Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/fendt-platin-510-CID5-IDB6QPx.html
Ogladalem dzisiaj, ogólnie środek bardzo ladny
Ale tylny naroznik oraz ściana jest miekka. Od wewnątrz poszycie jest pekniete.
Powiem ze wahalem sie ale zona mowi znajdziemy cos fajniejszego wiec
osobiscie wolę dołożyć i kupić cos w całości.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Byłem oglądałem 

Przednią ściana mokra pod oknem już zaczyna robić się czarna 

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-ventana-530tk-avantgarde-przedsionek-5-6os-lozko-pietrowe-super-stan-ID6BbX4U.html

http://michal-kamp.pl/przyczepy-kempingowe/

Byłem oglądałem mimo zapewnień i zarzekań sprzedawcy o dobrej jakości przyczep okazało się zupełnie inaczej. Dethleffs New Line 500 podgnity od spodu przy ścianach prawie na całym obwodzie przyczepy. W środku wiele zniszczeń. 

LMC mocno wybrakowany. 

Burstner Ventana ślad pod oknem strona lewą malowany 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Dziś oglądałem Hobby w okolicach Łańcuta. Pierwsza rzecz to kłamstwo właściciela odnośnie wymiarów podkowy. Właściciel mówił że ta ma 150cm z jedynie strony A z drugiej 180cm. Pomylił się o jakieś 20cm w górę bo w rzeczywistości jest 130 i 150, a dla mnie to była akurat kluczową kwestia. Lewy przedni narożnik: rozwarstwiona podłoga. Ściana czołowa z lewej strony pęknięta, osłona dyszla porozbijana (ubytki plastiku) , pekniete nadkole od strony drzwi, ściana czołowa według właściciela pouszczelniana, według mnie posilikonowana na "pałe", pokrywa bakisty popekana praktycznie na całej długości,  żółty zaciek w bakiście która też jest ponitowana. Środek przeczepy dobry plus choc dokladnie go noe oglądałem po tym co zobaczyłem na zewnątrz. Jedyne co zwrocilo moja uwage to naklejki przy klamkach jak otwierac drzwi czy przypominające o skladaniu stolika do transportu robione chalupniczo. Pomyslalem ze przyczepa jest wypozyczana. Ogolnie nie polecam. Sprzedajacy zapewnie ze przyczepa jest w stanie idealnym a te pekniecia to normalna sprawa... no dla jednych normalna dla drugich nie... Przynajmniej zwrocil koszt dojazdu ale pol dnia w plecy...

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-CID5-IDEMcVE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do gościa w sprawie zdjęć narożników podłogi,zdjęć narożników przodu oraz zdjęć bakisty od środka. Napisałem że mam 450km i nie chce robić wycieczki na darmo to Pan mnie poinformował że jest zdrowa że jest załadowany namiot i on nie będzie wyciagał do zdjęć.Na odpowiedź moją o wycieczce na darmo i zaufaniu mu na słowo już nie odpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy edytować poprzedni post czy dokładać nowy, jeżeli edytować to proszę o interwencję admina ?

 

Wczoraj kolejna porcja przyczep, tym razem Tomaszów Mazowiecki:

https://www.olx.pl/oferta/lmc-475-przyczepa-kempingowa-lmc-475-CID5-IDERetG.html

Fajna przyczepa, ładny środek, z tych mankamentów na pierwszy rzut oka to pęknięta jedna szyba z tyłu. Naprawdę nie zmęczona, ale... No właśnie. Ściana czołowa w bakiście pod łączeniem na całej długości pokrywy ciemna i miekka, plus prawastrona (stojac twarzą do przyczepy) miekka na powierzchni 30x30cm. Szkoda bo byłem skłonny do zakupu. 

Sprzedający ma jeszcze Knausa za 32900 ale na olx go nie ma (jest drugi za 34900) ale środek ze względu na układ odpada dla mnie, plus to że dużo bardziej zmęczony . 

 

Następna to Adria:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-adora-532-uk-2007-6osob-zadbana-przedsionek-CID5-IDDXYjo.html

Przyczepa dla majsterkowicza który ma dość duży katar.

Drzwiczki od schowka od strony drzwi bez zamka. Brak drzwiczek od kasety WC, urwanie drzwi nad piekarnikiem, brak prowadnic żaluzji i moskietiery w WC z prawej strony. Największym problemem jest zapach... A raczej smród stechlizny rodem z domków zakładowych z czasów PRL. Zacieki z tłuszczu na scianie przy kuchni... Pod kanapami porozkladane jakieś kostki zapachowe, paczki po papierosach za łóżkiem przy dyszlu. Ogólny bajzel... 

Edytowane przez Yakuza1987 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-adria-altea-432-CID5-IDF4mcx.html#48a8192644;promoted

Byłem, obejrzałem i podziękowałem. Przyczepa z wypożyczalni, zawilgocona, mocno zmęczona, poszycie uszkodzone nad drzwiami oraz na lewym przednim narożniku. Właściciel twierdził, że jest 1 właścicielem, a przyczepę kupił w salonie. Po przybyciu na miejsce na moje pytanie zadane prawdopodobnie żonie właściciela jak długo mają tą przyczepę powiedziała około 5-6 lat, a przypomnę przyczepa z 2006r. Napis „wypożyczalnia przyczep” zamazany ale jak zapytaliśmy właścicielkę to ona nic nie wie żeby przyczepa była wypożyczana potem że wypożyczali tylko pracownikom.

Poniżej wrzucam kilka fotek

IMG_20200527_142525.jpg

IMG_20200527_142530.jpg

IMG_20200527_142539.jpg

IMG_20200527_142549.jpg

IMG_20200527_142638.jpg

IMG_20200527_142956.jpg

IMG_20200527_143037.jpg

IMG_20200527_143045.jpg

IMG_20200527_143210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie oglądałem osobiście ale na 100% kolejny przekręt, nie było w tym modelu silnika 2.8, ogłoszenie od wczoraj i sprzedający też na olx od wczoraj:
https://m.olx.pl/oferta/kamper-fiat-ducato-CID5-IDFh1fU.html

 

e71ab58ff968538c94c8c59b72f25658.jpgd44954e31ec8fc538f1b5e1274a8f568.jpg


 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwaga, byłem, widziałem. 

https://www.otomoto.pl/oferta/abi-compass-omega-z-moverem-przedsionek-2003r-full-akcesoria-stan-igla-quotokazja-ID6DcOEP.html

Stan Igła. Angol płakał jak sprzedawał.

Sprzedawca tak jak w ogłoszeniu zapewniał że przyczepa jest dosłownie jak nowa. Pytałem dla potwierdzenia telefonicznie o newralgiczne miejsca, czy jest bez zacieków, miękkich ścian i czy tylnie narożniki są suche. Przyczepa jak nowa, Anglik trzymał pod kocem przy kominku, mam taką trzeci raz na 40 sztuk które sprowadziłem. 

Zdecydowałem się wpłacić zaliczkę aby okresiic siebie jako zdecydowanego kupca. Nadmieniłem że jeżeli jest zgodna z opisem to mamy do załatwienia tylko formalności związane z transakcja. 

Przyjechałem na miejsce wczoraj o 23, po przejechaniu 400km.

Krótkie oględziny bez wchodzenia do wewnątrz, wsunąłem  rękę pod tylnie podpory i ku mojemu zdziwieniu, wyjąłem kawał spróchniałej sklejki o konsystencji gliny. Byłem przygotowany że przyczepa która jest prawie pelnoletnia będzie miała jakieś mankamenty, ale nie taka totalna destrukcja która według opisu miała być jak nowa. 

Przenocowałem w hotelu z zamiarem oględzin wnętrza przyczepy i wysłuchania opinii sprzedawcy. 

 

Szybko minęła noc.

Wychodząc do wnętrza po wejściu do łazienki i wyciągnięciu szuflad okazało się cały naroznik jest spróchniały od nacieku przez górną listwę. Identyczną sytuacja z drugiej strony. 

Wszedłem na drabinkę w celu oględzin   tylniej listwy łączącej zabudowę, nieudolnie osmarkana silikonem do toalet który odpadł udostępniając wodzie swobodny dostęp do wnętrza. 

Przechodzę do przodu wnętrza przyczepy,  listwa podszybia zbiodegradowana, tu zaskoczenie, doskonały patent, próchno zaklejone okleiną dokładnie dobrana pod kolor reszty. Uwagę przykuła dopiero napuchnięta listwa z MDF. 

Pytam o piecyk, czy był testowany, sprzedawca-oczywiście, podchwytliwie zapytałem jak go się uruchamia i wyzwala zapalnik piezo, niezręczna cisza i po chwili nie wiem. 

Pokazałem wszelkie usterki w obecności właściciela. 

Jedna z odpowiedzi, teraz się trzymajcie. 

Miękkie miejsca w narożnikach przyczepy są spowodowane tym że stoi obok tui i złapały wilgoć, wyschnie na słońcu i będzie dobrze. Myślałem że mu prz..... ale byłem z Żoną i nie chciałem żeby patrzyła na krew. 

Dalej już nie miałem ochoty zaglądać i katować idiotycznymi wymówkami. 

Odzyskałem część poniesionych kosztów za paliwo i hotel. 

Sorki za styl, pisane na szybko żeby nikt nie popełnił tego błędu co Ja. 

Pozdrawiam 

Tomek

 

Screenshot_20200718_164642_pl.otomoto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uwaga, byłem, widziałem.



https://www.otomoto.pl/oferta/abi-compass-omega-z-moverem-przedsionek-2003r-full-akcesoria-stan-igla-quotokazja-ID6DcOEP.html



Stan Igła. Angol płakał jak sprzedawał.

Sprzedawca tak jak w ogłoszeniu zapewniał że przyczepa jest dosłownie jak nowa. Pytałem dla potwierdzenia telefonicznie o newralgiczne miejsca, czy jest bez zacieków, miękkich ścian i czy tylnie na

rożniki są suche. Przyczepa jak nowa, Anglik trzymał pod kocem przy kominku, mam taką trzeci raz na 40 sztuk które sprowadziłem.

Zdecydowałem się wpłacić zaliczkę aby określić siebie jako zdecydowanego kupca. Nadmieniłem że jeżeli jest zgodna z opisem to mamy do załatwienia tylko formalności związane z transakcją.

Przyjechałem na miejsce wczoraj o 23, po przejechaniu 400km.

Krótkie oględziny bez wchodzenia do wnętrza, wsunąłem rękę pod tylne podpory i ku mojemu zdziwieniu, wyjąłem kawał spróchniałej sklejki o konsystencji gliny. Byłem przygotowany że przyczepa, która jest prawie pełnoletnia będzie miała jakieś mankamenty, ale nie taka totalna destrukcja, która według opisu miała być jak nowa.

Przenocowałem w hotelu z zamiarem oględzin wnętrza przyczepy i wysłuchania opinii sprzedawcy.



Noc minęła szybko.

Jadę z nadzieją że może to był zły sen.

Po wejściu do łazienki i wyciągnięciu szuflad okazało się że cały narożnik jest spróchniały, pokryty pleśnią i z pająkiem moczącym stopy w wilgoci od nacieku przez górną listwę. Identyczna sytuacja z drugiej strony.

Wszedłem na drabinkę w celu oględzin tylnej listwy łączącej zabudowę, nieudolnie oblana silikonem do toalet, który odpadł udostępniając wodzie swobodny dostęp do wnętrza.

Przechodzę do przodu wnętrza przyczepy, listwa podszybia zbiodegradowana, tu zaskoczenie, doskonały patent, próchno zaklejone okleiną dokładnie dobraną pod kolor reszty. Uwagę przykuła dopiero napuchnięta listwa z MDF.

Pytam o piecyk, czy był testowany, sprzedawca - oczywiście że tak. Podchwytliwie zapytałem jak go się uruchamia i wyzwala zapalnik piezo, niezręczna cisza i po chwili... nie wiem.

Pokazałem wszelkie usterki w obecności właściciela.

Jedna z odpowiedzi, teraz się trzymajcie bo zrywa papę....

Miękkie miejsca w narożnikach przyczepy są spowodowane tym, że stoi obok tui i złapały wilgoć, wyschnie na słońcu i będzie dobrze. Myślałem że mu prz..... ale byłem z Żoną i nie chciałem żeby patrzyła na krew.

Dalej już nie miałem ochoty zaglądać i katować się idiotycznymi wymówkami.

Odzyskałem część poniesionych kosztów za paliwo i hotel.

Sorki za styl, pisane na szybko żeby nikt nie popełnił tego błędu co Ja.

PRZEMYŚL ZANIM POJEDZIESZ NA PRZEMYŚL!!!

 

Proszę o usunięcie poprzedniego postu z racji braku możliwości , dziękuję.

Pozdrawiam

Tomek

przemysl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem oglądać coś tańszego. Roczjik 1991. Malerzowice Wielkie.

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-city-CID5-IDFNdtl.html

 

Jestem laikiem, więc wiele wam nie powiem, ale sprawdziłem wyrywkowo uszczelki pod trzema oknami, drzewo zdrowe bez zacieków.

 

Podłoga w okolicach podpór nie idealna, ale też nie wyczułem żeby była miękka.

Wydawalo mi się że ktoś tam zabezpieczał ją jakimś klejem, ale może one tak w oryginale miały.

 

Na pewno ktoś uszczelniał rant nad bakistą.

 

W środku sucho, toaleta ze spłuczka elektryczną. Prysznic nie używany - brodzik bez silikonu naokoło.

Odpływ brodzika działa.

Kran w kuchni działa.

 

Tylny stolik przerobiony na stałe łóżko z dużym materacem. Fajny patent.

 

 

Narożniki pod szafkami suche.

 

Lewe tylne okno ma taką biała wstęgę dookoła, nie jest to uszczelka, ale na pewno było to źle wsadzone, jakby było za krótkie.

 

Sprzedający wydawał się spoko, sam prywatnie ma jedną Hobby ma podwórku.

Włączył lodówkę, chciał pokazać że chłodzi.

Ale ja mu powiedziałem że to pierwsza która oglądam i chciałem sobie wyrobić zdanie czy za 15tys da się coś kupić.

Więc odpuścił.

 

Więcej przyczep przed domem nie ma.

 

 

W środku czysto, żadnych obcych zapachów. Widać do niedawna była używana bo jakieś garnki w szafkach były.

 

Do wymiany opony. Nie wiem jaki dot, ale spękane już. Zapas wyglądał na nowy, guma błyszcząca jeszcze.

 

Ogólnie po roczniku 1991 spodziewałem się czegoś w gorszym stanie.

 

Zrobiłem tylko trzy zdjęcia - sorki.

dcbf7b240f34ff315d6c57f88e03fcbe.jpg&key=4a0438a942605150fbe2a7323739f3b62490a2656ba1303c631bf0726a61596910b337df1ad42a41268e5a711edb9476.jpg&key=4bba0bfbb18cf92602573177f5a088c30fa4ddc315f256d02fe419685b88a935c7d841d94c4505d326d08bd4b609bbd7.jpg&key=6dbed05efb726ce531de04e74d237d29c1c4796a1f2e584df8f28f3b2e446539

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.