Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, teraz jest Git :ok: Wielkie dzięki za filmik. Sam bym sobie to zamontował, jednak kilogramy mnie ograniczają 
Poza kasą, nie rozumiem do końca działania środkowych podpór. Super że są i że poziomują przyczepę jednak jak chyba sam powiedziałeś na filmie, mają ograniczoną możliwość poziomowania (lewa/prawa) więc przy dużych spadkach trzeba używać dodatkowych desek. Druga sprawa, to te wysuwające się tłoki mają ograniczoną długość (patrząc na odległość od podłogi) więc w załączonym filmiku chyba mają prawie max wysunięcia ?
A i skoro masz możliwość - wyłącz ten dźwięk - proszę :dzieki:
Środkowe siłowniki poziomuja Ci przyczepę na osi, czyli niwelują Ci spadek na lewo bądź prawo i zastępują zwyczajny najazd. Podporami tylko poziomujesz wzdłużnie.

IMO zestaw genialny, nie trzeba cudować z najazdami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - to rozumiem. Chodziło mi o to, jaki limit mają wysuwające się tłoki, bo odległość siłowników od podłogi jest mała.

A i drugie ważniejsze pytanie do @zoltar1. Czy jest zabezpieczenie przed wysunięciem się podpór w czasie jazdy(podłączenia do samochodu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

Dzięki Krzysiek. Nie wiedziałem, że mnie wspomożesz powiedzmy w mojej branży :dzieki:

Bardzo proszę :D, to drobiazg.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lbuster napisał:

Jacek - to rozumiem. Chodziło mi o to, jaki limit mają wysuwające się tłoki, bo odległość siłowników od podłogi jest mała.

A i drugie ważniejsze pytanie do @zoltar1. Czy jest zabezpieczenie przed wysunięciem się podpór w czasie jazdy(podłączenia do samochodu)?

Jeśli środkowe podpory byłyby zamontowane zgodnie z zaleceniami producenta tj znacznie niżej niż są teraz nie trzeba by podkładać żadnych desek.Ale serwisanci z Elcampu stwierdzili,że to za nisko,możliwość zahaczenia o nie.Teraz się zastanawiam czy nie przemontować ich niżej chociaż te deski są potrzebne tylko na sporych spadkach i to tylko pod jedną podporę.

Co do drugiego pytania

Ten tablet jak zakończy działanie to się wyłącza.Oczywiście teoretycznie może być pewnie jakieś zwarcie czy coś ale nie zaprzątam sobie tym głowy.Myśląc w ten sposób to teoretycznie w samochodzie też może nastąpić jakaś niespodziewana awaria.

9 godzin temu, lbuster napisał:

Nie po to mam kompa, by na telefonie odpalać ;)

Dzięki Krzysiek. Nie wiedziałem, że mnie wspomożesz powiedzmy w mojej branży :dzieki:

Tak, teraz jest Git :ok: Wielkie dzięki za filmik. Sam bym sobie to zamontował, jednak kilogramy mnie ograniczają :(

Poza kasą, nie rozumiem do końca działania środkowych podpór. Super że są i że poziomują przyczepę jednak jak chyba sam powiedziałeś na filmie, mają ograniczoną możliwość poziomowania (lewa/prawa) więc przy dużych spadkach trzeba używać dodatkowych desek. Druga sprawa, to te wysuwające się tłoki mają ograniczoną długość (patrząc na odległość od podłogi) więc w załączonym filmiku chyba mają prawie max wysunięcia ?

A i skoro masz możliwość - wyłącz ten dźwięk - proszę :dzieki:

Jaki dzwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie udało się w końcu odtworzyć filmik. Bardzo fajnie system działa, mam jednak wrażenie, że te podpory na osi są zdecydowanie za nisko w pozycji podniesionej. Być może to kwestia kąta widzenia aparatu, jednak mam wrażenie, że są znacznie poniżej np. movera. Fajnie, że ktoś instaluje takie systemy, warto popatrzeć. Osobiście nie mam już ani kg ładowności a tym bardziej zbędnej kasy, odrobinę dłużej taki trik zrobi się moverem czy holownikiem. Fakt jest taki, że prawie na każdym campingu poziomuję budkę więc urządzenie nie marnowałoby się.

czy występuje sam system na oś bez elektrycznych podpór ? które czasowo chyba wkrętarka obleci szybciej?

Brawo za filmik , warto było nakręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoltar1 napisał:

Jaki dzwięk ?

To pipanie podczas składania/rozkładania podpór. Gdzieś czytałem, że można to wyłączyć ale już nie mogę tego namierzyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, maarec napisał:

czy występuje sam system na oś bez elektrycznych podpór ? które czasowo chyba wkrętarka obleci szybciej?

W teorii oblecisz szybciej, ale w moim przyadku, idealne wypoziomowanie powoduje konieczność ciągłego latania i patrzenia na poziomicę, i czasem poprawiam tu a czasem tam. A taki system kompleksowo załatwia sprawę sam, a Ty w tym czasie możesz wyciągać krzesełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

 

W teorii oblecisz szybciej, ale w moim przyadku, idealne wypoziomowanie powoduje konieczność ciągłego latania i patrzenia na poziomicę, i czasem poprawiam tu a czasem tam. A taki system kompleksowo załatwia sprawę sam, a Ty w tym czasie możesz wyciągać krzesełka :)

Nie ma co latać. Poziomica w drzwiach, żona robi za czytnik :) klin plus kółko manewrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

i mnie udało się w końcu odtworzyć filmik. Bardzo fajnie system działa, mam jednak wrażenie, że te podpory na osi są zdecydowanie za nisko w pozycji podniesionej. Być może to kwestia kąta widzenia aparatu, jednak mam wrażenie, że są znacznie poniżej np. movera. Fajnie, że ktoś instaluje takie systemy, warto popatrzeć. Osobiście nie mam już ani kg ładowności a tym bardziej zbędnej kasy, odrobinę dłużej taki trik zrobi się moverem czy holownikiem. Fakt jest taki, że prawie na każdym campingu poziomuję budkę więc urządzenie nie marnowałoby się.

czy występuje sam system na oś bez elektrycznych podpór ? które czasowo chyba wkrętarka obleci szybciej?

Brawo za filmik , warto było nakręcić :)

W pozycji podniesionej te podpory na osi powinny być jeszcze niżej,pisałem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

czy występuje sam system na oś bez elektrycznych podpór ? które czasowo chyba wkrętarka obleci szybciej?

Występuje i taka wersja nazywa się "Compact", całość waży ok. 19 kg, a kosztuje 2/3 ceny wersji z podporami. Wersja z podporami nie waży 20, a 24 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrząc na rozprzestrzeniające się lenistwo ludzkie dochodzę do wniosku, że na stare lata może jeszcze otworzę jakiś interes. Skoro pokręcenie 4 podpór to taka wielka i wymagająca praca - to pomyślałem sobie, że chyba rozpocznę produkcję tzw. bums - foteli.No bo po co tracić energię i czas na wypełnianie obowiązku małżeńskiego skoro będzie można położyć się wraz z połowicą na rozkładany fotel (koniecznie  elektrycznie) i fotel sam robotę zrobi. Zaoszczędzoną energię będzie można wykorzystać przecież w inny sposób np. na późniejszy spacer, chociaż gdyby w tym fotelu zamontować dodatkowo pompowane kółka i jakiś silniczek, to po leniwym wciągnięciu gaci (oczywiście nie schodząc z fotela) można by pojechać na spacer. Zaoszczędzoną energię i czas można znowu spożytkować  w inny sposób, choćby jechać fotelem na zakupy, kurde skoro elektryczny to i po sklepie można by nim jeździć i do domu wrócić. A gdyby jeszcze zamiast kół zamontować w nim gąsienice to i do samej kuchni z tymi zakupami nawet po schodach by wjechał. Na koniec po tak wyczerpującym dniu można podjechać fotelem pod łóżko i gdyby miał zamontowany wymyślony przeze mnie tzw. sprężynowy wyjeb-system - to prawie bezboleśnie położyłby nas do łóżka.

Tak się zastanawiam co się z tymi ludźmi porobiło przez te ostatnie lata - czy to jest lenistwo, wygodnictwo , czy może już snobizm. W latach 70 czy nawet 80 jadąc na wakacje pod namiot , czy choćby z niewiadówką - to wszystkie dodatkowe roboty związane z obozowiskiem były wręcz relaksem i jest to obojętne co by to nie było.  Ku..wa - nie mogę się  już w tym nowym świecie odnaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się. Mnie gąsienice niepotrzebne, kuchnia na poziomie 0, tak jak garaż, podjazd i ulica. Jakbyś zrobił dobrą wersję to i do pracy bym dojechał bez wstawania z fotela.

A na poważnie, jak kogoś stać to niech sobie kupi i cieszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.