Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Gosia123 napisał:

Dziękuję za odzew

Na zdjęciu samo okno wygląda na całe, tylko rama ścięta, ale zobaczymy na miejscu. Czy takie uszkodzenie mogło otworzyć drogę dla wody?

Mogły jeśli przyczepa się gdzieś rozszczelniła czy blacha jest pęknieta, przerwana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 17:47, Gosia123 napisał:

Dziękuję za odzew

Na zdjęciu samo okno wygląda na całe, tylko rama ścięta, ale zobaczymy na miejscu. Czy takie uszkodzenie mogło otworzyć drogę dla wody?

Mamy tam kawałek drogi, stąd też rozważania czy wogóle jechać... A doświadczenie też znikome, bo to będzie pierwszy zakup

Jeśli blacha jest cała to technicznie nic się nie dzieje. Na zdjęciu nie widać żeby się rozerwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gosia123 napisał:

Zdecydowaliśmy się obejrzeć na miejscu, powąchać... Czy wprawni obserwatorzy podrzucą na co ewentualnie zwrócić jeszcze uwagę będąc na miejscu?

https://m.olx.pl/d/oferta/knaus-sundwind-451-markiza-prysznic-wc-super-stan-CID5-IDQEJyI.html

Lewa ściana po całości od linii okien w dół.... do wnikliwej analizy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ewidentnie, tylko zastanawiam się co powinno zwrócić moją uwagę. Z zewnątrz dokładnie sprawdzić czy nie ma przedarć blachy na wylot. A od wewnątrz? Wymacać czy sa jakieś wypukłości, plamy, co jeszcze? A jak to sprawdzić jeśli ściana jest za meblami? Jak tam dotrzeć? Pytanie może głupie ale jestem świeżak w temacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gosia123 napisał:

A od wewnątrz?

Od wewnątrz to szukaj wilgoci i jakiejś mechanicznej destrukcji. Ale to w całej cepce. Nie tylko na tej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zarysowana ściana może skupić Twoja uwagę a umknie coś innego. 

Więc jak na zewnątrz jest ok- brak dziur to szukaj innyk kwiatków zwlasza od spodu, narożniki i okolice kół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obejrzane. Bardzo przyjemne wnętrze, jedyne co czuć to normalny zapach zastanego powietrza. Blacha cała, pod oknami sucho. Wszystko byłoby ok gdyby nie niewielki przeciek w miejscu pod umywalką. Prawdopodobnie jakiś wężyk puścił i spód w tym miejscu na powierzchni ok 20cm2 do wymiany. Sprzedawca sam wygladal na zaskoczonego, a może dobrze wszedł w rolę? nie wiem

Poza tym przyczepa zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. No i ryzyk, zaklepalismy, że świadomością mankamentów, mam nadzieję że nie będziemy żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Wam,

z racji tej, że właśnie szukam dla rodziców nowej przyczepy byłem obejrzeć kilka złomów i wrzucam poniże,j aby nie tracić paliwa:

1. Knaus Sudwind-M z 1993r. , Toruń (Łysomice)- https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-sudwind-485-rok-produkcji-1993-CID5-IDPLhZP.html?reason=extended_search_extended_distance&fbclid=IwAR0I8iMbKL0Jc_AWVc4gzoQ3a0oQC6oGpI90M-R8b7-kSntEkc8soCsVOuI

w wielkim skrócie. Pan naprawiał cały przód pianką zamiast uszczelnić więc obecnie od klapy bakisty do połowy sypialni stoi woda. Ściana działowa pomiędzy sypialnią a bakistą tak zgniła, że wsadziłem palec.

 

 

2. Hobby 495 Prestige z 1989r. , Brodnica (dokładnie miejscowość Granaty) -  https://www.facebook.com/marketplace/item/5485387431557392/

podobna sytuacja. Podłoga pod całą bakistą do wymiany. Narożniki podłogi z przodu już zbutwiałe i mokre. Z tyłu narożniki mokre. Nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu na gaz bo Pan twierdzi, że to niebezpieczne. 

Szkoda paliwa dradzy forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patollo13 napisał:

2. Hobby 495 Prestige z 1989r. , Brodnica (dokładnie miejscowość Granaty) -  https://www.facebook.com/marketplace/item/5485387431557392/

podobna sytuacja. Podłoga pod całą bakistą do wymiany. Narożniki podłogi z przodu już zbutwiałe i mokre. Z tyłu narożniki mokre. Nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu na gaz bo Pan twierdzi, że to niebezpieczne.

Ale za to jaki piękny opis:

"sprzedam bardzo ladna i zadbana przyczepe kempingowa hobby 495 z przedsionkiem.Przyczepa sucha bez przeciekow"

 

2 godziny temu, Patollo13 napisał:

Pan naprawiał cały przód pianką zamiast uszczelnić więc obecnie od klapy bakisty do połowy sypialni stoi woda. Ściana działowa pomiędzy sypialnią a bakistą tak zgniła, że wsadziłem palec.

I znów "piękny" opis:

"Generalnie przyczepa w stanie dobrym, wnętrze zadbane, suche i czyste."

I  miej tu zaufanie do sprzedawcy - koszmar...

Dobrze, że Koledzy mogą podjechać i zweryfikować te brednie i bajki z 1001 nocy ...

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej!

Primo: jestem bardzo wdzięczny za ten wątek - dla osoby na początku drogi, możliwość skonfrontowania swojej (nie)wiedzy z doświadczeniem forumowiczów, jest na wagę złota, więc stokrotne dzięki!

Być może wbrew porządkowi spraw, pozwolę sobie spróbować rozpocząć bytność na forum nie tyle od próśb o pomoc, ale od swoich (bardzo skromnych) dwóch groszy.

Jestem po wstępnych oględzinach przyczepy Chateau Caratt 430 (no właśnie, co wobec tego oznacza 443C na tabliczce, co także funkcjonuje w interaktywnej przestrzeni jako oznaczenie modelu Chateau?) w Ksawerowie pod Łodzią (2002 @24.9k), do której przymierzał się niedawno bodajże @calmus83, w tym miejscu.

Przyjrzałem się wyłącznie powłoce, starając się ocenić szczelność/suchość, nie wnikałem w ocenę stanu wyposażenia, czy stanu prawnego. Absolutnie nie inputuję też niczego sprzedającemu, nie ekstrapoluję na całą działalność. Po prostu w uczciwości, z czystym sumieniem, poniżej dzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi przyczepy:
1/ pod przednią kanapą po prawej stronie, narożnik, a więc podłoga, oraz przednia i boczna ściana nie są zdrowe/suche/sztywne - szukając pobieżnie, nie znalazłem źródła przecieku np. w okolicy przedniego okna, czy wyżej np. w prawym górnym rogu przyczepy
2/ także po prawej stronie przedłużenie bocznej ściany do wnętrza bakisty, przed połączeniem z plastikową obudową, również zdrowe nie jest - brakuje mi wiedzy technicznej, czy to konstrukcyjnie jedna ściana, zatem czy naturalne jest, że problem opisany w powyższym punkcie manifestuje się także w bakiście, czy jednak bezpośredniego połączenia tych obu płaszczyzn nie ma, a nieszczelność była na tyle rozległa, że uszkodziła zarówno ścianę wewnętrzną, jak i zewnętrzną(?)
3/ podłoga wewnątrz ugina się w pobliżu kuchni - raczej jednostkowe doznanie, nie wykluczam, że to nie zwiastun kondycji podłogi, a intensywnego użytkowania w tym miejscu
4/ po prawej stronie mniej więcej na wysokości drzwi wejściowych, podłoga od spodu rozwarstwia się, jest miękka
5/ skośna, tylna poprzeczna ścianka pomiędzy tylnymi kanapami, poniżej stolika, oklejona jest nieoryginalną białą naklejką, pod którą powierzchnia nie jest idealnie gładka - nie byłem w stanie per analogiam ocenić powłoki zewnątrz, bo 'rzecz dzieje się' za tylnym plastikowym pasem z oświetleniem i tablicą rejestracyjną
6/ brodzik w łazience (nie ma wylewki prysznica) jest pęknięty, dziurawy - nie szacowałem skali (ewentualnych) zniszczeń w podłodze
7/ opony są bodajże z 2006 roku, popękane - zapasowa najprawdopodobniej z tej samej partii, ale nie znalazłem na niej nr DOT

Piszę o tym nie tyle, żeby ze 100% przekonaniem kogoś przestrzec - zapewne mam za mało doświadczenia, by realnie ocenić skalę problemów (choć dla mnie to już wystarczająco dużo, by przyczepę definitywnie skreślić ze swojej listy). Piszę jednak także z subtelną prośbą: gdyby ktoś też nawiedził tą przyczepę, będę niezmiernie wdzięczny za każdą dodatkową uwagę, ale i konstruktywną krytykę w odniesieniu do moich spostrzeżeń. Mówiąc wprost, z jednej strony chciałbym wierzyć, że może jestem w stanie komuś pomóc, ale chciałbym także potencjalnie nauczyć się z tego doświadczenia jak najwięcej na przyszłość (wędka, nie rybka).

J.

PS
Jestem raczkujący, więc jakiekolwiek niedopowiedzenia, błędy merytoryczne etc. niech idą na konto mojego nieopierzenia, a nie złej woli, czy niestaranności, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calmus83 napisał(a):

Dzięki, oszczędzasz mi paru kilometrów, a zarazem motywujesz do zwiększenia tempa poszukiwań :D

Popyt wzrasta, a podaż cały czas podobna.

Na zdrowie! Cieszę się, że udało się pomóc.

Tym niemniej, gdyby ktoś kiedyś miał przyjemność z tą przyczepą, bardzo chętnie usłyszę co ewentualnie w moich spostrzeżeniach było niewłaściwe, albo co pominąłem.

A co do samych poszukiwań, pomimo że dopiero raczkuję, to już zaczynam wpadać w lekko depresyjne nastroje... Po porostu zastanawiam się, ile jeszcze czasu zajmie mi dojście do wniosku, że chyba warto zawęzić poszukiwania używanej przyczepy wyłącznie z rąk prywatnych?

J.

Edytowane przez Jacques (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.