Skocz do zawartości

Ilość nowych pojazdów kampingowych w ciągu roku w Polsce?


Jarosław69

Rekomendowane odpowiedzi

A czy firmy "nie niszowe" lepiej w środku kładą tynki, czy może odpływy robią na niklowanych rurkach, a może glazurę kładą  w wyższej klasie ścieralności, a może zamiast plastików dają wszędzie  amelinium? Ludzie nie dajmy się zwariować - wszystkie firmy walą ten sam gnój i tyle.A czy mi na budzie będzie  pisało Tabbert  czy inny Knaus - to ja się w niej będę lepiej czuł - czy jak? Z autami jest tak samo - jeden jeździ francuzem, inny niemcem , a jeszcze inny koreanem. I jakby nie było zawsze w to samo miejsce dojadą - prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy firmy "nie niszowe" lepiej w środku kładą tynki, czy może odpływy robią na niklowanych rurkach, a może glazurę kładą  w wyższej klasie ścieralności, a może zamiast plastików dają wszędzie  amelinium? Ludzie nie dajmy się zwariować - wszystkie firmy walą ten sam gnój i tyle.A czy mi na budzie będzie  pisało Tabbert  czy inny Knaus - to ja się w niej będę lepiej czuł - czy jak? Z autami jest tak samo - jeden jeździ francuzem, inny niemcem , a jeszcze inny koreanem. I jakby nie było zawsze w to samo miejsce dojadą - prędzej czy później.

Pozwolisz kolego, że daruję sobie dalszą dyskusję z Tobą .

 

Ważne ,że masz swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A czy firmy "nie niszowe" lepiej w środku kładą tynki, czy może odpływy robią na niklowanych rurkach, a może glazurę kładą  w wyższej klasie ścieralności, a może zamiast plastików dają wszędzie  amelinium? Ludzie nie dajmy się zwariować - wszystkie firmy walą ten sam gnój i tyle.A czy mi na budzie będzie  pisało Tabbert  czy inny Knaus - to ja się w niej będę lepiej czuł - czy jak? Z autami jest tak samo - jeden jeździ francuzem, inny niemcem , a jeszcze inny koreanem. I jakby nie było zawsze w to samo miejsce dojadą - prędzej czy później.

 

Problem w tym, że to nawet Knaus nie jest. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Możliwe, że macie rację. Pytanie czy jest to połowę gorsze od hobby, skoro kosztuje ok 60% ceny hobby?

Warto śmigać na targi i oglądać. Ja jestem świeżo po zakupie i mi kolejny nie grozi.

 

Co to znaczy 60% ? Czy 60% cieńsza sklejka jest użyta, czy też zamiast płyta paździerzowa ? Trzeba dotknąć, porównać, tak to się ciężko pisze. Każdy ma swoje odczucia. U Palmowskiego można dostać w promocji też "normalne" marki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pisałem o różnicy w cenie. Pewnie wpływ ma na to też wyposażenie - lodówka, piec, bojler i inne.

 

Piece, bojlery, lodówki nie mogą być tańsze bo innych marek niż te które są nie ma. Wystarczą gorsze materiały na obicia, konstrukcję, ocieplenie, podłogę, profile itd i masz mniejszą cenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak właściciele  firm dobrze płacą swoim pracownikom, szczególnie na tym forum  może napisz

jaka  to jest kasa i na jakim  stanowisku, możne zmieni profesję na sprzątaczkę za 5 tyś miesięcznie :hmm:

 

ogólnie pojęty serwis - zarobki od 6-7 tyś w górę , 10 można spokojnie wydusić , na więcej trzeba się trochę postarać (kwoty do ręki)

 

a w temacie - przecież wiadomo, że skoro kowalskiego stać na klasę B/C z salonu to nie pójdzie i nie kupi bo się sąsiad będzie śmiał tylko ze szroty wygrzebie s klasę żeby sąsiadowi gały wyszły z zazdrości , przy takim podejściu to kemping jawi się jako klepisko gdzieś na peryferiach z wychodkiem z desek, kto "normalny" pojedzie na poniewierkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz dać niski model pieca, małą lodówkę, markizę fiamma i bojler na prąd. Już kilka tysięcy w kieszeni. Tylko gdzie kolejne 100.000zl do taniej marki hobby?

 

Rozumiem cienką podłogę i ściany. Kiepską izolację czy marne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dygresja .

W pewnym czasie najtańsza na rynku samochodów była Tavria i Olcit.

Nie przypominam sobie ,żeby z powodu "taniości" tychże wyrobów samochodo-podobnych ...ich fala ...zalała polskie ulice i parkingi.

A przecież każdy z nich miał 4-ry koła , kierownicę i drzwi .

No może Olcit miał mniej śrub przy felgach i drewniane klocki hamulcowe ...ale przecież jechał !

 

Jest pewna granica zarówno w górę jak i w dół . Ci co się nacięli drugi raz już tego nie zrobią.

 

No to kolejny OT :-)

Zgadzam się z kolegą Commanderem - większość społeczeństwa  - szczególnie tego dla którego "allin" i całodzienny drink czyli możliwość moczenia mor...y w cenie na wyseparowym placyku pokrytym płytkami - czasami za grubym murem ( dobrze ,że nie drutem kolczastym) jest najwyższym osiągnięciem intelektualnym w okresie urlopu - zawsze będą patrzeć na "żyjących" w "przyczepie" jak na niższą formę życia  :-)

 

W sumie to bardzo dobrze - bo tłok byłby niemiłosierny.

Niech wciągają więc te drinki zalegając obok wypłytkowanej dziury z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha... Olcit i Tavria. Pamiętam, a jakże.

 

Problem w tym że nasi rodacy w dużej większości żyją na pokaz i po takim "pokazie" oceniają innych. Sporo osób ma za duże auta co do wielkości rodziny tylko po to żeby był szpan. Więc musi być mocno wysłużona używka.

 

Myślę, że nie jest tak tragicznie z tą świadomością. Ostatnio byłem na imprezie,, ach och ,, którą organizował nasz przyjaciel. Krzyknął do nas przez całą salę, że nie był w stanie znaleźć na mapie przesyłanych mu systematycznie zdjęć z wakacji, a specjalnie wyłączyłem lokalizację. Siedząca obok para bardzo się tym zainteresowała i kiedy żona powiedziała, że jeździmy z budą...gość wyciągnął telefon i pokazał załadowanego do granic możliwości Harleya. W życiu bym się tego po nich nie spodziewał... W tym roku objechali pół Rumunii śpiąc w namiociku po kempingach, jadąc w deszczu po 600 km, a... Mogliby wszędzie w ***** . No i zaczęła się rozmowa...hihi. Największy wyzwaniem dla nich było...no zgadnijcie co ? Spakowanie się jego żony na wyjazd... Są jeszcze pozytywnie zbzikowani ludzie i jest ich coraz więcej.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym pisał bo nie mam zdrowia czytać tylu stron tego wątku ale warto zauważyć że taka sama nowa przyczpa jest w PL droższa niż np w DE bo mamy o 4% wyższą stawkę VAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.