Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2019 o 19:54, kalapan napisał:

Listwy przejechane jakimś uszczelniaczem (nie jest to silikon), najprawdopodobniej na całej długości dachu i wygląda to jak by było zrobione dość dawno. W środku widoczne ślady przecieku. Lewe przednie okno (nieotwierane) tez ciekło i też doszczelnione ale silikonem i też jakiś czas temu.

Co ciekawe przyczepka wewnątrz nie śmierdzi, więc albo była skutecznie wietrzona (w co wątpie bo to przeważnie nic ne daje) albo ktoś rychło w czas to zabezpieczył.

Sprzedaje jakieś starsze małżeństwo, podobno mieli ją 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co, 21letnia przyczepa ma być bez śladów eksploatacji?

Wady które napisałeś ma 85%starych przyczep.

Wiadomo że z wiekiem coś puści coś trzeba naprawić poprawić.

W 5/8 letniej przyczepie można się czepiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjoter, ale ja nikogo ani niczego nie oceniam. Opisałem tylko to co widziałem i słyszałem na miejscu. Każdy ma swój rozum i może ocenić stosunek cena/rocznik/stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady eksploatacji a wilgoć w środku to dwie różne rzeczy. Przy wilgoci zawsze trzeba się mieć na baczności. Nieudolne naprawy to też nie "ślady eksploatacji".

Żeby poczuć "smród" to muszą się zacząć procesy gnicia i musi być ciepło.

@koober, napisałeś co trzeba i gdzie trzeba ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie popadajmy w skrajności.

piszecie ze widoczne STARE przecieki, ale nikt z nas nie wymienia na zapas uszczelek czy nie poprawia fabrycznych uszczelnień.

gdzieś zaczęła się pocić wiec ktoś to próbował naprawić

oczywiscie pisze hipotetycznie bo nie widziałem na zywo a wiem ze wystarczy dobra wichura czy nie zamkniete okno i przyczepa zalana.

ja juz 3 razy kartongipsy wymieniałem na poddaszu bo zapominam o oknie dachowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pjoter napisał:

po prostu nie popadajmy w skrajności.

piszecie ze widoczne STARE przecieki, ale nikt z nas nie wymienia na zapas uszczelek czy nie poprawia fabrycznych uszczelnień.

gdzieś zaczęła się pocić wiec ktoś to próbował naprawić

 

7 godzin temu, Pjoter napisał:

Ale to co, 21letnia przyczepa ma być bez śladów eksploatacji?

Wady które napisałeś ma 85%starych przyczep.

Wiadomo że z wiekiem coś puści coś trzeba naprawić poprawić.

W 5/8 letniej przyczepie można się czepiać 

Moja propozycja jest taka - lepiej to forum od strzału zamknąć żebyśmy się nie ośmieszali na cały świat. Jeżeli mamy propagować brakoróbstwo, papraninę i dziadostwo, to  takie forum nie ma racji bytu, a w szczególności dział kącik kupującego.  Gwoździem programu jest Twój wpis o tych 85% starych przyczep w dosłownym rozumieniu papraniny i klajstrowania listew, dachu, okien itd. Dziwne - ja mam budę 29 letnią i nawet na jednym centymetrze całej powierzchni budki żadnej papraniny nie znajdziesz, o śladach wcześniejszych przecieków wewnątrz nawet nie wspomnę.

Piszesz, że jak coś puści to trzeba naprawić, poprawić. Co to ku...a znaczy poprawić? Jak wynika z Twojego toku rozumowania poprawić to znaczy popaćkać , oklajstrować, bo przecież buda jest stara. Jak czytam takie coś to nóż mi się w kieszeni otwiera :( I potem niezorientowani , naiwni ludzie kupują złomy od takich paproków za dychę :(   Bo przecież na forum czytali , że stara budka wręcz musi być opaprana i nie ma się czego czepiać .Szlag mnie zaraz trafi - trollizm do kwadratu !!!!! 

Jeżeli z budką coś się dzieje to wręcz nie wolno poprawiać TYLKO NAPRAWIAĆ i najlepiej zrobić to zgodnie ze sztuką, używając przy tym przeznaczonej to tego celu chemii .

Jeżeli buda ma przeciek to należy listwę zwalić - usunąć stare uszczelnienie, dać nowe uszczelnienie i przykręcić listwę - wszystko inne to papranina , dziadostwo, brakoróbstwo itd.

W przypadku tej budy , o której mowa - jeżeli sprzedawca pisze mi, że budka jest w 100% ok, piękna , czysta, szczelna  i pachnąca - to dla mnie jest oszustem i złodziejem i w dupie mam to czy sprzedaje to młody człowiek , czy starsze małżeństwo. Z takimi ludźmi to wręcz trzeba walczyć, a nie ich jeszcze bronić!!!!

Powiedziałem !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jak czytam w opisach to wszystkie są w stanie bdb, nie przeciekają są pachnące , czyste działające w 100procentach, a jak zajeżdzasz na miejsce  to zawsze stara śpiewka , tego nie widziałem, to mi nie przeszkadza, no przecież ona ma swoje lata i może przeciekać , panie nowe to do salonu zapraszam , aż się odechciewa z takimi osobami rozmawiać, a wystarczy napisać w ogłoszeniu że przyczepa miała przeciek zostało uszczelnione, zrobić odpowiednie zdjęcia , dokładnie opisać stan, i ktoś będzie wiedział czy chce jechać ja oglądać czy odpuszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalapan i porucznik666 zgadzam się z wami w 100%.

Tyle, że tak jak rynek aut tak nieuczciwi handlarze wypatrzyli rynek przyczep......Taka Polska szara rzeczywistość i nikt jakoś nie może albo nie chce tego problemu rozwiązać i w jednym i drugim przypadku. Wiem koła nie wymyślam ale Przykład: uczciwy sprzedawca sprzedaje samochód rocznik xxx marka xxx pisze....przebieg 450 tys./serwisowanyw ASO itd. i jest to stan rzeczywisty. Handlarz taki sam samochód picuje skręca mu licznik do 150 tys. (co pewnie w wielu przypadkach jest praktyką) wystawia atrakcyjną cenę bo kupił go tanio ze względu na ponadprzeciętny przebieg jak na rocznik (albo wypadek). Pytanie retoryczne - "U którego sprzedającego  urywają się telefony zainteresowanych Klientów"?

Żeby nie wypatrzyć mojej wypowiedzi to absolutnie nie bronię sprzedającego.....ale jego przyczepa będzie ewenementem w całej masie pozostałych ogłoszeń bo jako jedyna będzie miała w opisie, "miała kolizję i została naprawiona". Wy się znacie na przyczepach  - wiecie co gdzie i jak sprawdzić i możecie oszacować (warto/nie warto ) (fachowo naprawione/partacz to robił)  ale nie oszukujmy się większość Klientów rynku aut/przyczep to laicy.....i pytanie jak wyżej U którego sprzedawcy będą urywać się telefony.

Rynek jest wypatrzony/chory możnaby użyć znacznie gorszych epitetów......chciałbym zobaczyć choć jedno ogłoszenie sprzedaży przyczepy gdzie sprzedający pisze dla przykładu ".....ostatnio pojawił się zaciek......." Nie..... wszystkie opisy są takie same "...czyściutka/pachnąca/idealna gotowa do sezonu....."

Mój post ma charakter ogólny i nie odnosi się do omawianych ogłoszeń

przepraszam za wytłuszczenie....nie mogłem dojść z tym do ładu

 

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze na niektóre wady trzeba przymknąć oko bo to nie jest nowy sprzet.

sam teraz jeździłem za przyczepą i widziałem takie kwiatki ze mała bania.

przyczepę z ogłoszenia od razu skreślacie a sprzedawce od razu traktujecie jak oszusta.

nie kazdego stac na autoryzowany serwis.

sam mówisz ze sa to stare slady po przeciekach, naprawił jak umiał albo juz taką kupił.

 

a co do handlarzy bo sam handluje.

zacznijmy najpierw od siebie bo wszyscy chcemy miec s-klase w cenie tico.

nie sprowadzam aut, ale czesto koledzy cofaja przebiegi na zyczenie kupujących.

 

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pjoter napisał:

a co do handlarzy bo sam handluje.

zacznijmy najpierw od siebie bo wszyscy chcemy miec s-klase w cenie tico.

nie sprowadzam aut, ale czesto koledzy cofaja przebiegi na zyczenie kupujących.

 

Dlatego napisałem nieuczciwi handlarze. Absolutnie nie stawiam tezy, że wszyscy są nieuczciwi i zgadzam się z tobą "zacznijmy najpierw od siebie bo wszyscy chcemy miec s-klase w cenie tico"  - "sprzedawca dostosował się do kupującego/rynku".

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.