Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zdrowia , albo za stary już jestem na zaklinanie rzeczywistości . Nie będę również podejmował się polemiki nad tym czy gówno wegetarianina śmierdzi mniej od tego co żre mięso. Wychodzi na to, że 22 lata przebywania na obczyźnie / z grzeczności nie napiszę, że w kraju bardziej cywilizowanym/ tak mi wypaczyło charakter , że  rzeczywiście nie nadaję się do takich konwersacji - zamilknę więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pjoter napisał:

, ale czesto koledzy cofaja przebiegi na zyczenie kupujących.

 

To co na samym końcu napisałeś nie mogę zrozumieć. Możesz mi to wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pjoter napisał:

Po oględzinach i wpłaceniu zaliczki lub po przesłaniu zdjec ludzie sami chcą mieć mniejszy przebieg

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tańszy? Jakie ma znaczenie przebieg do serwisu? W sensie handlarza rozumiem ( w sensie wiekszego zarobku tzn. zwiększa wartość pojazdu poprzez korektę licznika ) ale nie rozumiem po co to klientowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bw81 napisał:

ale nie rozumiem po co to klientowi?

Jak ktoś dużo jeździ to kupuje auto załóżmy 3 letnie z przebiegiem  120 tys. ( tyle jest w CEPiKu. ) Kręci licznik na 50 tys. Robi przez dwa lata do następnego przeglądu  100 tys. Dokumentuje przebieg 150 tys. i sprzedaje jako " babcia jeździła tylko do kościoła i na zakupy". Proste ?  Jak  handlarz wcześniej pogmyrał już przy przebiegu to robi się kosmos.

Od paru dni to już nielegalne. Zobaczymy jak w praktyce będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to rozumiem. Ale nie kumam o co chodzi, że tańszy jest serwis.

2 lata temu robiliśmy reorganizację w firmie i sprzedawałem samochody po handlowcach. Między innymi Berlingo Multispace, które miało 5 miesięcy i ok. 30 tyś km. Było świeżo po przeglądzie w ASO.

Kupił je gość, który wozi ludzi do Holandii ( miał jeszcze kilkanaście busów). Zerknął w książeczkę serwisowa i mówi: rewelacja! Pierwszy przegląd zrobiony. Za rok auto będzie miało 130 tyś km - cofnę na 45 tyś i zrobie przegląd w ASO bo interwał 30 tys km albo rok.. Po 2 latach zrobię to samo i sprzedam z przebiegiem ok. 60 tys km choć realnie będzie miało grubo ponad 200 tyś km. 

A kupujący sprawdza w ASO i widzi samochód 3 letnbi z przebiegiem ok. 60 tyś km potwierdzony wpisami w ASO :) Pierwsze 3 lata nie ma przeglądu technicznego więc CEPiK nie wie jaki jest przebieg.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Commander napisał:

Wtedy serwis samochodu po zakupie jest dużo tańszy. Proste?

Bartek...to był lekki żart...ale.

Kupujesz auto z przebiegiem 120... cofasz na 70. Wstawiasz do ASO i robią zgodnie ze sztuką jedynie przegląd olejowy, a nie np rozrząd. Właściciel zadowolony bo ma auto po serwisie i taniej wyszło... hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widziałem coś takiego

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-esprit-panache-CID5-IDzSfWv.html#position=1&page=1:

Pierwszy raz widziałem, żeby wszystkie zawiasy w środku były zardzewiałe... wszystkie gąbki przegnite. Prawy przód ma łatane pęknięcie. Także ten... specjalistą nie jestem, ale ktoś ze starszych może sie wypowie, czy to normalne że z brzegów sklejek rosną białe "króliczki" ; )

I zrobiłem takie zdjęcia:

20190601_102127.jpg

20190601_102110.jpg

 

20190601_101112.jpg

20190601_101704.jpg

Edytowane przez zby
Zdublowane foto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie- widział ktoś to? 

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-1000-dmc-stan-idealny-CID5-IDzkSOx.html#position=11&page=3

 

Bo sie zastanawiam nad nią. Nie śmierdzi, tyle jako laik mogę powiedzieć, może ktoś kto się zna ma jakieś argumenty przeciw? Sprzedaje ją komis Nad Drwiną 6, który zdaje się ma kiepską sławę, ale powiem tak- mają tam z 50 przyczep, niemożliwe żeby wszystkie były do d. I żadna nie była ok. Może to jest ta jedna dobra która mają? ; )

20190601_112256.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.