Skocz do zawartości

Uwaga! - oglądałem osobiście.


kpr

Rekomendowane odpowiedzi

To kol. beniamina też oszukał?
Zaraz wyjdzie że ja jestem wspólnikiem oszustwa. Choć takim się nie czuje.
Miłego wieczoru życzę.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

To kol. beniamina też oszukał?

W tym wypadku nie, bo kupił od osoby "prywatnej" ma papier od kogo kupował, spisał z dowodu osobistego (mam nadzieje), ale sprzedający podejrzewam że sprzedał tak nie jedną przyczepę, to oszust w stosunku do US. Jedną dwie w roku by sprzedał ok, ale jak już 5.10 lub więcej to co to jest, handel. A ile sprzedał na tak zwanego Ahmeda, ach brak słów.

11 minut temu, beniamin82 napisał:

Zaraz wyjdzie że ja jestem wspólnikiem oszustwa. Choć takim się nie czuje.
Miłego wieczoru życzę.
 

Możesz spać spokojnie, po twojej stronie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możesz spać spokojnie, po twojej stronie jest wszystko ok.


Dziękuję. :-).
Dopóki jednak nie pojadę przyczepką na dłużej to nie przekonam się czy nie nabrałem się na ładne opowieści sprzedającego.
Ale jak na razie mam zamiar spać spokojnie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

Domyślam się ,że to jest to -  "prywatnego"  - to taki Janusz co to w opisie ma od osoby prywatnej a na posesji i w ogłoszeniach kilkanaście aut /przyczep.

To tak samo jak babcinka co jej kurka zniosła więcej jajek niż zjeść mogła. Też wystawia koszyk przed chałupę i sprzedaje.  A że dwa razy w tygodniu wnuczek do makro wali, po kilkanaście "trzydziestek" i zmywacz do pieczątek :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 19:01, beniamin82 napisał:

Ja też kupowałem od "prywatnego" handlarza, z podwórka spod domu.

I pytał mnie jak wolę, czy na Holendra, żeby zaoszczędzić na podatku, czy wolę umowę z nim podpisać.

Wzięliśmy umowę z nim, zachowana ciągłość umów.

 

Przyczepę dostaliśmy na holenderskich czasowych tablicach z dwutygodniowym ubezpieczeniem wywozowym.

 

 

 

 

 

 

Kupiłem dwie przyczepy w Holandii . Ten przyczepy jeżeli miały ubezpieczenie wywozowe to musiały być w Holandii przerejestrowane na nowego właściciela i umowa na tzwn. holendra to przestępstwo zarówno w Holandii jak i w Polsce .

W dniu 9.11.2020 o 20:26, beniamin82 napisał:

To jest gość który handluje rowerami holenderskimi, czy ma działalność na te rowery? Nie wiem.

Natomiast zwozi te rowery w przyczepach które kupuje w Holandii. Twierdzi że nie bierze złomiastych przyczep bo nie ma czasu ich pudrować. Bierze tylko to co się szybko sprzeda. Ile w tym prawdy nie wiem. Zobaczę za sezon.

I faktycznie jak byłem pierwszy raz zobaczyć przyczepy to gość był w Holandii, a jego mama nam otwierała przyczepy.

Mówiła że ona też umowy spisuje bo syn ciągle za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 9.11.2020 o 20:26, beniamin82 napisał:

To jest gość który handluje rowerami holenderskimi, czy ma działalność na te rowery? Nie wiem.

Natomiast zwozi te rowery w przyczepach które kupuje w Holandii. Twierdzi że nie bierze złomiastych przyczep bo nie ma czasu ich pudrować. Bierze tylko to co się szybko sprzeda. Ile w tym prawdy nie wiem. Zobaczę za sezon.

I faktycznie jak byłem pierwszy raz zobaczyć przyczepy to gość był w Holandii, a jego mama nam otwierała przyczepy.

Mówiła że ona też umowy spisuje bo syn ciągle za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 9.11.2020 o 20:26, beniamin82 napisał:

Jak kupowałem przyczepę to na ogródku miał stać chyba 5-6 przyczep. Rowerów w stodole chyba 100...

 

Umowa kupna sprzedaży była między ASO Hobby a Nim, a potem między Nim a nami (kupowałem na spółkę z rodziną) .

Ja podatek od czynności cywilno prawnych zapłaciłem.

 

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 9.11.2020 o 20:26, beniamin82 napisał:

 

 

 

 

W dniu 9.11.2020 o 20:26, beniamin82 napisał:

Jak kupowałem przyczepę to na ogródku miał stać chyba 5-6 przyczep. Rowerów w stodole chyba 100

 

 

 

 

Patrząc na ceny używanych rowerów w Holandii nie chciałbym wiedzieć skąd one pochodziły ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2020 o 14:00, Adek4444 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/wilk-390-dmc-1000-kg-stan-perfekcyjny-gwarancja-12-miesiecy-ID6Drwm5.html

Oglądałem ta przyczepę w firmie ricar. Ciekawy egzemplarz ale od wejścia śmierdzi myszami. Materace zatęchłe, pod  przednim oknem płyta pilśniowa spuchnięta, i tak samo w bakiście na dole we wnętrz cały przód zgniły. Z tylu lewy narożnik uszkodzony nie widać wilgoci ale brał udział w kolizji. A prawy narożnik z tylu zasilikonowany przez sprzedającego(nie widać co się działo ) kitu ze 2 kilo.( daje podobno na to 12 miesięcy gwarancji)  Ogólnie przyczepa fajnie wyposażona ściany w miarę suche. Opony rok 2005 mocno popękane. Niestety sprzedający (firma Ricar ) okazał się bardzo chamską, nie kulturalna osobą. Typowy Janusz handlarz. Przyczepy są bez dokumentacji . Brak negocjacji a do przyczep należy doliczyć koszty rejestracji w Polsce. Należy człowiekowi wpłacić całość kasy a on da dokumenty do rejestracji. Czyli jak coś z przyczepa jest nie tak ty ponosisz ryzyko sprowadzenia  przyczepy do Polski. On kasę zgarnął i ma resztę w d....Jak nie zarejestrują tracisz kasę i przyczepę. Przyczepa do zaakceptowania jak ktoś nie jest idealista i desperatem i chce ryzykować. Nie  smak z kontaktu z panem z firmy ricar pozostał.  My odpuściliśmy.

nie potwierdzam tego co zostało tutaj napisane. 17 listopada byłam i wybrałam przyczepę, został mi okazany dowód rejestracyjny duński, któremu zrobiłam zdjęcie, 17 listopada wysłałam przelew, 18 listopada zostały do mnie wysłane dokumenty, 19 listopada przyczepa zarejestrowana. Bardzo konkretna osoba, szybko działająca, Bez oszukiwania, w ciągłym kontakcie z kupującym. Jeśli nie odbierze to oddzwania. Jutro jedziemy po naszego Wilka 490. Dopiszę jak było przy odbiorze przyczepy. Póki co nie mam zastrzeżeń do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.przyczepykempingowewiorek.pl/przyczepa/525-es-swing-hymer-1576

Omijać z daleka, nasza poprzednia, wstawiona płyta meblowa na dół szafek i ukryte uszkodzenie podłogi (jakoś mi się nie wydaje, że w 2 dni wymienili podłogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.11.2020 o 15:43, Inkaa napisał:

nie potwierdzam tego co zostało tutaj napisane. 17 listopada byłam i wybrałam przyczepę, został mi okazany dowód rejestracyjny duński, któremu zrobiłam zdjęcie, 17 listopada wysłałam przelew, 18 listopada zostały do mnie wysłane dokumenty, 19 listopada przyczepa zarejestrowana. Bardzo konkretna osoba, szybko działająca, Bez oszukiwania, w ciągłym kontakcie z kupującym. Jeśli nie odbierze to oddzwania. Jutro jedziemy po naszego Wilka 490. Dopiszę jak było przy odbiorze przyczepy. Póki co nie mam zastrzeżeń do nich.

To miałaś wyjątkowe szczęście.

Ja niestety też nie mogę nic dobrego napisać o firmie RICAR. Pojechałem oglądać przyczepę na podstawie zdjęć. Na miejscu okazało się, że przyczepa na placu to zupełnie inny egzemplarz a Pan próbował mi wmówić, że skoro model się zgadza to nie ma problemu. Na szczęście nie miałem daleko, więc zmarnowałem tylko kilka godzin, ale generalnie wrażenie bardzo słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michalnap napisał:

To miałaś wyjątkowe szczęście.

Ja niestety też nie mogę nic dobrego napisać o firmie RICAR. Pojechałem oglądać przyczepę na podstawie zdjęć. Na miejscu okazało się, że przyczepa na placu to zupełnie inny egzemplarz a Pan próbował mi wmówić, że skoro model się zgadza to nie ma problemu. Na szczęście nie miałem daleko, więc zmarnowałem tylko kilka godzin, ale generalnie wrażenie bardzo słabe.

no ja z nim bez problemu załatwiłam wszystko, łącznie z dodatkowym oświadczeniem dla mojego WK. Nawet dzwonił dopytac czy wszystkie dokumenty do nas doszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście nie oglądałem, ale zainteresowałem się trochę nią. Nie mówię, że jest zła, najgorsza i nic nie warta. Fajnie jakby ktoś widział przed przyjazdem jak to naprawdę wygląda.

Uważam, że to jest dokładnie ta sama przyczepa. 

https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-w51-cara-one-550-przyczepa-kempingowa-weinsberg-w51-cara-one-550-ID6DwYKV.html?

https://uszkodzone24.com/aukcje/weinsberg-w51-cara-one-550/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_minipost.gifWysłany: Wczoraj 10:54   ostrzegam przed naciągaczem z limanowej icon_edit.gif

Postanowiłem zmienić kampera. Dzwonię i po długiej rozmowie stwierdzam okazja auto JAK NOWE, rezerwuję je i po paru dniach jadę po to cacko 680km :shock:
Zajeżdżam na miejsce a tam delikatnie mówiąc wrak. Na początku drzwi od kierowcy nie chciały się otworzyć, otwór do anteny zaklejony plastrem białym, sprzedawca nakleił nową szatę graficzną, co jest pod nią to tylko można się domyślać, listwy do okoła poobłamywane, uderzony w bok Sprawdzałem po VIN, teraz środek-rolety w oknach nie chowały się wyciek w prawym rogu sufitu,brudny jak by jakiś turas w nim mieszkał, silnik nierówno pracował, reszty nie sprawdzałem bo skończyła się moja cierpliwość, i to wszystko za 148600zł :stop:
Sprzedawca to bajerant pierwsza klasa. Uważajcie na tego cwaniaka. Jak ktoś chce to na prv podam bliższe namiary.
oto to cacko...https://www.olx.pl/oferta/kamper-knaus-integra-zimowy-automat-52-000-CID5-IDHKE0J.html#712c9b1a5f;promoted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

zdaje się że w tym roku będzie mi dane rozpocząć przygodę z przyczepą więc postanowiłem dołączyć do tej zacnej społeczności :)

 

Jestem na etapie poszukiwania przyczepy na początek w budżecie (20-30tyś.) nie mam preferencji odnośnie sprzedawcy (handlarz czy osoba prywatna). Zapoznając się jednak z treścią forum pojawia się pytanie czy ktoś z Was zakupił jakiś sprzęt w firmie RICAR lub INTERCAMP w GRODZISKU o ile o pierwszej z firm na forum przeczytałem więcej negatywów niż pozytywów o tyle o drugiej firmie nie znalazłem zbyt wiele. Nie skreślam żadnej z firm, raczej negatywne uwagi zwiększą moją czujność podczas poszukiwań. Bardziej interesuje mnie czy np. po zakupie wyszły jakieś ukryte tematy. Być może macie jeszcze jakieś inne firmy do polecenia gdzie można obejrzeć na placu trochę modeli. Mile widziana Warszawa i okolica ale dystans nie jest dla mnie ograniczeniem jeśli będzie coś godnego polecenia.

 

Jeśli chodzi o to czego poszukuję to:

- marka na ten moment bez preferencji

- DMC max 1400

- dla 4 osób

- rocznik nie jest jakoś bardzo istotny raczej stan techniczny przyczepy

 

Gdybyście mieli coś godnego polecenia chętnie zapoznam się z ofertą.

 

Dobrego wieczoru

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyczepa nie powinna być dopuszczona do ruchu. Uszkodzenie podwozia polega na tym że jest skrzywiona rama oraz złamana podłoga na odcinku 1 m. Koszt naprawy przewyższa koszt przyczepy.

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-ladna-adria-aviva-2019r-6-oso-prysznic-lazienka-wlasny-prad-dmc1350-ID6DgjYA.html

Edytowane przez Ostrożni (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Przyczepa nie powinna być dopuszczona do ruchu. Uszkodzenie podwozia polega na tym że jest skrzywiona rama oraz złamana podłoga na odcinku 1 m. Koszt naprawy przewyższa koszt przyczepy.
https://www.otomoto.pl/oferta/adria-aviva-ladna-adria-aviva-2019r-6-oso-prysznic-lazienka-wlasny-prad-dmc1350-ID6DgjYA.html
Lol, ta przyczepa już była w OtoMoto jakiś czas temu. Zwróciłem uwagę, bo to ten sam model co mój. Nawet pisałem do właściciela jako osoba zainteresowana - naprawa była robiona w jakiejś stodole, ponoć w autoryzowanym warsztacie, który wcale nie był autoryzowany. Miała mieć wymieniony zderzak, który nie był wymieniony a jedynie jest chamsko naprawiony.

Wydaje mi się, że wtedy miała innego sprzedawcę. Czyli ktoś być może ją kupił i się okazalo, że podwozie jest trafione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.