bardziej będę się bał tłumów i ogromnego oblężenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

porządny trunek to taki, którego szkoda dla gości;-)

no i oczywiście taki, co ma zdecydowaną większość (czyli 50%+), a nie jakieś tam marne 40% w porywach...;-)

a mnie niepokoi, dlaczego @Mandrol po zejściu z kwarantanny się nie odzywa (chyba, że mnie coś ominęło)...

czyżby tak nadrabia stosunki rodzinne, że nie ma czasu, czy może wzięli go na eksperymenty naukowe??

Mirku, żyję i walczę na naszej farmie- pół hektara trawy samo się nie zasieje? Moi chłopcy dzielnie mnie wspomagają?

20200317_075200.thumb.jpg.85df7a83b1838833c8cdf0126a4b6605.jpg

20200317_075207.thumb.jpg.45be1643ce4004e425d4c88b28dfd253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mandrol napisał:

Mirku, żyję i walczę na naszej farmie- pół hektara trawy samo się nie zasieje? Moi chłopcy dzielnie mnie wspomagają?

 

Robisz chłopakom boisko jak na Wembley, a potem jak im przypadkowo piłka  w "okienko" pójdzie to się złościsz :hehe:. W LAVitce okna były nietypowe, ale Panorama w Adriance też pewnie swoje może kosztować :skromny:
Ech ta obecna codzienność - nie dość że HomeOffice to jeszcze nauczanie na odległość <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Można jezdzić z przyczepą. ?

Ironia? Bo sam bym ruszył w ten weekend 4 litery w dzicz.

Z jednej strony można wnioskować, że policaje będą szukać skupisk ludzkich a nie zatrzymywać samochody, jednak widok zestawu z cepką czy kampera może spowodować chęć zatrzymania i weryfikacji potrzeby przemieszczania się. 

Beznadzieja - taki ewentualny wyjazd w dzicz byłby bardzo wskazany i bezpieczny no ale czy warto ryzykować kontakt z władzami? W sumie zawsze się można tłumaczyć,  że właśnie wracamy do domu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

Z jednej strony można wnioskować, że policaje będą szukać skupisk ludzkich a nie zatrzymywać samochody, jednak widok zestawu z cepką czy kampera może spowodować chęć zatrzymania i weryfikacji potrzeby przemieszczania się.

zawsze można wytłumaczyć, że jedziecie do teściowej i nie chcecie starej baby narażać na wirusa, dlatego nie będziecie spać u niej tylko na podwórku

sam się zastanawiałem nad połaczeniem przyjemnego z pożytecznym i zabraniem moich chłopaków kamperem do pracy - jeden dzień praca , jeden na dzikusa :mlot:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umówiony przegląd na poniedziałek, musze zrobić z przyczepą ok 200 km:) - zobaczymy czy będzie kontrola...Prawdę powiedziawszy to jadę w sprawach życia codziennego bo kończy się przegląd w DR a w rozporządzeniu nie ma mowy o zawieszeniu biegu tych terminów. BTH takie zawieszenie powinno być w ustawie, o ile w niej mowa o terminach badań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.