Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam . Na przyczepce mam opony 205 65 15 C DMC przyczepy to 1350, I teraz pytanie  opona Firemax 205/65R15 102/100 T C sprawdi się w przyczepie? Bo niby ma dobre opinie ale do aut. A do przyczepy? moze ktos miał z tą firmą doczynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karawaning napisał(a):

Czy możecie polecić dobre i sprawdzone czujniki TPMS do przyczepy ? 

Używam 70mai dwa sezony. Robią swoje, nic złego się nie dzieje. Z usb korzystam tylko po postoju zimowym, resztę załatwia wbudowany panel.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Używam 70mai dwa sezony. Robią swoje, nic złego się nie dzieje. Z usb korzystam tylko po postoju zimowym, resztę załatwia wbudowany panel.

Potwierdzam. 70mai jest spoko. No może ze dwa razy czujnik zgłupiał  i pokazywał jakieś dziwne wartości np. ciśnienie rosło nagle. Ale po chwili się redlektował. Nigdy jeszcze nie podłączyłem do USB...pulpit w aucie non stop ładuje się solarnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karawaning napisał(a):

Dziękuje.

Czy muszą być wkręcone wszystkie cztery czujniki aby system pracował poprawnie? (Czyli dwa do samochodu)

Mogą być tylko dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.
Czy muszą być wkręcone wszystkie cztery czujniki aby system pracował poprawnie? (Czyli dwa do samochodu)
Dwa możesz sobie zostawić na zapas, albo jak masz koło zapasowe to wkręć 3 w zapas. Wtedy na wyświetlaczu będzie Ci pokazywać tylko te czujniki, które masz aktywne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek00 napisał(a):
Godzinę temu, Karawaning napisał(a):
Dziękuje.
Czy muszą być wkręcone wszystkie cztery czujniki aby system pracował poprawnie? (Czyli dwa do samochodu)

Dwa możesz sobie zostawić na zapas, albo jak masz koło zapasowe to wkręć 3 w zapas. Wtedy na wyświetlaczu będzie Ci pokazywać tylko te czujniki, które masz aktywne

A tu jest 70mai tylko jakaś inna wersja (nie nakrętki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zagościły nowe oponki z dużym zapasem nośności i przy 4.5 bara wyglądają o niebo lepiej od GT radial. Po jednym sezonie widać już  ślady przytartych rantów od jazdy na niskim ciśnieniu?(4.5 bar )IMG_20230320_173332.thumb.jpg.d6f33878d5bb6b9b6ca6630259340162.jpgIMG_20230320_173318.thumb.jpg.93ec77636f97706b35adbbe198e4ce9c.jpg

IMG_20230320_173010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wilk530 napisał(a):

Dzisiaj zagościły nowe oponki z dużym zapasem nośności i przy 4.5 bara wyglądają o niebo lepiej od GT radial. Po jednym sezonie widać już  ślady przytartych rantów od jazdy na niskim ciśnieniu?(4.5 bar )IMG_20230320_173332.thumb.jpg.d6f33878d5bb6b9b6ca6630259340162.jpgIMG_20230320_173318.thumb.jpg.93ec77636f97706b35adbbe198e4ce9c.jpg

IMG_20230320_173010.jpg

Te opony się tak ścierają, miałem takie i się ich pozbyłem. Na forach DE GT Radial są krytykowane przez użytkowników (nierówne ścieranie pomimo poprawnego ciśnienia , zwłaszcza na osiach Alko Delta , wystrzały). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 20:55, Dodi napisał(a):

Te opony się tak ścierają, miałem takie i się ich pozbyłem. Na forach DE GT Radial są krytykowane przez użytkowników (nierówne ścieranie pomimo poprawnego ciśnienia , zwłaszcza na osiach Alko Delta , wystrzały). 

Jestem po wczorajszym ważeniu przyczepy i troszkę się przeliczyłem.Nie usprawiedliwiam tutaj opon GT radial bo były z zapasem 102/104 ale w 2021r na poprzednich miałem przeładunek z 200kg????.Moj wilczek występował z dmc 1500 i 1700. MW 1320 ale gołej.Zakladalem że mało która przyczepa ma 380 ładowności więc spoko się wyrobie,a tu porażka na całego .Waga pokazała 1640 z podstawowym wyposażeniem ograniczonym do minimum.Jeden Aku zamiast dwóch,podl do markizy bez przedsionka,krzesła stół ,jedna butla z  gazem,wyposażenie kuchni .                 Teraz brakuje jeszcze ubrań, żywności ,wody ,chemii, cukier,mąka,kawa itd. Dodam że zabieraliśmy wcześniej jeszcze rowery i ? Z doposażenia dodać można by  klimę,piekarnik,elektryczne stopy,fotowoltaikę, superjeta i wiele innych. Podziwiam ludzi którzy doposażają budki w co się da ,a dmc jeszcze zmniejszają  ?? .                                                     380 ładowności!!! Dwuosiówki mają tyle!!! ?‍♂️?‍♂️?‍♂️???Dam jakoś radę  ale to stanowczo za mało !!!!!!!

Edytowane przez Wilk530 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.