Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, vrs napisał:

Mnie wkurza jak ktoś jedzie 80 prawym pasem na autostradzie i muszę go wyprzedzać zestawem. A w tym czasie na lewym pasie trwają zawody pt. Kto pierwszy dojedzie nad morze.

 

Trasa Szczecin -Międzyzdroje w szczycie sezonu i jeszcze w weekend np. .   Zjedziesz zestawem na pobocze tzw. margines  aby przepuścić kilka autek i nie masz szans powrócić na swój pas !!!  Trąbią nawet na  Ciebie !!!  

Druga wkur...jca  patologia to . Wyprzedza Cię samochód i za chwilę po kilkudziesięciu metrach dojeżdża do  skrzyżowania i skręca w lewo. Chciałby skręcić ale czekamy aż ktoś jadący z przodu się zatrzyma. Jakby nie mógł sobie darować tego wyprzedzania.

Trzecia patologia to małolaty kierujące samochodem w kapturach na swoich pustych łbach. Widoczność dla takiego pajaca to praktycznie tylko przednia szyba. Widoczność  w  bocznych szybach znikoma co by nie powiedzieć zerowa.. Taki np. pieszy ,który pojawi się nagle na pasach nie ma żadnych szans.  

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam kuzynkę w Niemczech, która lata temu zdawała kurs prawa jazdy i na egzaminie po wyjechaniu na autostradę (co jest w DE częścią każdego egzaminu) jechała 90 km/h prawym pasem pomiędzy ciężarówkami. Na pytanie egzaminatora dlaczego nie wyprzedza, odpowiedziała, że nie czuje się na tyle pewnie i woli jechać bezpiecznie z tą prędkością pomiędzy tirami. Na zakończenie egzaminu dostała informację, że nie zaliczyła i że zaprasza ją ponownie, gdy nauczy się na tyle dobrze jeździć, aby czuć się pewnie na autostradzie jadąc przynajmniej 130 km/h. Polscy kierowcy (nie wszyscy, ale bardzo wielu) nie potrafią jeździć autostradami. Główne grzechy to jazda środkowym pasem od momentu wjazdu na autostradę, aż do momentu gdy środkowego już nie ma i są dwa. Wówczas jedzie lewym, choćby 200 km, aż do zaplanowanego zjazdu. Często słyszałem nawet od swoich znajomych, że według nich prawy pas jest dla ciężarówek (o zgrozo!), a środkowym i lewym jeżdżą osobówki. Drugim według mnie jest nieumiejętne wjeżdżanie na autostradę, brak nabierania rozpędu lub zrównania prędkości z tirami na pasie do tego przeznaczonym, albo co gorsza gwałtowne hamowanie na tymże pasie rozbiegowym.  Trzeci, który mnie szczególnie irytuje to siedzenie na moim tylnym zderzaku gdy wyprzedzam ciąg ciężarówek i mam na blacie 150 km/h (tak, zdarza mi się, choć wiem, że przeginam) i dawanie mi znaków światłami i kierunkowskazem, że mam jaśnie panu zjechać z JEGO pasa ruchu, wyhamować do 90 i dopiero znowu mogę jechać szybciej... Teraz już mam na tyle dużo lat i tak dużo kilometrów przejechanych, że jedyne co w takich sytuacjach robię, to może delikatnie przestawiam lusterko, żeby mi w oczy nie świecił. Jazda pod prąd bo jest korek? Za granicą nie widziałem nigdy takich rzeczy... Może dlatego, że tam zabierają natychmiast prawko, kary są drakońskie, a u nas 500 zł (ale najczęściej kary żadnej nie ma). Jadąc przez Czechy, czy Niemcy nie przyszłoby mi do głowy jechać szybciej w obszarze zabudowanym niż 50 kmh, ale tam i wszędzie indziej w cywilizowanych krajach wszyscy tak jadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszych drogach jeżdzi wielu piratów drogowych bez wyobrażni ale jeszcze więcej sierot-flegmatyków często nie znających dokładnie przepisów ruchu drogowego albo stosujących zasadę -ja tu jestem pan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mundek28 napisał:

Po naszych drogach jeżdzi wielu piratów drogowych bez wyobrażni ale jeszcze więcej sierot-flegmatyków często nie znających dokładnie przepisów ruchu drogowego albo stosujących zasadę -ja tu jestem pan. 

Niestety masz 100% racji. Nie szaleję na drodze, jednak nic bardziej nie boli jak oferma zagubiona w swoim aucie gdzieś w miejskiej dżungli. Bez wyczucia rozmiaru auta, bez orientacji przestrzennej i wiedzy co się dzieje obok.

Raz mi babka urwała lusterko i wyskoczyła z paszczą. Zanim do niej dotarłem przechodzień pokazał jej, że z prawej strony miała metr wolnego a jechała lewymi kołami za linią. Już wtedy miałem kamerkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 20:03, jerrylin napisał:

Za granicą nie widziałem nigdy takich rzeczy... 

Muszę niestety poprawić kolegę ale u nas w Niemczech też są "zakręceni. Co prawda nie ma takich "umysłowych Impotentów" za wiele ale coraz częściej się zdarzają. To kwestia szkolenia i cywilizacji która odwiedza Niemcy. Za mruganie światłami podczas wyprzedzania można stracić prawo jazdy nawet dożywotnio jeżeli drugi uczestnik ruchu się wystraszy i dojdzie do wypadku. Kiedyś o tym już wspomniałem. Ponadto chciałbym przypomnieć , ze w Niemczech mamy już pierwsze wyroki dożywocia dla sprawców wyścigów ulicznych w których inni uczestnicy ruchu stracili życie. Ponadto przypomnę głośny wyrok dla kierowców dwóch Polskich pojazdów ciężarowych którzy tamowali ruch w 14 km korku na drodze A9 za Norymbergą utrudniając tym samym jazdę na zamek. Zatrzymanym odebrano prawo jazdy i dostali zakaz poruszania się pojazdami na terenie Niemiec przez okres aż 8-u lat.  Głośna sprawa obywateli Rumuni którzy zrobili sobie długi piknik przy A8 w kierunku Monachium. Tam tez nie wystawiono mandatu karnego o co sprawcy zabiegali tylko po sprawie sądowej 5 lat zakazu wjazdu do Niemiec za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym. Samo zatrzymanie chyba by im uszło ale biegające/bawiące się dzieci w pasie ruchu chyba dolało benzyny do ognia. 

Ps. Ponad 20 lat jadę do pracy i włączam się codziennie minimum 4 razy z drogi podporządkowanej i oczywiście codziennie jazda na zamek. Poruszam się dokładnie jak pozostali uczestnicy ruchu. Tak oczywista - oczywistość. Ale muszę jeszcze raz przyznać, że w Niemczech pojawia się coraz więcej "zdolnych" inaczej drogowych uczestników ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 17:55, Suzu4x4 napisał:

z niecierpliwością czekam aż wejdą w życie i zaczną być egzekwowane nowe przepisy zabraniające "jazdy na zderzaku"

 

7 godzin temu, Helmut napisał:

ć. Ale muszę jeszcze raz przyznać, że w Niemczech pojawia się coraz więcej "zdolnych" inaczej drogowych uczestników ruchu.

Walka z tym nie jest efektowna :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problemem jest samo nazewnictwo żargonowe. To po prostu Zakręt Skończonych Pi.d a nie Mistrzów, nawet jeśli ich w cudzysłów ujmiemy.

Normalny zwykły zakręt. A że zacieśnia się, powoduje że owe Skończone Pi..y robią w gatki i odwalają dziwne sztuki. Gdyby wypluwał to wszyscy by szli w jedno miejsce, gdyby wciągał to by szli w inne, gdyby była dziwna nawierzchnia, to też by wszyscy mieli problem podobny. A tu każdy dzwon jest inny. Łączy je jedno. czyli beznadziejni kierowcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prędkość... ? niekoniecznie. Jeżdżę tam dość często, "raczej" nie zwalniam, choć mam wrażenie, że wyprofilowanie krzywizny łuku jest lekko "dziwne" .Niby normalne, ale jakby inaczej informowało kierowcę o wpisywaniu sie w łuk, a inaczej było w "naturze".. . I "stary" driver to wyczuje, "młody" może mieć pewną trudność... . 

 Inna ewentualność, to obecność cieków wodnych i wpływów geofizycznych, ale pewnie większość uzna to za teorię spiskową, jednak mam przekonanie do kilku takich miejsc. co zresztą potwierdzili radiesteci.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.