Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kochani w was moc...szukamy przyczepy max 10tys..dziś jedziemy obejrzeć 2 prywatne i 1 od handlarza. 

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-kemping-renowacja-2019-CID5-IDzASZQ.html ta sam młody chłopak remontował... Całkiem ładnie to wygląda ale na co zwrócić uwagę??

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-przyczepka-hobby-360-CID5-IDA9Kqu.html to druga...mniejsza tańsza .. błagam proszę o złote rady...bo my dopiero uczymy się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 14:51, ruda797 napisał:

Witam kochani w was moc...szukamy przyczepy max 10tys..dziś jedziemy obejrzeć 2 prywatne i 1 od handlarza. 

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-kemping-renowacja-2019-CID5-IDzASZQ.html ta sam młody chłopak remontował... Całkiem ładnie to wygląda ale na co zwrócić uwagę??

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-przyczepka-hobby-360-CID5-IDA9Kqu.html to druga...mniejsza tańsza .. błagam proszę o złote rady...bo my dopiero uczymy się ;)

Właśnie ją kupiłem ?

IMG-20190621-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-495-przedsionek-ciepla-woda-wc-ID6C5rtt.html?#gallery-open

 

nie mam doświadczenia w przyczepach ale to stwierdziłem :

zacznę od przodu....

z zewnątrz wygląd nie wzbudził podejrzeń, ale potem poszło kolejno tak :

na lewym boku gdzie ta rysa na górze od ,,gałęzi" jest dość głęboko zarysowana, rzeczywiście poniżej listwy ale uszkodzenie musiało być na tyle głębokie, że uszkodziło poszycie - silikonem uszczelnione

wewnątrz przyczepki przód okno raczej szczelne, pod parapetem jakieś brązowawe delikatne ślady, jakby uszczelniane i nadmiary zbierane szpachelką - ślady mało widoczne

na suficie gdzie lufcik, moskitiera posiadała kółka wilgoci z drugiej strony, takie małe grzybicze ślady, obramowanie lufcika plastykowe po jednej stronie na podsufitce posiadało ślady przetarć lekko brązowawych - jakby ścierane były też np. szpachelką w jedną stronę wszystkie

w miejscach łączenia się ścian z podsufitką z przodu, po prawej stronie silikon na całym wewnętrznym narożniku, po drugiej stronie uszczelka wewnętrzna była oryginalna,

podłoga od spodu przyczepki - no tu było zaskoczenie bo nie było o tym mowy od sprzedającego - do wymiany bo rozwarstwiona płyta tak, ze palcami bez problemu odrywałem kawałki do żywego drzewa, po prawej też stronie widać listwa przyczepiana jakimiś spinaczami z automatu, do tego z przedniej części podłogi wystające ostre wkręty - robione już przez kogoś to było

okolice komina - do sufitu gdzie komin przechodzi przez dach przyczepiony kawałek sklejki 20x20 cm obciętej zwykłą piłką, w tej szafce widoczne na ściance oraz spodzie ślady bo wyczyszczonych nalotach wilgoci, nie wiem jak wyglądała podsufitka przyczepy bo nie sprawdzałem,

lufcik w części środkowej przyczepy pęknięty zarówno w warstwie zewnętrznej oraz wewnętrznej (składał się z dwóch plexi więc tak to nazwałem), do tego pęknięci przy klamrze zamykającej ten lufcik,

tylna część podłogi przyczepy rzeczywiście pas ok 25 cm do wymiany, rozwarstwienie, a po stronie lewej tego odcinka już żywe drewno było widać,

zderzak po obu stronach uszczelniony silikonem, tak by spływająca woda nie wpływała pod zderzak, a płynęła po jego zewnętrznej stronie,

no i na koniec to co prawdopodobnie było przyczyną zalewania tyłu podłogi ....

... po prawej stronie widać na poszyciu rysy, na miejscu okazało się, że w tylnej części ściany również jest taka rysa lub dwie, wygląda na to że przyczepa zaczepiła kiedyś o jakieś inne twarde elementy, które przesuwając się bo ścianie zerwały całą pionową listwę z tyłu, w wyniku tego doszło do rozszczelnienia i tu na całym tym odcinku niechlujny silikon, a po drugiej stronie oryginalne połączenie i uszczelka

PODSUMOWUJĄC... była to pierwsza przyczepka, którą oglądałem poważnie pod swój ewentualny zakup... zajęło mi to max 15 min, wewnątrz przyczepka zadbana, bez nieprzyjemnych zapachów, czysta, jedynie z lodówki trochę stęchłe powietrze ale to może przez długie nie otwieranie, nie doszedłem do sprawdzania działania wyposażenia bo już była dla mnie poza zainteresowaniem na tym etapie, opony 18 letnie

 

może się komuś przyda w/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W dniu dzisiejszym oglądałem poniższą cepkę.

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-ventana-435-ID6C5CdK.html?

Zdecydowanie nie polecam. Mimo zapewnień sprzedającego o rewelacyjnym stanie technicznym według mojej oceny jest to śmietnik. Przedni prawy narożnik przyczepy chamsko zasilikonowany z zewnątrz. Przyczepa w tym miejscu miała ostry przeciek ponieważ sufit wewnątrz w narożniku był spuchnięty. Wokół szyberdachu też było kolorowo ponieważ była zrobiona duża zaprawka białą farbą (kolor dobrze dobrany). Wewnątrz 3 ściany miały białą tapetę a jedna była w okleinie drewnopodobnej. Przednia szyba popękana w 3 miejscach. Podłoga przy przedniej ścianie przy łóżku bardzo się ugina. Podłoga pod komorą bagażową wymieniana.

Więcej wad już nie wykryłem ponieważ podziękowałem za dalsze oględziny.

I znów rozczarowanie oraz zmarnowane 4 godziny i z 15 litrów ropy :-(.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.