Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelam 15-18tyś 

Fajny wydatek jak na coś co się spodobało podczas przechodzenia obok kempingu :D

rozumiem że piszesz o euro, mniej...powiedzmy niecałe 11 netto :)

 

Dzięki za miłe słowa, mamy nadzieje że bedzie nam sie spisywała. Ponadto tak siedzę i czytam wypowiedzi, nie sądziłem że tyle rzeczy muszę wziąć pod uwagę co do wagi. Przyczepa ma niby DMC 1300, tyle też jest wpisane na tabliczce znamionowej pod pozycją bez numeru oraz poz 1. Moje auto ma DMC 2010, więc jak szukałem to do dmc przyczepy 1490. I powiedzcie mi teraz czy dobrze rozumuje, jeśli przyczepa ma 1300 DMC to tylko tyle mogę do niej naładować? Mam nadzieje że teraz na pusto nie waży np 1200... bo co to jest te 100kg...

 

Co do lewarka faktycznie poszukam żabki lub takiego małego hydraulicznego. NIe ma ktoś w Was koła do opchnięcia? na olx znalazłem takie: https://www.olx.pl/oferta/kolo-zapasowe-do-przyczepy-campingowej-14-nowe-z-oponom-CID5-IDpngYt.htmlz oponom ;)

 

albo może pójść od razu w taki komplet i wtedy zapasy miałbym swoje dwa... : https://www.olx.pl/oferta/kola-do-przyczepy-185-65r14-alufelgi-tomason-4x100-et30-fendt-kemping-CID5-IDoma0Y.html#e837dc29f6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To na 100% ta sama. Czyli jednak na handel a nie dla siebie?

 

Tak czy inaczej, jak dla mnie za mała na taki układ wnętrza. Do spania ok ale do siedzenia/poruszania się/przebierania i "życia" dla 4 osób za mała. Ładowność... cóż. Klime już masz, dołożysz rowery, zalejesz zbiorniki, markiza, może mover i koniec. Nawet żarcia do lodówki nie włożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta, była wystawiona ;) wystawiłem na próbę, chciałem sprawdzić zainteresowanie przeczepami. Ale ta zostaje z nami.

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś za 11 eu netto, w dodatku doposażoną w klimę, bagażnik itp to była to mega okazja. Aż za dobra :-) Tylko pogratulować bo dwa razy coś takiego się nie dzieje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje podróż na jakąś wagę ;) . Jestem ciekaw wyniku ;) .

U mnie, Sudwind 500FU tak jak pisałem: 1280kg z moverem, aku i zapasem, i 1320 z dołożonym przedsionkiem. Czyli obstawiam że bez niczego ma ok1200kg. Twoja ma dodatkowo piętrusa, więc może być też kilka kg różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek samochodowy jak doładuje przyczpę złamie się od ręki.

 

Testowałem. Trzeba w aucie wozić żabę 5t i po sprawie.

 

Pod moimi przyczepami puściły 2 lewarki i hydrauliczny 2t, kiedy byłem pod cepą. Drewniane klocki uratowały mam głowę.

Ja swoją budkę Knausa odpowiadającą gabarytami 500 podnoszę żabką 3T

 

Ładniutka ;) . Co Knaus, to Knaus. Zważ ją sobie przed i po załadowaniu. Myślę że będziesz zaskoczony ;)

A ja Dominiku nie myślę, jestem pewien, że będzie niemile zaskoczony  :]   :yay:  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją budkę Knausa odpowiadającą gabarytami 500 podnoszę żabką 3T

 

A ja Dominiku nie myślę, jestem pewien, że będzie niemile zaskoczony  :]   :yay:  :ee:

nie straszcie :( w tym roku już chyba nie uda mi się jej zważyć, raczej na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, spokojnie. Lepiej być świadomym i za wczasu przerzucić rowery na samochód niż płacić mandat itp. Z całą pewnością masz bardzo małą ładowność ale będąc jej świadomym możesz się i tak dobrze spakować na wakacje. Jaki masz nacisk na hak przy pustej przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży, byłem w takiej, nie była podparta łapami i będąc z tyłu nie chypnęła się

Także rowery na dyszlu odpada

 

Skoro poprzedni właściciel zamontował bagażnik rowerowy na dyszlu to chyba jest ok? 

 

Czyli podsumowujac, sprawdzić wagę pustej przyczepy tak jak stoi, potem ewentualnie załadowanej, oraz sprawdzić nacizk na kule haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.