Skocz do zawartości

Sprzęt RTV w przyczepie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

A nie możesz dorobić takiej blachy/blaszki wygiętej pod kątem 900 i przymocować ją od spodu do szafki a następnie przykręcić do niej uchwyt np taki na motylki aby można było szybko i sprawnie zdjąć TV na czas podróży?

 

myślałem nad takim rozwiązaniem bo chyba tylko takie pozostaje.dzięki serdeczne za zainteresowanie się tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Też przerabiam temat zamontowania radia i doszedłem do wniosku, że w okapie nad zlewozmywakiem mam miejsce (chyba na radio) bo czegoś tam brakuje jest po prosu dziura zajrzałem tam i znalazłem kabel antenowy, który ma wtyk samochodowy a antena wyprowadzona jest na dachu i w domu znalazłem radyjko pod meble kuchenne, które ma zegarek i chcę to zamontować ale to chodzi na 230 V tylko jakość będzie kiepska z jednego głosniczka

 

Takie radyjka mają w sobie transformator, ominięcie go i podanie stałego prądu o wymaganym napięciu np 12V czy 9V załatwia sprawę.

 

Co do nagłośnienia w przyczepie. Ja osobiście zamontowałem radio samochodowe 1DIN, jak wielu z Nas. Co do głośników to nie montowałem ich na stałe. Mam dwie małe trójdrożne skrzynie podłączone bezpośrednio do radia długimi kablami. Takie rozwiązanie pozwala na niezły odsłuch w środku i jak zachodzi potrzeba mogę je wytargać na zewnątrz i tam dać czadu spineyes.gif Zasilam to wszystko stabilizowanym zasilaczem około 6A. Zaś antena radiowa gdy chcę posłuchać wiadomości mam mocowaną nad oknem przednim w listwie. Jak potrzeba to ją tam montuje i kabelek przez okienko do radyjka. Choć mam plana to zmienić bo zakupiłem już taką fają krótka antenkę z uchwytem i chyba na stałe zamontuje ją koło wywietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam CiWilka 531 i mam antenę na wysięgniku ale nie mogę znaleźć gniazdka do anteny gdzie w tych modelach jest gniazdko antenowe ? Oczywiście nie ma problemu z instalacją nowego gniazdka ale chce wszystko zrobić jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel - co to znaczy oryginał w przyczepce? Najczęściej antena jest montowana jako element dodatkowy. Być może nie ma gniazda, tylko jest odpowiednio poprowadzony kabel bezpośrednio do gniazda TV. Poszukaj końca kabla antenowego. Zobacz jakie ma zakończenie. Jeżeli budka ma stolik/półkę na TV to tam można się spodziewać ewentualnie gniazdka. Ale pod warunkiem, że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik jest składany tam nic nie ma a chodzi mi aby wszystko było tak zrobione jak z fabryki wychodzi o to mi chodzi , możliwe że wcześniejszy właściciel usuną takie gniazdko. Ale mnie wciągnęło te forum ciekawe rzeczy macie tutaj, i sama forma i kształt jest ok wiem coś o tym bo byłem moderatorem na innym forum w innej tematyce ( Zoologia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam CiWilka 531 i mam antenę na wysięgniku ale nie mogę znaleźć gniazdka do anteny gdzie w tych modelach jest gniazdko antenowe ? Oczywiście nie ma problemu z instalacją nowego gniazdka ale chce wszystko zrobić jak w oryginale.

mam inną budkę, ale u mnie kabel antenowy z masztu wchodzi pod podłogę i idzie pod spodem na drugą stronę gdzie wchodzi do szafki :zarowka:.

dobrze poszukaj to znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i sprawdzałem i jest zapas kabla ok 5 m w saloniku w jednej z szafek.Już myślę jak udoskonalić tą antenę co mam i zamontować satelitę aby nie mieć problemu w trudnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysięgniku antenowym satelitki nie montuj bo spędzisz pół dnia na strojeniu a jak lekko dmuchnie to i tak sygnał stracisz ( wiem już z doświadczenia znajomych) . Ja zainwestowałem w stojak taki do rozłożenia na trawie ( koszt 120 pln ) i nie muszę ani się naciągać 48 razy zanim ją ustawię a poza tym ma miejsca na szpilki i wiater nie będzie Ci przeszkadzać w oglądaniu TV :-) . A co do gniazdka to proponuję Ci montaż w zewnętrznej obudowie blisko okna przez które będziesz widział TV i postępy w strojeniu (mierniki sat też nie są zawsze dokładne ) a poza tym ustawisz sobie na trawniku antenkę i kabelkiem cyk do gniazdka a nie będziesz kaś tam po ziemi się czołgać żeby kabel pod podłogą puszczać czy cuś :-) . Mam nadzieję że troszkę pomogłem . Pozdrawiam

 

P.s. od gniazdką zewnętrznego puść już sobie kabelek środkiem przyczepy z końcówką do dekodera

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z częściami do i z przyczepami a tak dokładnie to u Major-a z Transa-m ( Pszczyna ) . Wyszukaj go na forum i zapytaj na PW . Wypowiada się w tym temacie http://forum.karawaning.pl/topic/6816-kemping-nad-zapora-pszczyna-laka/ . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.