Skocz do zawartości

up4 alko


0Lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MagZyg napisał:

Oj tam podpory, już rama Ci koroduje ?

naprawdę mi się już nie chce prowadzić jałowej dyskusji , a wy dalej swoje i w dupie macie o co się prosi .

wiec niech wam zainteresowani tematem koledzy podziękują bo nie mam ochoty prowadzić dalej tego tematu . jak to mówią : nie dyskutuj z idiota bo cie sprowadzi do swojego poziomu i wygra, dla tego przestane .

jeśli ktoś z normalnych kolegów będzie zainteresowany tematem to pisać na priv, wyjaśnię co i jak , a w skrócie padło na pneumatyka o wadze około 10kg cały zestaw  cenie około 1500zł

hydraulika waga 25-30kg cena 3tys   przy siłownikach pod zamówienie  ,po testuje i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

dziękuje wszystkim

Admina proszę o usuniecie wątku

pozdrawiam

Edytowane przez 0Lukasz0 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A wracając do meritum przyznaję się kolegom że takiej ramy w przyczepie jeszcze nie widziałem nawet w landhausie który posiada mój znajomy.


Witajcie, też mam podpory (przód i tył) zamontowane do ramy

Pisz dalej Łukaszu, ciekawy temat DIY a takie zawsze w cenie. Mnie póki co wystarczy klin mover i wkrętarka ale kto wie
Pozdrowienia dla wszystkich!
aa1e8d1822d14a57e07d121213b950ce.jpg5ad6cc078fe3bc360474203abc8f417e.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrócić do tematu wątku bo nie ukrywam, że Twoja koncepcja mnie interesuje.

Podsumowując, masz pomysł na system automatycznie regulowanych podpór dzięki którym dodatkowo wypoziomujesz przyczepę wzdłużnie.

Sceptycy poddają patent w wątpliwość ze względu na fakt, że a) nie do tego służą podpory, b) automatyka nie dopuści do przeciążenia podpór i podniesienia przyczepy, c) grozi to potencjalnym rozszczelnieniem przyczepy lub zniszczeniem podłogi.

Pokazałeś narazie fragment Twojej ramy, inny niż większość standardowych konstrukcji. Napisz coś więcej o pomyśle na realizację tego mechanizmu. Możemy wspólnie się nad tym pochylić zamiast się kłócić. Ja np. chętnie zobaczyłbym jakiś szkic docelowego rozwiązania albo chociaż poczytał jak zamierzasz do tego podejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 0Lukasz0 napisał:

kolejne graty dojechały :D

1352fec242e3fe7bmed.jpg

Elektryczne podpory jestem w stanie zrozumieć bo to fajna rzecz, ale droga. Ale tego ni cholera nie jestem w stanie ogarnąć.

To już chyba trochę przerost formy nad treścią, szybciej było by kupić mover i poziomowac na klinie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletuje teraz zawory sterowanie i konwerter ciśnienia.    Jeżeli już pneumatyka to skoncentrował bym się na siłownikach dwu kierunkowych akumulatorze ciśnienja ,w żadnym stopniu nie na poduchach, chyba że masz sztywną oś na resorach wówczas ma to rację bytu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 14:13, 0Lukasz0 napisał:

kolejne graty dojechały :D

1352fec242e3fe7bmed.jpg

Masz jakiś patent na wyciszenie pracy tych kompresorków? O ile wiem tłuką się niemiłosiernie, a często przychodzi nam rozbijać obozowisko po 22.00 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

os/ podłoże

innej możliwości nie ma

10 minut temu, BUMERANG napisał:

Masz jakiś patent na wyciszenie pracy tych kompresorków? O ile wiem tłuką się niemiłosiernie, a często przychodzi nam rozbijać obozowisko po 22.00 ?

ku mojemu zdziwieniu chodzą bardzo cicho , chociaż kosztem dźwięku wolałbym lepsza wydajność, ale umówmy się ze na karawaningu nikomu się nie spieszy  :D

projekt testowy ,spełni oczekiwania ,kompresory się zmieni ,te mi się przydadzą do of-roadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.