Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam i na moje oponki przyszła pora, DMC przyczepy 1035kg, sądzę że te stare raczej do lżejszej przyczepy, 165R13C ale z tych co jest na necie są 165/80R13C czy takie powinny być oczywiście Hankook

20230225_192046.jpg

20230225_192043.jpg

20230225_192104.jpg

20230225_192101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam często w oznaczeniach pełnego wymiaru czyli 80 nie piszą te opony będą pasować niestety na zdjęciach nie widać starości opon ale ja wymienałem angielskie opony 7 letnie i po spuszczeniu powierza to same pęknięcia między bieżnikiem czyli jak piszą to warto wymieniać do 5-6 lat 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Hobby 495 z 2008r. Na budzie są obecnie oponki Hankook vantra 185r14C z roku 2016 więc czas na nie, a co za tym idzie przymierzam się do zakupu nowych.

Tu trochę dylemat myślałem o takich samych/ podobnych (Hankook Vantra ST AS2 RA30 185/80 R14) ale natknąłem się na opinie że potrafią strzelać.

Czy macie wyrobioną opinie na temat tych opon? Czy to dobry wybór?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Erestes napisał(a):

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Hobby 495 z 2008r. Na budzie są obecnie oponki Hankook vantra 185r14C z roku 2016 więc czas na nie, a co za tym idzie przymierzam się do zakupu nowych.

Tu trochę dylemat myślałem o takich samych/ podobnych (Hankook Vantra ST AS2 RA30 185/80 R14) ale natknąłem się na opinie że potrafią strzelać.

Czy macie wyrobioną opinie na temat tych opon? Czy to dobry wybór?

Pozdrawiam 

Nie znam tych opon, ale od lat jeżdżę na Barum Vanis z których jestem zadowolony.

Edytowane przez Dodi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Erestes napisał(a):

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Hobby 495 z 2008r. Na budzie są obecnie oponki Hankook vantra 185r14C z roku 2016 więc czas na nie, a co za tym idzie przymierzam się do zakupu nowych.

Tu trochę dylemat myślałem o takich samych/ podobnych (Hankook Vantra ST AS2 RA30 185/80 R14) ale natknąłem się na opinie że potrafią strzelać.

Czy macie wyrobioną opinie na temat tych opon? Czy to dobry wybór?

Pozdrawiam 

Ja kupiłem te Hankook polecany na forum

received_507485768245303.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeden problem bo mam identyczny rozmiar i założyłem nowe GT radial z zapasem 102/104 do 1800 nośność.Przyczepa waży 1700 ,wiatru daję na max pressure 4.5 bar a opona jakby na flaku. Jak gorąco i trochę przejadę jest lepiej ale za pewne już pod 5 bar dochodzi wtedy .Poprzednie miałem 100/102 i nie było tego problemu. Muszę też chyba zmieniać mimo że nowe.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Darius napisał(a):

Ja również polecam Barum Vanis. W zeszłym roku zmieniłem, zrobiły z nami Grecję i bieżnik jak nowy.

Poczytałem trochę fora niemieckie , pisali o problemach z oponami  GT-Radial Cargomax 6000, głównie stosowanych z osiami Alko typu Delta. Nie wiem jaki do końca miał wpływ osi na opony ale pokazywali zdjęcia zużycia opon po bokach , jak ja niskim ciśnieniu. 
Moja przyjechała na W.w oponach i faktycznie miała takie samo zużycie , teraz jest Vanis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Przeanalizowałem wszystkie typy opon i pytanie czy ktoś korzysta z takiego zamiennika do 185r14c  jak    195/75/14c.

Mam 1700dmc i  jestem na granicy nośności wszystkich opon 185  typu Barum Vanis , Hankook LT itd . Wszystkie mają indeksy 102/100 = 850kg 

Nauczony doświadczeniami z Gt radial których parametry nośności 104/102 można wsadzić głęboko .. gdyż ich max ciśnienie to 65 i przy tych 4.5 bar jest w połowie kapeć !!!

 

Według wyliczeń 195/75/14c jest najbliżej oryginalnego rozmiaru  ok 3mm na średnicy mniej. ( bardziej popularne 195/70/14 są o 23 mm mniejsze i nie zalecane ,po za tym przestawianie movera itd. )

 

Oczywiście w tym rozmiarze nie ma za wielkiego wyboru ale są takie: https://allegro.pl/oferta/1x-hankook-195-75r14cradial-ra08-106-104-q-dot2021-13359498710?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=18003462956&gclid=EAIaIQobChMIwvPxspnJ_QIVFmAYCh1lgAMlEAQYBCABEgL2DPD_BwE

W tym rozmiarze miałbym chociaż zapas nośności i trochę większą płaszczyznę docisku movera.

Wiem że jest to seria ta sama co miał " Voku" ale wydaje mi się że przy rozmiarze 185/14c i pompowaniu 4.5 bar były na granicy wytrzymałości . Podczas upału 42 stopnie te ciśnienie wzrosło do 5.0 i boooom.  Ps: To taka moja teoria  bo żaden producent w parametrach nie podaje zazwyczaj max ciśnienia  dla opony i dowiadujemy się już naocznie po zakupie :):)

Prosiłbym o oponie tych opon jeśli ktoś korzysta z tego modelu czy rozmiaru... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wilk530 napisał(a):

WItam. Przeanalizowałem wszystkie typy opon i pytanie czy ktoś korzysta z takiego zamiennika do 185r14c  jak    195/75/14c.

Mam 1700dmc i  jestem na granicy nośności wszystkich opon 185  typu Barum Vanis , Hankook LT itd . Wszystkie mają indeksy 102/100 = 850kg 

Nauczony doświadczeniami z Gt radial których parametry nośności 104/102 można wsadzić głęboko .. gdyż ich max ciśnienie to 65 i przy tych 4.5 bar jest w połowie kapeć !!!

 

Według wyliczeń 195/75/14c jest najbliżej oryginalnego rozmiaru  ok 3mm na średnicy mniej. ( bardziej popularne 195/70/14 są o 23 mm mniejsze i nie zalecane ,po za tym przestawianie movera itd. )

 

Oczywiście w tym rozmiarze nie ma za wielkiego wyboru ale są takie: https://allegro.pl/oferta/1x-hankook-195-75r14cradial-ra08-106-104-q-dot2021-13359498710?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_i_felgi_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=18003462956&gclid=EAIaIQobChMIwvPxspnJ_QIVFmAYCh1lgAMlEAQYBCABEgL2DPD_BwE

W tym rozmiarze miałbym chociaż zapas nośności i trochę większą płaszczyznę docisku movera.

Wiem że jest to seria ta sama co miał " Voku" ale wydaje mi się że przy rozmiarze 185/14c i pompowaniu 4.5 bar były na granicy wytrzymałości . Podczas upału 42 stopnie te ciśnienie wzrosło do 5.0 i boooom.  Ps: To taka moja teoria  bo żaden producent w parametrach nie podaje zazwyczaj max ciśnienia  dla opony i dowiadujemy się już naocznie po zakupie :):)

Prosiłbym o oponie tych opon jeśli ktoś korzysta z tego modelu czy rozmiaru... :)

Czy sprawdzałeś jakie rozmiary felg/opon dedykuje producent przyczepy do tego konkretnie modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciśnienie maksymalne zawsze podawane jest dla zimnej opony. W czasie jazdy nie powinno być problemem, że ciśnienie wzrośnie z tych maksymalnych 4.5 bara do nawet ponad 5 barów. Nic z oponą nie ma prawa się stać.

U mnie obecnie opony mają właśnie maks 4.5 bara i takie ciśnienie zaleca też producent. W czasie jazdy niejednokrotnie ciśnienie było duzo większe (mam czujniki i obserwuje ciśnienie) i nic z oponami się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.