Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2023 o 12:45, glomir napisał(a):

Ciekawe te czujniki 70mai.

Czy po ich zamontowaniu trzeba na nowo wyważać koła ?

@glomir raczej tak, one parę ładnych gramów ważą. Ja wyważałem

 

p.s. Też mam te 70mai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, BuryKocur napisał(a):

OKI - zainspirowałeś mnie - teraz jeszcze - za tydzień - pojadę tak jak mam - w końcu nie są te kapcie 20 letnie zużyte i spękane a mają ósmy rok i wyglądają na naprawdę OK, a po przyjeździe poszukam nowych.

Jeszcze tylko w tygodniu czeka mnie przegląd na stacji diagnostycznej.

Pzdr

Włodek

 

A z ciekawości - Ty co ile wymieniasz u siebie ?

Pzdr

Włodek

Zaraz dostanę strzała :D

Wymieniłem po 8 latach !!

Tylko ,że u mnie tak to sobie tłumaczę :)  buda stoi w suchym garażu od jesieni do lata i na słońce ,  deszcz ,śnieg patrzy sobie za krat przez okienko.

Poza tym mam pokrowiec na koło , dokładnie na lewe bo od prawej strony mam rozłożony przedsionek więc promienie słoneczne prawie zerowe. Kosztuje nie wiele a robotę robi. I zawsze przed sezonem przeznaczam trochę czasu na inspekcję opon czy nie posiadają mikro pęknięć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maras napisał(a):

buda stoi w suchym garażu od jesieni do lata i na słońce ,  deszcz ,śnieg patrzy sobie za krat przez okienko.

U mnie to wygląda też nie najgorzej - pokrowiec zakrywa w  dużej części koła a poza tym budka w zimie stoi c odciążonymi kołami.

Niemniej faktycznie w sezonie rozejrzę się za wymianą.

Pzdr

Włodek

IMG_20210607_185505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opony na budzie mam obecnie 7mio letnie więc już nowe czekają w garażu na wymianę. Te obecnie założone na moje wyglądają bardzo dobrze (hankook), ale wolę dmuchać na zimne niż się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

To jeździmy na tych samych oponach tyle, że Ty masz większą budkę - ja mam Knausa Sport 450 FU - u mnie zalecany katalogowo rozmiar koła to 205/70/R14 a jeźdźę na 185R14C.

Czy to dobrze - takie kapcie mam od kupna i jakoś jeźdźi na nich - a ciśnienie na posiadanych oponach katalog przewiduje 4,5 bara (dużo?).

Mam natomiast pytanie - bo dziś się dopatrzyłem - mam te kółka z takiej daty produkcji jak poniżej, ale jeszcze są bieżnikowo OK - budka mało na nich jeździ -i tu mam pytanie czy ze względu na datę produkcji wymieniać je już bardzo szybko czy też na spokojnie ?

Przy okazji - wie ktoś może co to jest to oznakowanie 8P.R. ?

Pzdr

Włodek

IMG_2472.JPG

IMG_2473.JPG

IMG_2474.JPG

Ja zmieniam ze względu na wiek, bieżnik u mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem internet i stwierdziłem, że zakupie takie same opony jakie mam obecnie, skoro wytrzymały 12lat (podejrzewam, że były założone  przy zakupie nowej przyczepy) to znaczy, że są ok. Od razu zaznaczam, że przyczepę mam od tygodnia i to ktoś inny ryzykował jeżdżąc na starych oponach ;)  Opony to Security Road 2003 obecnie pod nazwą Security TR603 posiadają takie same parametry więc powinny być ok. Opis producenta:  

102/100S 104N

- typowa do przyczepy / lawety

- można zastosować do samochodów dostawczych osobowych na oś wolną - nie pędną

- o takim rozmiarze185/80R14C M+S = 185R14C

Nośność 1 opony pojedynczo 850kg  - 102

Nośność przy zastosowaniu 2 opon 800kg - 100

Maksymalna nośność - 900kg

Prędkość maksymalna wg producenta 140km/h - N

Zalecane ciśnienie 4,5 bar

Zalecana szerokość felgi 5,5J

8PR - 8 warstwowa konstrukcja wewnętrznej opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcino81 napisał(a):

Przeglądałem internet i stwierdziłem, że zakupie takie same opony jakie mam obecnie, skoro wytrzymały 12lat (podejrzewam, że były założone  przy zakupie nowej przyczepy) to znaczy, że są ok. Od razu zaznaczam, że przyczepę mam od tygodnia i to ktoś inny ryzykował jeżdżąc na starych oponach ;)  Opony to Security Road 2003 obecnie pod nazwą Security TR603 posiadają takie same parametry więc powinny być ok. Opis producenta:  

102/100S 104N

- typowa do przyczepy / lawety

- można zastosować do samochodów dostawczych osobowych na oś wolną - nie pędną

- o takim rozmiarze185/80R14C M+S = 185R14C

Nośność 1 opony pojedynczo 850kg  - 102

Nośność przy zastosowaniu 2 opon 800kg - 100

Maksymalna nośność - 900kg

Prędkość maksymalna wg producenta 140km/h - N

Zalecane ciśnienie 4,5 bar

Zalecana szerokość felgi 5,5J

8PR - 8 warstwowa konstrukcja wewnętrznej opony

W podobnej cenie albo pare groszy więcej kupić można coś bardziej markowego niż opony do taczki... (skoro tych Security nawet na oś pędną nie można zakładać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, golob napisał(a):

W podobnej cenie albo pare groszy więcej kupić można coś bardziej markowego niż opony do taczki... (skoro tych Security nawet na oś pędną nie można zakładać).

Nie chodzi o cenę tylko przeglądając oferty opon sam się zakręciłem i pomyślałem, że jeśli te się sprawdziły przez 12 lat to chyba są ok. Chętnie kupię inne markowe jeśli możesz coś polecić? Widzę że przyczepy podobne, na czym jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 10:36, jacekzoo napisał(a):

@glomir raczej tak, one parę ładnych gramów ważą. Ja wyważałem

 

p.s. Też mam te 70mai

Byłem dziś w zakładzie wulkanizacyjnym i zapytałem szefa, czy konieczne jest wyważanie przy tych czujnikach. Machnął ręką i powiedział, żebym w przyczepie dał sobie spokój. Szybkości z przyczepą są niewielkie a te czujniki wpływ mają mniejszy na wyważenie niż kamyk który od czasu do czasu wlezie w bieżnik. Ot, zagwozdka :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcino81 napisał(a):

Nie chodzi o cenę tylko przeglądając oferty opon sam się zakręciłem i pomyślałem, że jeśli te się sprawdziły przez 12 lat to chyba są ok. Chętnie kupię inne markowe jeśli możesz coś polecić? Widzę że przyczepy podobne, na czym jeździsz?

Dokładnie, mamy takie same przyczepy. Ja już w kolejne przyczepie zakładałem wielosezonowe Matador MPS400, zadowolony jestem, żadnych uwag ngatywnych nie mam do nich, a jeżdzone są w różnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, golob napisał(a):

Dokładnie, mamy takie same przyczepy. Ja już w kolejne przyczepie zakładałem wielosezonowe Matador MPS400, zadowolony jestem, żadnych uwag ngatywnych nie mam do nich, a jeżdzone są w różnych warunkach.

Dzięki za info, faktycznie wskazane przez Ciebie opony mają lepsze parametry niż obecnie założone u mnie, zastanawiam się tylko czy iść w letnie czy wielosezonowe? Wielosezonowe mają lepsze parametry niż lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcino81 napisał(a):

Dzięki za info, faktycznie wskazane przez Ciebie opony mają lepsze parametry niż obecnie założone u mnie, zastanawiam się tylko czy iść w letnie czy wielosezonowe? Wielosezonowe mają lepsze parametry niż lato ;)

To już od Twoich preferencji zależy, ja chciałem mieć możliwość jeżdzenia w różnych warunkach i porach roku. Jak jeździsz głównie sezon ciepły to wystarczą letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał(a):

Jak jeździsz głównie sezon ciepły to wystarczą letnie.

 

 ale może zimówki nie są złe - co sądzicie o takich oponach :

https://allegro.pl/oferta/1x-opona-zimowa-185r14c-triangle-tr737-102-100q-11517595864

albo takie - letnie:

https://allegro.pl/oferta/triangle-185-r14c-tv701-102-100s-13523283844

pzdr

Wł.

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BuryKocur napisał(a):

 

 ale może zimówki nie są złe - co sądzicie o takich oponach :

https://allegro.pl/oferta/1x-opona-zimowa-185r14c-triangle-tr737-102-100q-11517595864

albo takie - letnie:

https://allegro.pl/oferta/triangle-185-r14c-tv701-102-100s-13523283844

pzdr

Wł.

 

Chcesz założyć zimowe opony na lato? W jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.