Skocz do zawartości

"Stałe" przyłącze wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, Janusz201 napisał:

Tam gdzie pomarańczowa strzałka podłączam wodę z węża i reduktora ciśnienia do 1-1,4. oraz zawór zwrotny.

Nie potrzebujesz zaworu zwrotnego.

10 godzin temu, Janusz201 napisał:

Fotka mojej instalacji.

Zielona strzałka to jest jakiś regulator ciśnienia.

Żółta pokazuje coś co służy do podtrzymywania ciśnienia.

No i proszę - nie przypuszczałem, bo to rzadkość, ale w Twojej przyczepie faktycznie jest coś w rodzaju "akumulatora ciśnienia". Mały, bo mały, ale jest. To w zasadzie taki tłumik pulsacji ciśnienia powodowanych pompką zewnętrzną - strzałka żółta. Możesz zdemontować, ale może też pozostać, bo wytrzymuje dwa razy takie ciśnienie, jakie dopuszcza ta instalacja. To, co oznaczyłeś strzałką zieloną, to regulowany włącznik ciśnieniowy. Również możesz zdemontować lub zostawić. Węże są odpowiednie, opaski są, więc sprawdź jedynie ich prawidłowe skręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeszcze na jesien zdecydowalem sie dodac do mojej “angielki” (instalacaja wodna cisnieniowa ze zbiornikiem 40L zasilana pompka surflo + doladowanie wody poprzez zewnetrzna pompke whale ktora wpuszcza sie do zbiornika z woda) miejskie przylacze wody

Nie chce wywalac zlacza Whale bo na dziko latwiej wode uzupelniac z zewnetrznego baniaczka.

Mialem nastepujace cele:

1. Unikniecie koniecznosci uzywania pompki wewnetrznej i utrzymanie zbiornika wewnetrznego bez wody jak jestem na miejscu z przylaczem wody, cisnienie wody bezglosnie zasila przyczepe

2. Mozliwosc zasilania w razie checi zbiornika wewnetrznego z przylacza miejskiego, stacje benzynowe lub pod domem (dotychczas tulko poprzez whale).

3. Wymiana akumulatora cisnienia na wiekszy - koniecznosc uruchomienia pompki wody w przypadku uzycia toalety noca (na dziko) byla denerwujaca (u mnie woda do spuszczenia idzie z normalnego zbiornika)


Zmiany:

- akumulator cisnienia whale wylecial (maluski nie wydaje mi sie by dzialal)
- akumulator cisnienia surflo 2galon dodany (realna ilosc wody w nim to kolo 15-2l)
- przylacze zewnetrze z reduktorem 30psi surflo dodane


Troche zabawy z zlaczami john guest 12mm i dopasowanie regulacji pompki cisnienia i ustawnirnia cisnienia powietrza w zbiorniku surflo - wynik udalo sie osiagnac.


Wiele osob myli instalacje cisnieniowa z bezcisnieniowa - glowna roznica w to sposob uruchamiania pompki;

- cisnieniowa: wewnetrzna pompka uruchamia sie jak spada cisnienie w ukladzie wody (czujnik cisnienia najczesniej jest obecnie zintegrowany z pompka wody)
- bezcisnieniowa reaguje na mikrostyki w kranach (otwarcie kranu zwiera mikrostyk w kranie - uruchamia pompke)

Cisnieniowa pozwala na dowolna wymiane kranow na “domowe” w razie potrzeby - bezcisnieniowa wymaga kranow z mikrostykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dostanę gdzieś jeszcze Reich Colorado Plus? Chyba najbardziej mi ono pasuje, bo wyłącza pompkę i wszystko pod wyższym ciśnieniem znajduje się na zewnątrz przyczepy. Wszędzie niedostępne, w Obelinku twierdzą, że już nie będą tego sprzedawać. Ewentualnie jakiś zamiennik o tej samej funkcjonalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, theded napisał(a):

Dostanę gdzieś jeszcze Reich Colorado Plus? Chyba najbardziej mi ono pasuje, bo wyłącza pompkę i wszystko pod wyższym ciśnieniem znajduje się na zewnątrz przyczepy. Wszędzie niedostępne, w Obelinku twierdzą, że już nie będą tego sprzedawać. Ewentualnie jakiś zamiennik o tej samej funkcjonalności?

Możesz zamówić sobie elektrozawór na 12v i wtedy ciśnienie w układzie będziesz miał po podniesieniu kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy muszę odłączać jeszcze pompkę, a tak to wpinam się tym modułem z elektrozaworem i wszystko robi się samo. Odpinam i wraca do pobierania wody ze zbiornika. Żałuję, że nie zamówiłem tego Reich Colorado Plus z Obelinka jakiś miesiąc temu. Czaiłem się, bo z kasą gorzej stałem a chciałem tam dwa movery od razu wziąć. Teraz nagle nigdzie nie ma i wygląda jakby został wycofany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, theded napisał(a):

Wtedy muszę odłączać jeszcze pompkę

Stosujesz taki przełącznik (mam u siebie) i w zależności od źródła wody masz pompkę/elektrozawór/wyłączone wszystko. Zbyt często tego się nie używa.

Screenshot_20240311_184813_Allegro.thumb.jpg.8d26c955099f4a4b40dc42d3bd708852.jpg

Samo przyłącze wygląda u mnie tak. Już to wcześniej załączałem.

Zaletą jest to, że układ wewnątrz przyczepy jest pod ciśnieniem tylko gdy podnoszę kran.

20210515_170748.thumb.jpg.81cf0bd8a6413cf06b34ef05cd20e52a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Stosujesz taki przełącznik (mam u siebie) i w zależności od źródła wody masz pompkę/elektrozawór/wyłączone wszystko. Zbyt często tego się nie używa.

Screenshot_20240311_184813_Allegro.thumb.jpg.8d26c955099f4a4b40dc42d3bd708852.jpg

Samo przyłącze wygląda u mnie tak. Już to wcześniej załączałem.

Zaletą jest to, że układ wewnątrz przyczepy jest pod ciśnieniem tylko gdy podnoszę kran.

20210515_170748.thumb.jpg.81cf0bd8a6413cf06b34ef05cd20e52a.jpg

 

Dobrze kminie że ten elektrozawór jest wpięty pod mikrostyki w kranach?

Przełącznikiem podłączasz pompkę i przekraczasz układ na elektrozawór . Jak podnosisz kran otwiera się elektrozawór o jest woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ventyl napisał(a):

Dobrze kminie że ten elektrozawór jest wpięty pod mikrostyki w kranach?

Przełącznikiem podłączasz pompkę i przekraczasz układ na elektrozawór . Jak podnosisz kran otwiera się elektrozawór o jest woda ?

Dokładnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę to sobie tak samo. W sumie części to ułamek ceny gotowego rozwiązania. Planuję jeszcze dołożyć czujnik zalania, który zamykałby elektrozawór jeżeli pocieknie. Aktualnie szukam takiej puszki z klapeczką, żeby wkomponować ją w ścianę przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.