Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

 

...

Po zmianie na Knausa okazało się, że auto pomimo tego że miało siłę do ciągnięcia nie radziło sobie z panowaniem nad stabilnością prowadzenia.

 

...

Mogę to potwierdzić z autopsji.

Mając Knausa 1300DMC z układem jak Domino (TF) to z musu ciągałem go roboczowozem Mondeo bo autem większym wypadałem z masami 3,5t.

Z Mondeo była jakaś tam siła, dynamika w miarę, ale ze stabilnością różnie i za cholerę nie było spokoju. Też luk bagażowy miałem z tyłu za osią.

 

...

Jesli nie są to tajemnice zawodowe to chetnie przeczytał bym odpowiedzi oraz poznał orientacyjna wartość naprawy?  Z góry dziekuje za odpowiedz

 

Jaka wartośc ma taka budka wpełni sprawna?

 

Czy jest kalkulacja ekonomiczna naprawy tej przyczepy?

Powoli, dajcie chłopu odetchnąć. Info poszło po organoleptyce.

Ostatnie zdanie andrewa1:

"tyle na   dzisiaj     wiadomo"

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki!!!! Spokój kurde !!!!!  :nono:

 

Rozkręciliście się, a ja nie chcę kłótni w moim wątku. Ma być rzeczowo, nie idziemy z nikim na udry. Sprawa nie jest prosta, każdy może się wypowiedzieć. Po raz kolejny powtarzam - czekamy na kolejne opinie Andrzeja. Jest wiele osób zadowolonych z jego usług. Jak na razie to nie wypowiedział się nikt, kto by powiedział: naprawiałem u niego i jest totalna kicha. Liczę się oczywiście z tym, że to już nie będzie to co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na zdjęcia to naprawdę się cieszę, że jesteście cali. Nie znamy się osobiście ale naprawdę się cieszę. Trzymajcie się. Życzę Wam szybkiego powrotu na szlaki. Życzę również mądrej i rozsądnej decyzji co do przyczepy.

Ja bym nie remontował ze względu na to, że ja nie chciałbym mieć na haku przyczepy po takich przejściach. Wam też odradzam, szczególnie jeśli dalej zamierzasz ją ciągać tak małymi pojazdami. Zastanówcie się nad tym w taki sposób, czy nie wykorzystać tej (jak by nie było przykrej sytuacji, której Wam strasznie współczuje) do powrotu do mniejszej przyczepki. Jeśli zdecydujesz się na remont, to nic nie zmienisz w swoim zestawie po za tym, że będziesz prowadził zestaw (rozumiem, że samochód też naprawiasz) po przejściach, wiec lepiej nie będzie a do tego może być gorzej. 

 

Pozdrawiam z nad fiordów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na zdjęcia to naprawdę się cieszę, że jesteście cali. Nie znamy się osobiście ale naprawdę się cieszę. Trzymajcie się. Życzę Wam szybkiego powrotu na szlaki. Życzę również mądrej i rozsądnej decyzji co do przyczepy.

Ja bym nie remontował ze względu na to, że ja nie chciałbym mieć na haku przyczepy po takich przejściach. Wam też odradzam, szczególnie jeśli dalej zamierzasz ją ciągać tak małymi pojazdami. Zastanówcie się nad tym w taki sposób, czy nie wykorzystać tej (jak by nie było przykrej sytuacji, której Wam strasznie współczuje) do powrotu do mniejszej przyczepki. Jeśli zdecydujesz się na remont, to nic nie zmienisz w swoim zestawie po za tym, że będziesz prowadził zestaw (rozumiem, że samochód też naprawiasz) po przejściach, wiec lepiej nie będzie a do tego może być gorzej. 

 

Pozdrawiam z nad fiordów

 

Trafiasz w sedno moich rozważań, głównie jeśli chodzi o holownik. Bo co do wielkości budy - apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

 

Myślę, że na razie będzie Vitara i porządne sprawdzenie lub wymiana stabilizatora.

 

W sferze marzeń - T4 lub T5 Multivan jako holownik :slina:

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, o tym samym powiedziałem ostatnio szanownej małżonce. Puknęła się w głowę, że chcę jeździć ciężarówką. Sporo życia spędziłem w T3 i T4. Nawet przez chwilę byłem właścicielem T3 caravelle :) T4 to świetne auta, a dodatkowo bardzo odciążyłbyś przyczepkę :)

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, o tym samym powiedziałem ostatnio szanownej małżonce. Puknęła się w głowę, że chcę jeździć ciężarówką. Sporo życia spędziłem w T3 i T4. Nawet przez chwilę byłem właścicielem T3 caravelle :) T4 to świetne auta, a dodatkowo bardzo odciążyłbyś przyczepkę :)

 

Tiaaaa, tylko te cholerne 3,5 tony....

 

A już nawet pomijając to,  30 km w jedna stronę do pracy i 9l/100km  LPG z Zafirze..... i np. 9l/100 km ON w T4 robi różnicę .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiasz w sedno moich rozważań, głównie jeśli chodzi o holownik. Bo co do wielkości budy - apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

 

Myślę, że na razie będzie Vitara i porządne sprawdzenie lub wymiana stabilizatora.

 

W sferze marzeń - T4 lub T5 Multivan jako holownik :slina:

Przewymiarowany holownik to pujście na łatwiznę, dla jednego wyjazdu w roku, nie liczę kilku weekendów, nie warto. Wystarczy porządnie rozplanować obciążenie. Ja to zmienialem kilka razy, przeniosłem zbiornik wody na oś (początkowo był z przodu), boiler z drugiej strony dla przeciwwagi, mover z jednej, kosz z kołem z drugiej, wywalenie zbędnego wyposażenia, bagażników i pojedziesz bezpiecznie. Nawet kabla teraz przy solarze potrafię nie wozić albo wrzucam do bagażnika.

 

Przed weekendem wracałem z serwisu totalnię pustą przyczepą. Jechało się tak sobie. Wieczorem jechałem na camping, z zalaną 60l wody (45 zbiornik, 15boiler) zalaną toaletą, z zapakowaną lodówką, szła jak po sznurku.

 

Kupowałem dwie przyczepy u "fachowców". W jednej kapał tawot z AKS'a 1300, nie mówiąc o tym, że pomiędzy aks a rurą zamiast redukcji były podkładki - masakra.

 

Pewnie nie zadziałał niesprawny do końca stabilizator, coś źle się wyważyło, plus inne zbiegi okoliczności. Nie przesadzaj i nie kupuj od razu ciężarówki do tej przyczepy.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj i nie kupuj od razu ciężarówki do tej przyczepy.

 

Halo Witus co się wrącasz. ;) Kajetan ma teraz urlop i dużo czasu, może chce nam powiedzieć, że będą potrzebować dużego samochodu na co dzień no i oczywiście w tym momencie powrót do mniejszej przyczepy nie wchodzi w grę. :ee:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Witus co się wrącasz. ;) Kajetan ma teraz urlop i dużo czasu, może chce nam powiedzieć, że będą potrzebować dużego samochodu na co dzień no i oczywiście w tym momencie powrót do mniejszej przyczepy nie wchodzi w grę. :ee:;)

:) w końcu pójdzie na łatwiznę i będzie spał na materacu na podłodze w samochodzie. Po cholerę te duże przyczepy, dzieci 15+ i tak mają w nosie jeżdżenie z rodzicami, jak wyjazd jest dobrze zaplanowany to wpada się do przyczepy coś zjeść i z ... 12h przespać (mam jakiś problem, jak pracuję i mieszkam w bloku śpię 6h, jadę do przyczepy zwykle 12h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Halo Witus co się wrącasz. ;) Kajetan ma teraz urlop i dużo czasu, może chce nam powiedzieć, że będą potrzebować dużego samochodu na co dzień no i oczywiście w tym momencie powrót do mniejszej przyczepy nie wchodzi w grę. :ee:  ;)

 

T4 Multivan akurat teraz byłby jak znalazł :] Ale tak naprawdę, to na co dzień to byłby zupełnie nie potrzebny. Tylko koszty by generował. Jeżeli Vitara spełni zadanie to będzie złoty środek :hmm:  Już raz była w CRO z tą przyczepą i sensacji nie było....

. Po cholerę te duże przyczepy,

 

Naszą jeżdżą we dwójkę teściowie raz do roku. Wypas niesamowity. Spanie na stałe, nic nie musisz zwijać, żeby zjeść. Podkowa jako living room i jadalnia, cały czas rozłożone.... cóż więcej trzeba do szczęścia dla dwojga ??? :]  :] :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T4 Multivan akurat teraz byłby jak znalazł :] Ale tak naprawdę, to na co dzień to byłby zupełnie nie potrzebny. Tylko koszty by generował. Jeżeli Vitara spełni zadanie to będzie złoty środek :hmm: Już raz była w CRO z tą przyczepą i sensacji nie było....

Skup się już na urlopie i jedź przez Cechy tam nie będzie bocznych podmuchów i autostrada jest tak przygotowana żeby się zbytnio nie rozpędzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.