Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam i szczerze współczuję tego co się stało. Nie odpuszczałbym poszukiwania przyczyny, że względu na możliwość powtórki w przyszłości. Koncentracji za pewne Ci nie zabrakło, prędkość też akceptowalna więc pewnie stan stabilizatora zadecydował jak dostałeś podmuch z boku i już było pozamiatane.

 

Sam parę razy mialem lekkie bujanie, ale ze względu na chorbliwe ważenie haka, mega docisnięty aks 3004 i sprzyjający rozkład ciężaru obyło się bez takiej masakry.

 

Jeżeli naprawiać Waszą przyczepę to tylko u Andrzeja. Sensu raczej nie ma ale to już Wasza decyzja. O jakości naprawy nie ma co dyskutować. Andrzej jest marką sam w sobie. Widziałem już u niego sprzęty zza granicy na naprawach. Sam oddawalem przyczepy na naprawy i przygotowanie na sezon.

 

A teraz na poważnie dla krytyków ubezpieczenia AC za ok 700 czy 1000 zł w tym przypadku.. dalej nie warto? Szukalbys już nowej cepy a nie myślał o rozbitych ok 40.000złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aucie za 20k ubezpieczenie AC mija się z celem bo wiadomo się wyklepie i jazda ale przyczepa 10 letnia czy nawet 20 letnia może mieć "inną" wartość. Fajnie by było ubezpieczyć na sezon ale skoro się nie da to wole wydać i spać spokojnie. Drobna stłuczka, a może się okazać że szkoda całkowita.


Przyczepa 30 letnia też może kosztować 20 tyś :]

 

Tom wierz mi że wszystko się da ubezpieczyć. Kwestia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu przykład wprowadzenia przyczepy w wezykowanie przez duże W i sposób jej wyprowadzenia czyli hamowanie zestawem:

 

Oooo nie nie nie... to nie wężykowanie a zarzucanie budą. Slalom i inna prędkość. 

To się ma zupełnie inaczej jak holownik jedzie prosto autostradą wraz z innymi pojazdami a budka tańczy.

Ponadto scena nakręcana z wytrenowanym kierowcą dziesiątki razy aż się uda. Nikt z nas nie będzie trenował na własnej budce.

.

Szkolenie zorganizować? Na czyj koszt budka i holownik do treningów?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OC + AC (ubezpieczenie do wartości 20500) w Allianz kosztowało ok 600 zł na rok.

 

Przy ubezpieczaniu warto uderzać do różnych agencji. Bo każdy oferuje inne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy pisza o roznych przyczynach tego nie szczescia /stabilizatorze,koleinach,podmuchach wiatru,rozlozeniu masy itp. i itd./,ale chyba nikt nie pomyslal ze winnym calego zdarzenia mogl byc kierujacy.Napewno wiekszosc z nas przezyla taka sytuacje ,ze chwila oderwania wzroku od drogi /ustawianie radia,klimatyzacji czy sieganie po jakakolwiek rzecz/ skutkowala mniejsza lub wieksza zmiana toru jazdy. Powrot zwroku na droge-jestesmy za blisko przy barierce,betonach przekroczylismy linie-odruchowo "szarpiemy" kierownice ,zestaw wypada z toru jazdy.............dalej wiemy co bylo. Niekoniecznie w tej sytuacji, to Moje spostrzezenia ,dobrze ze nikomu nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy pisza o roznych przyczynach tego nie szczescia /stabilizatorze,koleinach,podmuchach wiatru,rozlozeniu masy itp. i itd./,ale chyba nikt nie pomyslal ze winnym calego zdarzenia mogl byc kierujacy.Napewno wiekszosc z nas przezyla taka sytuacje ,ze chwila oderwania wzroku od drogi /ustawianie radia,klimatyzacji czy sieganie po jakakolwiek rzecz/ skutkowala mniejsza lub wieksza zmiana toru jazdy. Powrot zwroku na droge-jestesmy za blisko przy barierce,betonach przekroczylismy linie-odruchowo "szarpiemy" kierownice ,zestaw wypada z toru jazdy.............dalej wiemy co bylo. Niekoniecznie w tej sytuacji, to Moje spostrzezenia ,dobrze ze nikomu nic sie nie stalo.

Osobiście z przyczepą nigdy takiego numeru nie zrobiłem. Radio reguluje w kierownicy a od podawania napojów mam obsługę na pokładzie :) dla mnie to zbyt duża odpowiedzialność jak jadę zestawem, żeby na drogę nie patrzeć.

 

A na marginesie, ubezpieczenie auta Ac o wartości do 20.000 zł to składka rzędu 500—900zł. W przypadku szkody całkowitej czy też kradzieży na pewno się "oplaci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świru jakbym miał jechać ze świadomością, że nawet kichnąć nie mogę, bo mi przyczepa zacznie wężykować to chyba byłoby po karawaningu...

 

Cholerka Maarec gdzie takie stawki dają, bo moja Niunia warta w porywach z 6-7 tysi kosztuje mnie w pakiecie z max zniżkami 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

chyba nikt nie pomyslal ze winnym calego zdarzenia mogl byc kierujacy.

...

:D

Pomyślał , pomyślał... I nie tylko ja.

Ostatnie 2 zdania: http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrze%C5%BCenie-tak-si%C4%99-ko%C5%84czy-w%C4%99%C5%BCykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/page-16?do=findComment&comment=439094

A do tego sam sprawca całą winę wziął na siebie a przyczyn doszukał się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.