Skocz do zawartości

"Stałe" przyłącze wody


Rekomendowane odpowiedzi

mały update z mojej przyczepy:

Dzisiaj dezynfekowałem instalację i ...okazało się, że mam mikrostyki w kranach.

I teraz sam zgłupiałem co włącza moją pompkę: mikrostyk czy spadek ciśnienia?

Przyłącze Colorado mam wpięte w instalację poprzez trójnik. Od strony pompki jest zawór zwrotny

Jutro poczytam dokumentację dołączoną do przyczepy - może tam będzie informacja.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja dziś sprawdziłem i centralny wyłącznik pompki wyłącza wszystko, kibelek także i nie słychać żadnego elektrozaworu w toalecie. Przy włączonej pompce chyba coś tam słychać. Sprawdziłem też j wyłączenie centralnyn guzikiem powoduje że po prostu jest brak zasilania na kranie.

Trochę bez sensu to jest zrobione. Myślałem, że to jest wyłącznik pod złącze City, a że to wyłącza i kibelek to nie rozumiem w jakim celu jest zrobiony ten wyłącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie tez nie słychać żadnego elektrozaworu w toalecie - przynajmniej ja go nie słyszę. Ale po użyciu wyłącznika jak nie mam podłączonego city to pompka też się nie włącza.

Zrób test. Podłącz wodę z sieci do węża, który biegnie od pompki. Na minimalnie odkręconym zaworze zobacz czy będzie działała spłuczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie tez nie słychać żadnego elektrozaworu w toalecie - przynajmniej ja go nie słyszę. Ale po użyciu wyłącznika jak nie mam podłączonego city to pompka też się nie włącza.
Zrób test. Podłącz wodę z sieci do węża, który biegnie od pompki. Na minimalnie odkręconym zaworze zobacz czy będzie działała spłuczka.
To jak u Ciebie jest rozwiązana sprawa wyłączania się pompki skoro reduktor omija pompkę?

Gdyby miał jak podłączyć budę to bym sprawdził. Ale niestety stoi ona w takim miejsce, że nie mam ani prądu ani wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W energobloku Schaudt CSV402 mam centralny wyłącznik pompki. Jak korzystam z przyłącza City to pompka wyłączona. Spłuczka działa normalnie ale nie włącza pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

To jak u Ciebie jest rozwiązana sprawa wyłączania się pompki skoro reduktor omija pompkę?

Pewnie tak, że wyłącznik odłącza jedynie pompkę. U Ciebie przecież nie musi być tak samo. Twój wyłacznik wyłącza zasilanie pompki, toalety, a może i jeszcze czegoś ... :hmm:

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Gdyby miał jak podłączyć budę to bym sprawdził. Ale niestety stoi ona w takim miejsce, że nie mam ani prądu ani wody.

To zrób tak, jak już pisałem: weź jakiś baniaczek z wodą, trzy, cztery metry rurki o odpowiednim wew. przekroju (aby nie tłumił mocno przepływu) + jakaś redukcja z innego wężyka i taśmy izolacyjnej, aby dopasować do "wejścia" na instalację wody przyczepy (po odpięciu jej od pompki) i zrób test. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bw81 napisał:

W energobloku Schaudt CSV402 mam centralny wyłącznik pompki. Jak korzystam z przyłącza City to pompka wyłączona. Spłuczka działa normalnie ale nie włącza pompki.

Czyli sam wyłączasz pompkę? Czy dzieje się to automatycznie? Jak automatycznie to w jaki sposób? Pokażesz zdjęcie tego wyłącznika? :)

6 godzin temu, Kristofer napisał:

o zrób tak, jak już pisałem: weź jakiś baniaczek z wodą, trzy, cztery metry rurki o odpowiednim wew. przekroju (aby nie tłumił mocno przepływu) + jakaś redukcja z innego wężyka i taśmy izolacyjnej, aby dopasować do "wejścia" na instalację wody przyczepy (po odpięciu jej od pompki) i zrób test. ;)

Jasne, baniak mam :) Już o tym myślałem, aby to w ten sposób potestować. Dzięki :) 

EDIT. Zapoznałem się też z manualem do mojego energobloka, mam Schaudt CV 304 i wygląda na to, że ten wyłącznik powinien właśnie wyłączać tylko i wyłącznie samą pompę, bez rozłączania urządzeń. W załączeniu wrzucam instrukcję od CV 303 bo taką znalazłem w wersji PDF. Czyli trzeba iść ogarnąć test z baniakiem :)

912062_20120120_CV303_BA_EN.pdf

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko rekomendacja/przykład ze strony producenta zasilacza, a jak wykorzystał ten wyłącznik producent przyczepy, tego na tą chwilę nie wiemy - dopóki nie sprawdzisz.

Praktycznie mógł podłączyć nawet światło w łazience, bo jak nie ma wody, to po co w łazience oświetlenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bw81 napisał:

Sam muszę wyłączyć pompkę. 

IMG_0194.jpg

Dzięki. Czyli podobnie jak u mnie, tylko Ty masz to wbudowane w energoblok, a ja mam wyłączniki Schaudt przy wejściu. 

Ale wracając do mojego przypadku, to niestety wyłącznik centralny pompy nie wyłącza jako tako pompy tylko odcina po prostu zasilanie 12V na kranach i w kibelku, co wiąże się z tym, że kibelek nie ma zasilania więc nie otwiera elektrozaworu. O ile w kranach woda leci, to kibelek jest "martwy". Trochę mnie to wkurza, bo uważam, że rozwiązano to w sposób idiotyczny, zamiast odłączyć samą pompkę to odcina się wszystko. No ale nic na to nie poradzę.

Teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić i w kibelku dołożyć zasilanie 12V do elektrozaworu, który by działał przy wyłączonej pompce? Pewnie się da, tylko tam wszystko zabudowane, chociaż dostęp do elektrozaworu i kostki jest bardzo łatwy. Muszę sprawdzić czy gdzieś tam jest stałe 12V, dziś już mi zabrakło czasu. Druga opcja to dorobienie drugiego wyłącznika pompki, który by odcinał tylko samą pompkę a nie 12V dla kranów i kibelka, no ale to rozwiązanie mi się średnio podoba, bo miałbym wtedy dwa wyłączniki, a chciałbym jednak korzystać z oryginalnego rozwiązania :D

No nic, trzeba się przespać z tematem ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Po przeczytaniu w/w myśli..Zrozumiałem to w ten sposób.

Potrzebne pozycje

1)Zawór i przyłącze w jednym np: Colorado

2) Przewód  od zaworu do trójnika 

3)Trójnik

4) zawór zwrotny ( wpięty w przewód przed zbiornikiem

Czy poprawny tok myślenia..?

i przy takim zastosowaniu wyłączam pompkę prze odcięcie zasilania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mat200012 napisał:

Witam,

Po przeczytaniu w/w myśli..Zrozumiałem to w ten sposób.

Potrzebne pozycje

1)Zawór i przyłącze w jednym np: Colorado

2) Przewód  od zaworu do trójnika 

3)Trójnik

4) zawór zwrotny ( wpięty w przewód przed zbiornikiem

Czy poprawny tok myślenia..?

i przy takim zastosowaniu wyłączam pompkę prze odcięcie zasilania?

 

IMO dwa zawory zwrotne, jeden dla Colorado, a drugi dla pompki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 09:39, mat200012 napisał:

Po przeczytaniu w/w myśli..Zrozumiałem to w ten sposób.

Potrzebne pozycje

1)Zawór i przyłącze w jednym np: Colorado

2) Przewód  od zaworu do trójnika 

3)Trójnik

4) zawór zwrotny ( wpięty w przewód przed zbiornikiem

Czy poprawny tok myślenia..?

i przy takim zastosowaniu wyłączam pompkę prze odcięcie zasilania?

 

Przyłącze "miejskie" ("City", "Colorado") nie jest zaworem. To reduktor ciśnienia do wymaganej wartości (są różne). Jeżeli potrzebny jest zawór, montuje się go oddzielnie.

Tak, jak napisał Jacek: dwa zawory zwrotne - pierwsza strona tego tematu, ósmy post, zamieszczony rysunek.

Tu zrobiłem modyfikację, aby było wszystko oczywiste:

 

 

 

Colorado rys modyfikacja.JPG

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z opisu wynika:

Podłączenie wody miejskiej Colardo firmy Reich

Posiada redukcję ciśnienia i zintegrowany zawór zwrotny

Stosowane do bezpośredniego podłączenia do publicznej sieci wodociągowej

Całość jest zmontowana w prostokątnej obudowie wykonanej z tworzywa

Zamykane klapką

Wymiary: 94 x 216 mm x głębokość całkowita 100 mm

Kolor: biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego opisu, sprzedawcy :niewiem: 

Nie kojarzę, aby był tam zawór zwrotny, ale to możliwe. Teraz nie mam możliwości, jeśli będę mógł i nie zapomnę, to przy najbliższej okazji sprawdzę.

Natomiast moja odpowiedź dotyczyła:

W dniu 8.05.2020 o 09:39, mat200012 napisał:

Potrzebne pozycje

1)Zawór i przyłącze w jednym np: Colorado

Mowa jest wyraźnie o zaworze, a nie zaworze zwrotnym, dlatego napisałem, że Colorado nie jest zaworem i zaworu nie posiada. Na zdjęciach, które pokazywałem wcześniej, jest zawór, ale to zawór, który domontowałem sam, fabrycznie go nie ma.

Przed przeróbką:

Przed.jpg.2d29073502a57d996709664cd25cb593.jpg

Po dodaniu zaworu:

Po.jpg.c0cafd0a14397ec74d555d055f59c869.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.