Skocz do zawartości

Sprzęt RTV w przyczepie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć . Długo zastanawiałem się na kupnem sprzętu RTV ( laptop 12", LCD +DVD ) padło na http://allegro.pl/ma...1607678465.html, tylko pod inną nazwą - Overmax

syn może oglądać bajki w czasie jazdy , jak i na miejscu, TV, DVD,CD, MP 3 , czytnik kart SD, USB, Gry z czasów" Atari" możliwość obrócenia samego obrazu- 180 o, zasilanie 230V , 12V , dobra rozdzielczość jak na takie COŚ, można oglądać zdjęcia , mini antena TV ale ściąga dobrze , nagłośnienie całkiem dobre, dobre zamocowanie na zagłówek, pilot , polska instrukcja .

Przed zakupem oglądałem sprzęt firmowy ale do tego było mu daleko.

cena - jakość 4 ( - cena) Mój sprzęt kosztował ok. 800zł

 

trochę droga ta manta hmm

ja mam VORDON'a tylko 9", działa już rok ;), teraz takie jak mój 10" są po 350zł

http://allegro.pl/przenosne-dvd-vordon-tv-10-2-gwarancja-24m-i1592760100.html

 

czasem takie odtwarzacze pojawiają się w biedronce (mniej wypasione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Przeczytałem cały wątek i dalej nic.

Jestem laikiem w tych kwestiach więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

 

1. Co potrzebuję aby odbierać TV.

Nie zależy mi na setkach kanałów. Zależy mi na kilku polskich stacjach i rozsądnej cenie.

Telewizor to wiadomo co kto lubi. Bardziej chodzi mi o dekoder i antenę.

Mam cyfrowy polsat i mogę dokupić drugi dekoder z kilkoma kanałami za 4,99zł/miesięcznie. Warto?

Jaka antena do tego.

 

Powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się wystawiać anteny za każdym razem i kręcić nią.

W szafie mam pusty kominek przez który mógłbym wystawić teleskop z anteną.

Jaką wybrać (okrągłą czy płaską - dużą czy małą). Chciałbym aby była na stałe na przyczepie.

Pewnie jest system aby podnosić ją od wewnątrz. Czy to oznacza czapkę pieniędzy.

 

Szukam rozwiązania taniego. Antena na stałe - składana podczas jazdy i rozkładana na postoju ale od wewnątrz.

Nie będę gramolił się na dach.

Czy temat rozwiązać poprzez antenę typu korona. Wtedy odpada dekoder polsatu? co w zamian.

 

Dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem cały wątek i dalej nic.

Jestem laikiem w tych kwestiach więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

 

1. Co potrzebuję aby odbierać TV.

Nie zależy mi na setkach kanałów. Zależy mi na kilku polskich stacjach i rozsądnej cenie.

(...)

Kup na All tuner DVB z MPEG4 za 135zł . Podepniesz go pod każdy model TV , aby miał euroscart.

Będziesz odbierał kilka polskich stacji komercyjnych a także kilka programów TVP.

O odbiorze analogowym w PL raczej zapomnij bo jest już odstawiany i wkrótce zniknie z eteru.

Jeśli zależy Ci na odbiorze sat poza granicami kraju, to kup najtańszy miernik do ustawiania anten sat.

Jak go opanujesz, to ustawienie anteny będzie prostsze od włączenia oświetlenia w p-pie.

Ja zamierzam na najbliższym urlopie wypróbować na zach. wybrzeżu, jak mi będzie działać DVB naziemnej a także zabiorę ze sobą sprzęt sat ze składanym ramieniem konwertera (taki mój patent - na razie w głowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A jaki tuner DVBT z zasilaniem 12 V polecacie ?

[/quo zakupiłem takie coś http://allegro.pl/tu...2277794660.html zasilanie 220V przez zasilacz oraz 12V bezpośrednio do dekodera antena calkiem fajna wzmacniacz zasilany 220V oraz 12V więc wszystko pracuje na 12V jak mi potrzeba dzisiaj zamontowałem obraz jest OK ( jakoś nie mam 1 TVP i 2 TVP ) .Zastanawia mnie dlaczego tylko 1 i 2 to analog .Dodam że sprzęt dekoder i antene kupiłem w media mark nieznacznie taniej jak na allegro są wystawione z wysylką wychodzi drożej

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zasilanie do tunera jak do bezpłatnej telewizji wystarczy Tuner WIWA HD-50 na przykład z allegro

 

ale przecież on też ma zasilacz ? mam taki w domu :skromny:

minus tego tunera to problem z podłączeniem do tych przenośnych TV

one mają wejścia na jack, dlatego do budki kupiłem wiwe hd-90, zasilana będzie z przetwornicy

 

nie spotkałem na allegro nic sensownego na 12V, jak są to na 5v

właśnie ta wiwa hd-50 ma na 5v, myślałem o wykorzystaniu USB do jako zasilacz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zasilanie do tunera jak do bezpłatnej telewizji wystarczy Tuner WIWA HD-50 na przykład z allegro

 

Mam coś takiego i śmiga jak ta lala. Można filmy oglądać z pendriva, lub nagrywać sobie z TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież on też ma zasilacz ? mam taki w domu :skromny:

minus tego tunera to problem z podłączeniem do tych przenośnych TV

one mają wejścia na jack, dlatego do budki kupiłem wiwe hd-90, zasilana będzie z przetwornicy

 

nie spotkałem na allegro nic sensownego na 12V, jak są to na 5v

właśnie ta wiwa hd-50 ma na 5v, myślałem o wykorzystaniu USB do jako zasilacz :hmm:

 

A to przepraszam, myślałem że zasilany jest z napięcia sterującego w złączu scart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zasilanie do tunera jak do bezpłatnej telewizji wystarczy Tuner WIWA HD-50 na przykład z allegro

tak się składa że ten tuner jest zasilany 220V na 5V jakoś tak to jest opisane -chyba że ja źle czytam :niewiem:

 

do uzytkownika r_apa

ile ściągasz kanałów na tej antenie?

w naszym rejonie -polsat,TVN ,TV Puls,TV4,Puls 2 -narazie sygnał testowy,TVN 7,TV 6,Polsat sport,oraz jakieś czeskie jest tego sporo ,oraz programy radiowe -nie liczyłem i nie sprawdzałem jakości .TV jest OK tylko nie mam 1 ani 2 .jeszcze dzisiaj przestawię antenę i poszukam ,wczoraj nie miałem czasu.Z tego co czytałem zanim kupiłem prawie do wszystkiego można podłączyć pemięć zewnętrzną i nagrywać i odtważać ,dla mnie jest priorytetem aby nie bawić się w przeróbki zasilania ma być 12V -oczywiście przy takim poborze mocy wystarczy na zasilaniu zastosować diody zenera na 5V i po problemie mamy tylko 5V ale....... po co jak mamy 12V :niewiem: Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest priorytetem aby nie bawić się w przeróbki zasilania ma być 12V -oczywiście przy takim poborze mocy wystarczy na zasilaniu zastosować diody zenera na 5V i po problemie mamy tylko 5V ale....... po co jak mamy 12V :niewiem:

 

szukałem dość długo i nic pewnego (trzeba uważać na standardy dziwięku i obrazu) nie trafiłem

mam taki rozgałeziacz i gniazdo USB wykorzystuje jako "zasilacz" 5V, radio przenośne już gra z USB :-]

http://allegro.pl/rozgaleziacz-gniazda-zapalniczki-gniazdo-x-3-usb-i2272785767.html

 

a tych tunerów na 5V też nie ma dużo, większość jest po prostu z wtyczką 220v, choć pewnie w środku i tak jest jakieś trafo :hmm:

 

są radioodtwarzacze samochodowe z wbudowanym tunerem dvb-t, ale tam też trzeba by uważać co odtwarzają i czy w PL mają pełną zgodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moja uwaga pewnie wiele nie wniesie, ale czy ma w ogóle sens kupowanie TV + jakiegoś radia + DVD, nawigacji itp.

 

 

Nie lepiej jeden laptop zamiast tego wszystkiego - cenowo wyjdzie może nawet mniej, jest duży ekran do nawigacji, można oglądać TV, sluchać radia, puszczać bajki, dzieciaki mają w razie czego jakieś gry, my mamy dostępo do WiFi - można planować dalszą część wyjazdu, itp.

 

 

IMO Lepiej kupić za parę stówek uzywanego laptopa niż tony sprzętu, ale może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesył danych jest płatny zasięg jest słaby TV musisz mieć dekoder do lapka a z jakością tej TV ( może w mieście) jest gorzej niż źle ,a jak dalej pujść tym tropem to po co cepka -wystarczy namiot mniejszy coby można rikitikitak :sleep::biwak::pub::sex: Laptop i coby jeszcze dzieci grają potem żona słuch a ty :sciana: jak zawładnąc tym sprzętem .Jednym słowem POWODZENIA

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.