Skocz do zawartości

Sprzęt RTV w przyczepie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

przesył danych jest płatny zasięg jest słaby TV musisz mieć dekoder do lapka a z jakością tej TV ( może w mieście) jest gorzej niż źle ,a jak dalej pujść tym tropem to po co cepka -wystarczy namiot mniejszy coby można rikitikitak :sleep::biwak::pub::sex: Laptop i coby jeszcze dzieci grają potem żona słuch a ty :sciana: jak zawładnąc tym sprzętem .Jednym słowem POWODZENIA

 

No możesz się nie zgadzać z moją opinią. Nie mam doświadczenia :) Ale raczej minimalizowałbym całą tą elektronikę którą mamy na codzień. ale to tylko moje widzimisie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie, moja uwaga pewnie wiele nie wniesie, ale czy ma w ogóle sens kupowanie TV + jakiegoś radia + DVD, nawigacji itp.

 

 

Nie lepiej jeden laptop zamiast tego wszystkiego - cenowo wyjdzie może nawet mniej, jest duży ekran do nawigacji, można oglądać TV, sluchać radia, puszczać bajki, dzieciaki mają w razie czego jakieś gry, my mamy dostępo do WiFi - można planować dalszą część wyjazdu, itp.

 

 

IMO Lepiej kupić za parę stówek uzywanego laptopa niż tony sprzętu, ale może się mylę

 

czemu nie laptop ? bo jest duży i nie wygodny, jako navi zupełnie nie widzę używania - zakup GPSu

jako odtwarzacz DVD do auta dla dzieciaków - j/w, chyba że masz jakiś sensownych uchwyt

nawet używany laptop to spory wydatek (bateria ??), do tego tuner, zasilacz do auta ... a zostawiony kusi złodzieja

do tego laptop pobiera sporo prądu, co dla korzystających ze swojego zasilania ma duże znaczenie

 

dla mnie na dziś fajnym rozwiązaniem jest tablet

http://www.goclever.pl/pl/pl/tab_t72_gps_tv.html

jest GPS, jest tuner dvb-t, są gry i bajki dla dzieci, jest internet, jest mały, mobilny i energooszczędny

wadą tych tanich jest słaby ekran, nie najlepsze parametry, ale tu widać spory postęp więc za rok będzie można kupić coś sensownego :yes:

 

już w tej chwili prosty tablet dla dzieciaków można wyrwać za 400zł, niestety bez gps'a i tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego laptop pobiera sporo prądu, co dla korzystających ze swojego zasilania ma duże znaczenie

 

 

- fakt, tego nie wziąlem pod uwagę

 

 

A co do bateri to jest ona zbędna w starym laptopie ( pewnie trzyma 5 minut) o ile masz zasilacz samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi klasycznego TV z odbiorem cyfrowym (19 do 22 cali) . Obraz jak kryształ oraz co najmniej kilka programów do wyboru. Ostatnio przetestowałem w Byczynie 19 calowy TV led. Pełne zadowolenie .:ok: To samo dotyczy radia , lepsze skromne audio car (12V) z dwoma głośnikami niż tzw .kombajny które wszystko mogą zastąpić ,ale niczego dobrze. GPS większość z nas ma w holowniku więc po co dodatkowe . Natomiast laptop to zupełnie inna sprawa , w każdym bądź razie TV w pełni nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam również pytanko:

 

poszukuję radia z cd najlepiej podwieszane - znalazłem

coś w tym stylu

 

http://allegro.pl/aeg-radio-kuchenne-cd-podwieszane-4323-gwar-3lat-i2302815406.html

 

tylko ze to jest na 230 V

 

a czy są takie które mogą działać na 12 V i 230 V

 

żeby można było dowolnie to zmieniać w zależności od potrzeb? szukałem ale nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam również pytanko:

 

poszukuję radia z cd najlepiej podwieszane - znalazłem

coś w tym stylu

 

http://allegro.pl/ae...2302815406.html

 

tylko ze to jest na 230 V

 

a czy są takie które mogą działać na 12 V i 230 V

 

żeby można było dowolnie to zmieniać w zależności od potrzeb? szukałem ale nie znalazłem

 

Witaj

Jeśli znasz jakiegoś elektronika to w prosty sposób ominię Tobie to zasilanie 230V . Wyrzuci lub ominie transformator sieciowy a dołoży kilka banalnie tanich elementów i będzie chodzić na 12v.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest konkretny lapek to odbiór lepszy jak w tele

 

Jak jest konkretny telewizor to laptok może tylko pozazdrościć odbioru.

Sam sprawdziłem na kilkunastu lapkach i kilku naprawdę wypasionych tele.

I prawda jest taka, że lapek służy do czegoś innego niż oglądanie programów telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli znasz jakiegoś elektronika to w prosty sposób ominię Tobie to zasilanie 230V . Wyrzuci lub ominie transformator sieciowy a dołoży kilka banalnie tanich elementów i będzie chodzić na 12v.

 

pozdrawiam.

 

a pytanie czy będzie umiał zrobić tak że: jak chce ustawiam, ze działa na 12 V, a jak chce to na 230 V

jakiś przełącznik, z tyłu, etc. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest konkretny telewizor to laptok może tylko pozazdrościć odbioru.

Sam sprawdziłem na kilkunastu lapkach i kilku naprawdę wypasionych tele.

I prawda jest taka, że lapek służy do czegoś innego niż oglądanie programów telewizyjnych.

 

tu bym jednak polemizował. Jak masz laptopa z matrycą full hd, do tego tunerem dvbt dobrej jakości, to wcale bym nie był taki pewny jakości odbioru.... Do większości laptopów łatwo dobrać zasilacz na 12v lub już założenia mają one po prostu 12V.

 

mój 13 cali full hd z legalnym systemem kosztował ok 1500zł, bateria starcza na 3 - 6 godzin, jest lekki i łatwy do przeniesienia, do tego ma dysk - i spokojnie mogę za pauzować program z tv lub go po prostu nagrać - a w przypadku TV - to już nie takie oczywiste - chodź możliwe.

 

Laptop daje jeszcze wiele innych zastosowań ale o tym każdy wie, wiem, że i internet można mieć w telewizorze.

 

odnośnie radia - ja mam zbędne cd/mp3 z samochodu, który sprzedałem, i teraz po 1 wyjeździe już wiem, że muszę je zamontować - brakowało mi go czasem.Polecam Ci takie radio Rosolez - masz przystosowane na 12V, tuner cyfrowy i nie wygórowaną cenę nawet za nówkę, a dobrą używkę można dostać za ok 100zł - tylko szukać z pewnego źródła nie od złodziejaszków - np z pudełkiem, albo paragonem

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz dokładnie? jakieś link zdjęcie?

mówisz o normalnym radiu samochodowym? i zamontowaniu w przyczepie głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz dokładnie? jakieś link zdjęcie?

mówisz o normalnym radiu samochodowym? i zamontowaniu w przyczepie głośników?

 

dokładnie, ja mam akurat sony - nie do sprzedania, ale do założenia już owszem - leży i się marnuje. można na widoku, można gdzieś w schowku - ja nie chcesz robić dziury. Ogółem ma dobry tuner - cyfrowy, ma cd/mp3 i dedykowane 12v - czyli albo z aku, albo prostownika, jeżeli masz taki w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak jest. W zależności, kto co potrzebuje.

Ja uważam, że dobrego TV nie zastąpi. No i jeszcze jedno. Jaki rozmiar.

U mnie na półkę telewizyjną ładnie wszedł 26". Jeżeli możesz tam takiego lapka postawić to ok.

Kto co docenia. Ja uważam, że i podczas wczasów, na które wyjeżdzam raz w roku, warto mieć cacy tv do odbioru. Mam "n" hd i spory tv ale i cepka też spora więc uważam, że nareszcie jest komfort z oglądania tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tak jest. W zależności, kto co potrzebuje.

Ja uważam, że dobrego TV nie zastąpi. No i jeszcze jedno. Jaki rozmiar.

U mnie na półkę telewizyjną ładnie wszedł 26". Jeżeli możesz tam takiego lapka postawić to ok.

Kto co docenia. Ja uważam, że i podczas wczasów, na które wyjeżdzam raz w roku, warto mieć cacy tv do odbioru. Mam "n" hd i spory tv ale i cepka też spora więc uważam, że nareszcie jest komfort z oglądania tv.

 

no ja np. TV na wakacje raczej ze sobą nie wezmę - bo uważam go za zbędnego - ale muzyki mi potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak jest, jak kto lubi.

A ja nie mogę obyć się bez codziennych wiadomości.

Dla tego doceniam wszystkich, którzy się wypowiadają.

Uważam, że warto coś robić w naszych cepkach. Bo one muszą sprawiać nam przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.