Skocz do zawartości

Fani Forda na forum


marzena307

Rekomendowane odpowiedzi

ale pociesze was że inne auta mają też z tym problemy więc nie ma się co przejmować

 

Mnie to nie złąmuje - to że ruda wyskoczy gdzieś to i tak nie przekreśla auta. Dzióry nie powstają - korozja w nowych autach jest powierzchowna.

 

Niemniej ford się już poprawił - tak od 2004 roku nie słyszałem już o powtarzających się problemach. Jedynie o incydentalnych.

 

Warto wspomnieć o obecnych wysokich notach w rankingach niezawodności :) Z roku na rok coraz lepiej. I nie ma modeli z wpadkami :( To jest już coś :ok:

 

A tak myśląc co następne by było to chyba na c-maxa się skuszę :)

 

Hehe, ledwie kupiłem a już o następnym myślę :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej ford się już poprawił ... Z roku na rok coraz lepiej

 

oj tak :) poprawa jest i to znacząca

 

ledwie kupiłem a już o następnym myślę

 

też tak można :( ja to się przyzwyczajam itd a co do C-maxa to ładne autko :) i one już chyba nie mają problemu z korozją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-maxa to ładne autko i one już chyba nie mają problemu z korozją?

 

Nie słyszałem/czytałem by "kwitły".

 

No czas pokaże co to wyjdzie :( Narazie modziakiem się nie nacieszyłem :) A z dnia na dzień podoba się bardziej :)

 

Za jakiś czas opisze wrażenia po przesiadce z diesla... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem/czytałem by "kwitły".

 

też nie słyszałem :(

 

Za jakiś czas opisze wrażenia po przesiadce z diesla... :)

 

ja mam okazje ostatnie 2 tygodnie jezdzić benzyną i uwielbiam to od zawsze Dieslem jezdze przez robote itd :) Pb ma swój urok i plusy :) a jak się na obroty wkręca i mruczy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się na obroty wkręca i mruczy ...

 

 

Szczególnie od 4,5 do 7tys. :):(

 

Ale są plusy i minusy... ale o tym później - jeszcze zbieram dane z jazd z cycepami (miałem 700kg towarówki z plandeką, ale to nie koniec :)) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja w swojej Serce 90 rok (stara dupa) nie mam rdzy ,ani problemu z czymkolwiek.

(jedynie silnik 1.8 TD kiepsko pali w zimie).

Prawda jest taka ,że moja jest wyprodukowana w Niemczech i nie gnije ,a te z Hiszpanii to już ich nie ma.

Co do komfortu jazdy to ten staruszek na pewno przebija inne marki młodszego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobrze mi się jeździło sierrą , a silnik benzynowy 2 l , duże wygodne auto , a skończyło żywot przez TIR-a. Autko stało na poboczu TIR wpadł w poślizg walną w Sierrę i dobił ją do drzewa przód zniszczony, tył zniszczony , a środek cały nawet żadna szyba nie wyleciała '

Już nie pamiętam z którego roku była ta Sierra , ale na pewno przed 90, blachy były jeszcze zdrowe.

Nawet gdyby w aucie było 5 osób pewnie nic poważnego by się ludziom nie stało.

Drugą Sierrę zniszczył młody kierowca busa , skręcałem w prawo i nie wiem czy kierowca przysnął było wcześnie rano czy nie zauważył świateł stopy i kierunkowskazu, walną w tył , nastąpiło takie wgięcie , że wyjść musiałem od strony pasażera. Ta Sierra miała full wypas nawet klimę co było rzadkością w Sierrach, ta była z 92 roku.

Podobnie jak Szary11 lubię Fordy , bo obecnie mondeo mkII.

post-68284-imported-61f77839-e3f0-4f62-a03c-b4b54c62bd38_thumb.jpg

post-68284-imported-14cbdf4b-4fe6-42f8-a835-d1abe40fad00_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 Ty chcesz Forda kręcić do 7 000 ? Tyś chyba chłopie oszaloł

 

No sprawdzałem co potrafi...

 

jak stać na następny silnik to czemu nie ?

 

Czerwone pole zaczyna się od 6,5 - nie widzę tu niebezpieczeństwa jak przez chwilę dodusze do końca :)

 

Instrukcja pisze by unikać długotrwałej jazdy z max obrotami silnika. Tego przestrzegam :(

 

Ta Sierra miała full wypas nawet klimę co było rzadkością w Sierrach, ta była z 92 roku.

 

 

To było coś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57 napisał/a:

Ta Sierra miała full wypas nawet klimę co było rzadkością w Sierrach, ta była z 92 roku.

 

 

 

To było coś... :(

 

Tą pierwszą miej żałowałem , ale tą drugą jak na Sierrę miała sporo dodatków nie spotykanych w Sierach w każdym bądź razie nie spotkałem.

Pełna elektryka lusterka szyby szyberdach , podgrzewane lusterka, przednia, tylna szyba, klima, alufelgi 135 koników .

Prawdopodobnie była wykorzystywana w Niemczech w jakiś służbach Policja, czy Urząd Celny czy inne o czym świadczyły dziwne otwory przy desce rozdzielczej ( pewnie po jakiś radiach) , był pociągnięty gruby przewód elektryczny pod tylną kanapę i dość długi , wykorzystywałem to na rybkach , mogłem oświetlenie podciągnąć dość spory kawałek od auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sierra życie uratowała - miałem czołówkę z ciężarówką. Wyszedłem trochę pokrwawiony, ale o własnych siłach i bez żadnych złamań.

Sama sierra była przekoszona na wszystkie możliwe sposoby. Miała najechane 300 kilometrów po kapitalce silnika. :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.