Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
30 minut temu, Helmut napisał:

https://milanos.pl/vid-209549-Prawdziwy-ekspert-ds-Zdrowia-Francji-mwi.html

Nikt nie chcę merytorycznie odpowiedzieć na zadawane pytania. Jak ktoś merytorycznie pyta, to z miejsca jest "głupi".

No faktycznie bełkotu się leje co niemiara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zulos napisał:

No faktycznie bełkotu się leje co niemiara...

Zulos, Helmut, nikt nikogo nie przekona, więc odpuśćcie kolejne podziały w Polsce :blagac:

 

Lepiej powiedzcie, gdzie jechać, by normalnie wypocząć w wakacje bez jakichś paszportów Polsatu czy testów LSD :( Mi dwa lata w Polsce wystarczą, choć Polska to cudowny kraj ;) 

Słyszałem, że Szwecja normalnie podchodzi do ludzi - bardzo mocno rozważam wakacje w przyszłym roku, lecz trzeba chyba jakiś prom rezerwować. Lądowo raczej będą problemy.

Hiszpania podobno zaczyna kwalifikować Covid jak zwykłą chorobę sezonową. Tylko jeszcze trzeba tam się teleportować :mlot:

Rumunia także normalnie podchodzi, brat miał tylko problem z powrotem przez Słowację, gdzie jak usłyszeli, że bez paszportu to się za głowę złapali i kazali mu się wracać i jechać do autostrady :sciana: Na szczęście po krótkiej dyskusji puścili go ;) 

 

Jak macie jakieś informacje, gdzie jest lub robi się normalnie to dajcie znać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale już w zeszłym roku Rumunia i Szwecja normalnie podchodziła do ludzi, więc zapewne w tym nic na gorsze się nie zmieni. Chodzi mi właśnie o jakieś sprawdzone kraje z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lbuster napisał:

Zulos, Helmut, nikt nikogo nie przekona, więc odpuśćcie kolejne podziały w Polsce :blagac:

Ależ ja do żadnego bełkotu z żadnej strony nikogo nie będę przekonywał.

Co do planów wakacyjnych - hold your horses z przewidywaniami, aczkolwiek planować trzeba.

Patrząc w stronę Anglii, gdzie:

- 92% zaszczepionych (OK - tego u nas nigdy nie będzie, ale w innych krajach już może być podobnie),

- 5 fala z Omikronem się cofa,

- najprawdopodobniej jeśli nawet przyjdzie nowy wariant to będzie jeszcze łagodniejszy i zamierzają go traktować jako sezonową infekcję,

- powoli cofają wszystkie obostrzenia i być może na wiosnę "zamkną epidemię",

trzeba być optymistą, że wakacje będą swobodne, a już na pewno dla zaszczepionych.

Ja na razie tak zakładam, ale paszport póki co mam w kieszeni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja wizja @Zulos, będę trzymał za nią kciuki.

Co do paszportu, to nawet teraz znajomi mają problem z wyjazdem na narty do Włoch, bo mają tam jakieś swoje zasady. Tak więc ten paszport, to porażka Unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale już w zeszłym roku Rumunia i Szwecja normalnie podchodziła do ludzi, więc zapewne w tym nic na gorsze się nie zmieni. Chodzi mi właśnie o jakieś sprawdzone kraje z poprzedniego roku.
Wajcha już przestawiona. Powoli idzie wycofywanie się z pandemii. Skracanie kwarantanny, bezobjawowi już mogą pracować w niektórych krajach, wycofywanie się z obostrzeń czy wreszcie zaczynają wprowadzać w życie to, że Covid będzie normalną sezonowa chorobą.

Myślę, że do wakacji już wszystko odpuści i zakończą ten cyrk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było ale najważniejsze żeby nikt już na to nie umierał , oczywiście żeby w szczególe ja i Ty nie umarł.

A widziałem śmierć wielu.

Sam też się o nią otarłem.

A na grypę wielokrotnie chorowałem, parę dni gorączki i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lbuster napisał:

Podoba mi się Twoja wizja @Zulos, będę trzymał za nią kciuki.

Co do paszportu, to nawet teraz znajomi mają problem z wyjazdem na narty do Włoch, bo mają tam jakieś swoje zasady. Tak więc ten paszport, to porażka Unii.

Może i porażka uni ale my sporo dzięki temu jeździmy i nie musimy siedzieć w domach.?

Porażka bo zbyt słabe są restrykcje dla osób nie zaszczepionych?

 

1 godzinę temu, lbuster napisał:

 

 

Lepiej powiedzcie, gdzie jechać, by normalnie wypocząć w wakacje bez jakichś paszportów Polsatu czy testów LSD :( Mi dwa lata w Polsce wystarczy, choć Polska to cudowny kraj.

Do każdego kraju UE lub Schengen spokojnie możesz wjechać w każdej chwili?No chyba że coś się zmieni?

Jeśli chodzi o inne kraje to na powrocie wystarczy tylko test. ?

 

Nie trzeba siedzieć dwa lata w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oby tak było ale najważniejsze żeby nikt już na to nie umierał , oczywiście żeby w szczególe ja i Ty nie umarł.

 

Będą umierać, zwłaszcza jak w Polsce nie będzie żadnego leczenia, tak jak ma to miejsce teraz.

 

 

A na grypę wielokrotnie chorowałem, parę dni gorączki i po kłopocie.

 

Grypa nie jest byle jaką chorobą. Tak samo można ją przechodzić lekko i ciężko.

 

U mnie covida mieli wszyscy. Dzieciaki po jednym dniu temperatury. Ja i żona 2 dni. Prócz tego inne dolegliwości jak przy grypie, gorsze samopoczucie itp.

 

No ale oczywiście są osoby, które przechodzą to gorzej. Jak wspominałem, najgorszy jest brak leczenia i czekanie aż Ci się pogorszy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wypowiadać co jest złe czy co jest dobre...

Mimo tego uważam że większym problemem jest "samo dyscyplina" ludzi...niż prawo...

Jestem zaszczepiony i mam "paszport" i dzięki niemu też trochę podróżowałem...ale wcale nie jestem przekonany, że to jedyna droga i nie wiem jakie będą konsekwencje uboczne szczepionek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.