Jump to content
krzysiek1208

Zgnita podłoga Przyczepa opadła Swift Corniche 14/2E

Recommended Posts

jacekgracz

Pod plastikowe zaślepki na meblach zaglądałeś

jacek00
1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Jest szansa, że są przykręcane od zewnątrz podczas montażu przyczepy :( 

Nie szansa a raczej pewność.

ed
W dniu 15.01.2019 o 21:20, smok_wawelski napisał:

I jeszcze 1 drobiazg - zapomnij że kupisz sklejkę na całą podłogę jak w oryginale - rozważ jakie są dostępne arkusze i  zaplanuj łączenie

Nie widziałem przyczepy, żeby maiła podłogę czy to wewn. czy zewn. w jednym kawałku. Nawet od spodu patrząc podłoga składana jest z pasów, które łączone są metalowymi paskami zakuwanymi w sklejkę. Dlatego posłuchaj smoka_wawelskiego i przemyśl sposób łączenia.

krzysiek1208

Podłogę che zrobić tak jak była w originale bez kombinacji jest łączona paskami a takie odcinki  są dostępne jak będę miał poodcinaną zrobię fote , dalej mam problem z tymi szafkami  na bank są przykopcone od zewnątrz, jest jakiś patent żeby je wyciągnąć, czy rwać tak żeby nie połamać?

Edited by krzysiek1208 (see edit history)

smok_wawelski
2 godziny temu, krzysiek1208 napisał:

...... jest jakiś patent żeby je wyciągnąć, czy rwać tak żeby nie połamać?

Bezinwazyjnego wg mnie nie ma, cięcie brzeszczotem nawet jak go dasz radę wsadzić między ścianę a szafkę  raczej spowoduje uszkodzenia i będzie bardzo pracochłonne bo tych wkrętów będzie dość dużo.

Po prostu prosi się to zrobić jak w książce pisze czyli demotaż zewnętrznego poszycia ścian a dopiero później rozkręcanie mebli

Edited by smok_wawelski (see edit history)

krzysiek1208
2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Bezinwazyjnego wg mnie nie ma, cięcie brzeszczotem nawet jak go dasz radę wsadzić między ścianę a szafkę  raczej spowoduje uszkodzenia i będzie bardzo pracochłonne bo tych wkrętów będzie dość dużo.

Po prostu prosi się to zrobić jak w książce pisze czyli demotaż zewnętrznego poszycia ścian a dopiero później rozkręcanie mebli

To mie nie pocieszyłeś

nomadka
12 godzin temu, BUMERANG napisał:

Jest szansa, że są przykręcane od zewnątrz podczas montażu przyczepy :( 

Nie bardzo rozumiem jak od zewnątrz? To raczej będzie rozwiązanie podobne do stosowanego w meblach składanch . Jednym słowem trzeba szukać plastikowych zaślepek na meblach.

BUMERANG
2 minuty temu, nomadka napisał:

Nie bardzo rozumiem jak od zewnątrz? To raczej będzie rozwiązanie podobne do stosowanego w meblach składanch . Jednym słowem trzeba szukać plastikowych zaślepek na meblach.

Niestety nie zawsze tak jest. W poprzednim Burstnerze górne szafki miałem przykręcane od zewnątrz. Nie było żadnych zaślepek w górnej części mebli, a siedziały jak monolit.

Przyczepa była po przejściach, któremuś z poprzednich użytkowników spadła z haka i większość mebli była oberwana. ale nie górne szafki i półeczki.

Temat poruszany już kilkukrotnie przy okazji różnych napraw. Producenci nie przewidują rozbierania przyczepy. Chyba, że przed złomowaniem ☹️

adaml61

Meble tylko odciąć , inaczej się nie da , Piła szablasta ( lisi ogon ) brzeszczot z bosch bo się wygina i nie pęka . Można zdemontować wewnętrzne ścianki mebli , sklejka jest przybita na wszywki , i będą wkręty , nie wszystkie się dają odkręcić , te które się nie dały i tak trzeba odciąć , ale masz wtedy lokalizację . Ja po zrobieniu szkieletu jednej ściany odpuściłem .kupiłem drugą , trochę gratów wykorzystałem coś tam sprzedałem , i plecy nie bolą .Zona pobuczy i jej przejdzie , przecież wszystkiego nie musisz umieć , zaproponuj jej udział w remoncie , szybko zmieni zdanie . Moja też miała opory , teraz mówi dobrze że odpuściłeś , dzięki temu zobaczyliśmy wiele fajnych miejsc z drugą przyczepą . a czas poświęć zamiast na remont na zarabianie pieniędzy wyjdzie korzystniej . Ja tak zrobiłem i uważam że to była słuszna decyzja .

BUMERANG

Dlatego ja kupuje przyczepy pod koniec sierpnia ( tak na poważnie zupełny przypadek... a może nie :hmm: ) żeby był czas w zimie na remont :thank:

adaml61

Remont , ale nie odbudowa . chyba że wymiana wszystkiego to remont ,

krzysiek1208

Dzisiaj leciałem cały dzień z tematem meble wyciąłem,  zdemontowałem tak jak radził Adaml61 została łazienka kibel prysznic szafka z umywalką,

Prawa ściana to dosłownie bagno, po przeglądzie podłogi wyszło że prawa wzdłużna dolna belka ściany zgniła i przyczepa opadła. 

Mam teraz pytanie ( może głupie) poprzeczne belki podłogi (są 4) zmieniamy całe czy można  sztukować?

Edited by krzysiek1208 (see edit history)

BUMERANG

Można sztukować przy połączeniach kołkowanych lub na wpust. Niemniej przy rozmiarze naprawy ja bym wymienił całe. Przy okazji możesz dodać dodatkowe listwy w miejscach narażonych na intensywniejsze deptanie.

krzysiek1208
48 minut temu, BUMERANG napisał:

Można sztukować przy połączeniach kołkowanych lub na wpust. Niemniej przy rozmiarze naprawy ja bym wymienił całe. Przy okazji możesz dodać dodatkowe listwy w miejscach narażonych na intensywniejsze deptanie.

Właśnie tak myślałem jak piszesz żeby dodać listwy ale wolałem spytać, zastanawia mie z jakiego drzewa są te listwy

BUMERANG
10 godzin temu, krzysiek1208 napisał:

zastanawia mie z jakiego drzewa są te listwy

Iglaste - świerk, sosna, co tam dostaniesz. Ja kupowałem w markecie budowlanym O... Nawet wymiary mi podeszły.