Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje!! Bardzo ładna budka, no I witaj w gronie Knausiaków :)

 

Zanim przed przyszłorocznymi wakacjami zaczniesz w euforii wrzucać wszystkie "niezbędne" graty zapoznaj się z wątkiem:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?hl=%2Btwoja+%2Bbudka

 

1300 dmc przy takiej budce to nie jest zbyt dużo, powinieneś ją zważyć i pamiętaj, że najcięższe rzeczy do bagażnika.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super prezent na Mikołaja!!! Skąd on był bo chyba nie z Laponii? :skromny:

 

 

Wybacz że się czepiam- moskitiery mamy w oknach a Ty masz na prawym boku markizę:)

 

Gratki jeszcze raz, zawsze szerokości i radości z używania pięknej cepki!!! :yes:

Markiza oczywiście

Gratulacje!! Bardzo ładna budka, no I witaj w gronie Knausiaków :)

 

Zanim przed przyszłorocznymi wakacjami zaczniesz w euforii wrzucać wszystkie "niezbędne" graty zapoznaj się z wątkiem:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-waży-wiecej-niz-myslisz/?hl=%2Btwoja+%2Bbudka

 

1300 dmc przy takiej budce to nie jest zbyt dużo, powinieneś ją zważyć i pamiętaj, że najcięższe rzeczy do bagażnika.:)

Co znaczy że nie jest zbyt dużo, rozumiem że za wiele nie będę mógł do niej zapakować? Poza tym przyczepa w naprawdę ładnym stanie, wyszukana ale było warto poświęcić ten czas. Z najważniejszych rzeczy to czeka mnie teraz zakup koła zapasowego, lewarka i butli gazowej, bo tego brak niestety

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek samochodowy jak doładuje przyczpę złamie się od ręki.

 

Testowałem. Trzeba w aucie wozić żabę 5t i po sprawie.

 

Pod moimi przyczepami puściły 2 lewarki i hydrauliczny 2t, kiedy byłem pod cepą. Drewniane klocki uratowały mam głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek samochodowy jak doładuje przyczpę złamie się od ręki.

 

Testowałem. Trzeba w aucie wozić żabę 5t i po sprawie.

 

Pod moimi przyczepami puściły 2 lewarki i hydrauliczny 2t, kiedy byłem pod cepą. Drewniane klocki uratowały mam głowę.

Dlaczego ma się złamać? Do 1300 kg? Przecież auto waży więcej więc i lewarek spokojnie powinien dać radę. Standardowo w aucie masz lewarki do 1500 kg.

Trzeba tylko robić to z głową. Swoją poprzednią przyczepę kilka razy lewarowałem takim czymś:

798412b7695b46d924587e25701d1a5b.jpg

 

Trzeba tylko uważać aby lewarek stał na twardym podłożu, i aby prosto podnosić przyczepę.

 

 

Natomiast dedykowane do przyczep oczywiście można kupić, ale kosztują krocie

http://center-camp.pl/pl/p/Podnosnik-do-przyczepy-lewarek-AL-KO/2726

 

I z wyglądu wyglądają na bardziej liche niż te samochodowe:

 

4ae853c58ba61e89e171cabb702c2dbe.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że Twoja poprzednia przyczepa była o pół tony lżejsza od tej ;)

Owszem, trochę lżejsza była :-) Ale tutaj mamy DMC 1300 kg, czyli teoretycznie na stronę 650 kg (u mnie to było 500 kg) To nadal mamy ogromny zapas w lewarku jednak :-) Nie wyobrażam sobie brania wielkiej żaby na wakacje :-D

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DMC jest zdecydowanie za niskie :D :D , realnie ta buda przekroczy grubo 1500kg ;) . A i owszem, taki trapez powinien dać radę.

Wiesz, wszystko można przeładować :-) Jednak wg mnie ponad 200 kg wagi (bo MW w DR nijak ma się do rzeczywistości, bo tam wpisują wagę pojazdu gotowego do jazdy) jest zupełnie wystarczające, dla kogoś kto pakuje się z głową i pamięta o ograniczeniach :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trapezowy będzie ok, zarówno do auta jak i cepki, U mnie też jest taka ładowność :( z tym że chyba 70kg to doliczją do MW na start) Na pusto pewnie wyjdzie z 250kg więc za wiele nie jest.

Do MW doliczają Ci dwie butle gazowe + pełny zbiornik wody pitnej + pełny zbiornik spłuczki (jeśli jest) + kaseta. Warto zważyć swoją pustą cepe. U mnie cepa na pusto waży owszem +- tyle ile w DR ale z moverem, markiza i kilkoma dodatkami zwiększającymi wage, o które została doposażona przy zakupie. Realnie mam około 250 kg zapasu. Dla mnie to bardzo dużo. Ale to dla mnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko można przeładować :-) Jednak wg mnie ponad 200 kg wagi (bo MW w DR nijak ma się do rzeczywistości, bo tam wpisują wagę pojazdu gotowego do jazdy) jest zupełnie wystarczające, dla kogoś kto pakuje się z głową i pamięta o ograniczeniach :-)

Ta budka na pusto będzie ważyła ponad 1200kg. Jestem tego pewny. Moja 500-ka po przyprowadzeniu do domu pierwsze co wjechała na wagę i było 1320 z kołem zapasowym, mooverem, aku i przedsionkiem. Resztę szpeju doładowaliśmy i zapakowana na trzy osoby przed wyjazdem na wakacje.... Niestety DMC okazało się za niskie :D :D

A u mnie DMC jest 1500 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta budka na pusto będzie ważyła ponad 1200kg. Jestem tego pewny. Moja 500-ka po przyprowadzeniu do domu pierwsze co wjechała na wagę i było 1320 z kołem zapasowym, mooverem, aku i przedsionkiem. Resztę szpeju doładowaliśmy i zapakowana na trzy osoby przed wyjazdem na wakacje.... Niestety DMC okazało się za niskie :D :D

A u mnie DMC jest 1500 :D

No to grubo :-) Ja swoją zważyłem i na szczęście mam tak jak napisałem powyżej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.