Skocz do zawartości

Sprzęt RTV w przyczepie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Na polach namiotów złapać sygnał z satelity jet sporym kłopotem, zazwyczaj sa jakieś drzewa i tłumia ten sygnał . Ćwiczyłem w tym roku juz parokrotnie i najpierw jak wjade na pole ustawiam przyczepke i szukam sygnały z satelity , zdarza się , że przestawiam i inne miejsce przyczepe by znaleśc ten sygnał i dopiero wtedy rozbijam przedsionek i inne.

Ostanio w miejsce koła manewrowego wkładam drąg wysokości około 3 m i sygnal szybko znajduje ( musze pomyślec o jakimś składanym maszcie ).

Zima idzie wiec będe miał czas jakis taki składany maszt zmontować by pasował średnica w miejsce koła .

Czasami jak nie ma za dużo drzew wystarczy na samym kołe umieścic talerz satelity.

Tym o to sposobem nie umkneły mi transmisje z Olimpiady w dobrej jakości.

Poprzednio używałem antenki korona i z odbiorem było różnie , albo obraz zaśnieżony , albo go rwało , nie wszystkie naziemne programy można było złapać w dobrym odbiorze, jak byłem przy granicy z Czechami , lepszy odbiór miałem czeskiej Tv jak naszej.

Ze wzgłedu na jakos odbiory zdecydowałem sie na satelite .

Zakupiłem mini dekoder Polsatu , jest mały i może pracować pod 12 V , czyli z aku, do tego 60 antene , gdzie szybciej złapie sygnał i na TV 11 calowym odbiór jest doskonały.

Czasami bywa , że znalezienie sygnały zajmuje mi 30 min , a bywa, że bardzo szybko , trzeba tylko wiedziec gdzie jest południe i szukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę teorii odnośnie ustawiania anten.

Na terenie Polski sygnał przychodzi pod kątem mniej-więcej 30 stopni i jest uzależniony od miejsca gdzie się aktualnie znajdujemy. Pod takim kątem satelita musi widzieć czyste niebo, nie może być żadnych drzew ani innych przeszkód. Kierunek anteny wypada prawie dokładnie na południe ponieważ najpopularniejsze satelity u nas odbierane czyli Astra i Hotbird znajdują się odpowiednio nad 19 p 13 południkiem. Teoria teorią, ale najlepiej kupić sobie jakiś miernik sygnału satelitarnego. Najtańsze kosztują około 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon zakupiłem miernik sygnału i wierz mi szybciej ustawie bez niego jak z nim , miernik taki tani łapie wszystkie satelity i nie wiesz , która aktualnie namierzasz , juz się tak wprawiłem , ze bez miernika szybciej złapie , pierwsze to ustałam jak wspomniałem południe i obracam talerzem , przez okno widze ekran TV . Jak juz miernik to za pare setek , ale czy to sie opłaca??? jak można bez miernika, mi sie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie odchylenie zawodowe. Przez 12 lat anteny montowałem. Każdy miernik pokazuje wszystkie satelity, trzeba mieć trochę wprawy żeby wstrzelić się w tą co się chce. Na telewizor łatwo ustawiało się analogi, cyfrowe dekodery to już było trudniej i wymagaja większej prezyzji ustawienia samego talerza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kotek52 ma rację, ja używam zwyklej anteny siatkowej, trochę mniejszej z regulowanym wzmacniaczem i jestem zadowolony z 4 programów, głownie służy do ogladania przez mojego synka. Zamontowaną mam ją na starym stelażu od przedsionka połączonego w górę około 3 metry.
No właśnie !

Ja też obyłem się w tym roku bez TV, ale gdy padało cały dzień, to naprawdę chwilami brakowało nam pomysłów czym córkę zająć.

Dobrze się zatem zabezpieczyć, tak na wszelki wypadek :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie urlopów wytrzymuje bez telewizji i naprawdę wypoczywam

 

Wytrzymać można bez TV, radia , kuchni , WC, lodówki , ogrzewania itp.

Ale po co wymyślono kampery i przyczepy ? Chyba po to aby wygodnie spędzać w nich urlop więc ...sprzedaj przyczepę i kup sobie namiot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.sprzedaj przyczepę i kup sobie namiot !

 

marzena307 myślę,że to nieładne z Twojej strony.Ja też lubię wypoczywać bez TV.

I nie sądzę żeby wypoczynek w przyczepie wiązał się koniecznie z używaniem sprzętu wymienionego przez Ciebie

 

TV, radia , kuchni , WC, lodówki , ogrzewania itp.

 

Widziałam natomiast ludzi w namiotach,którzy taki właśnie sprzęt mieli.

Niech każdy wypoczywa jak lubi i nie należy tego krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że młodsza cześć naszego forum wozi ze sobą elektronikę. Póki co moim założeniem jest że na wakacjach nie ma TV i komputera, ale młodzi są chyba od tych sprzętów uzależnieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale młodzi są chyba od tych sprzętów uzależnieni

 

Nie są!!! :zarowka: Ja lubie tylko jak muzyka mi gra. TV wożę, ale w tym roku ani razu się nie przydał... nawet w deszcz! Wolałem wtedy poczytać (na co w domu brakuje mi czasu). Laptopa też zabierałem, ale niepotrzebnie... przydawał się tylko do zrzucenia zdjęć z aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.