Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

Uffff, doszedłem :blagac:

Bardzo lubię takie prototypy, choć wiąże się nimi duże ryzyko. Mam nadzieję, że dopuszczasz możliwość, że coś może nie działać po Twojej myśli.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Czekam na relację :ok: 

Pisz nawet, jeżeli coś nie będzie szło zgodnie z planem, mam nadzieję, że już nie będzie powtórki z rozrywki :ph34r: Bo jest tu sporo osób, które potrafią doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale gdzie będą te poduszki zamontowane? Pod osią? Jak będą się składać? Wystarczy wypompować powietrze i się złożą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lbuster napisał:

Uffff, doszedłem :blagac:

Bardzo lubię takie prototypy, choć wiąże się nimi duże ryzyko. Mam nadzieję, że dopuszczasz możliwość, że coś może nie działać po Twojej myśli.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Czekam na relację :ok: 

Pisz nawet, jeżeli coś nie będzie szło zgodnie z planem, mam nadzieję, że już nie będzie powtórki z rozrywki :ph34r: Bo jest tu sporo osób, które potrafią doradzić.

pierwsze stwierdzenie można rożnie zrozumieć hahah

 

oczywiście dopuszczam możliwość ze coś nie zagra, co do samego działania systemu raczej nie będzie problemu, schody mogą być przy dobraniu poduszek ,czyli zmieścić je a zarazem uzyskać odpowiedni skok .

Godzinę temu, vrs napisał:

No dobra, ale gdzie będą te poduszki zamontowane? Pod osią? Jak będą się składać? Wystarczy wypompować powietrze i się złożą?

pod osią

samo spuszczenie to za mało , muszą się schować do pozycji min.  czyli trzeba wytworzyć próżnie która je zassa zamknąć zawór i po sprawie, a do tego służy właśnie generator ze zdjęcia czyli eżektor + wyspa elektro zaworów do  obsługi całego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 0Lukasz0 napisał:

oczywiście dopuszczam możliwość ze coś nie zagra...

samo spuszczenie to za mało , muszą się schować do pozycji min.  czyli trzeba wytworzyć próżnie 

Wziąłeś pod uwagę system monitorujący, żeby podczas jazdy nie okazało się, że ciągniesz poduszki po asfalcie :excl: Czy będziesz robił mechaniczne blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby je ciągnąc , to musiałbym je zapomnieć schować ,bądź nieszczelność układu . mechaniczne blokady trochę mijają się z celem żeby tam włazić , w pierwszej opcji miały sprężyny dociskać poduszki ,więc może zostawię po jednej ,   , ale można założyć czujnik podciśnienia który da sygnał ,trza by było tylko pomyśleć jak ma kierowce poinformować  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BUMERANG napisał:

Wystarczy do puki układ będzie szczelny :palacz:

większe prawdopodobieństwo ze opona wyszczali a niż układ się rozszczelni ,ale wszystko możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jak tam postępy?!?

Bo gorąca swojego czasu dyskusja wygasła...;-)

Tak apropopopos podnoszenia na podporach, trafiłem na oczywiście bardzo mądry poradnik (jak wszystko w internetach), jak zadbać o przyczepę na zimę:

https://www.motofakty.pl/artykul/konserwacja-przyczepy-kempingowej.html

Na uwagę zasługuje zwłaszcza ten fragment (w kontekście tego co rozpalało dyskusję najbardziej w tym wątku):

"Warto za to unieść przyczepę na podporach tak wysoko, aby koła nie dotykały podłoża. W ten sposób zapobiegniemy deformacji opon."

?

Z tym oczywiście nie można polemizować - to jest portal "motofakty" - więc takie po prostu są fakty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.