Skocz do zawartości

Ilość nowych pojazdów kampingowych w ciągu roku w Polsce?


Jarosław69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś o tym pisał bo nie mam zdrowia czytać tylu stron tego wątku ale warto zauważyć że taka sama nowa przyczpa jest w PL droższa niż np w DE bo mamy o 4% wyższą stawkę VAT...

Owszem, jesli patrzeć na VAT to masz rację. Ale bardzo często w Polsce dostajesz lepszą ofertę. Ja np miałem cenę taką jakiej nie miałbym w DE nawet uwzględniając różnice w VAT. Dopiero po doposażeniu przyczepy w mover i inne akcesoria cena zrównała się z tymi w DE.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I tu się nie zgodzę.
Jeśli jest to import prywatny to zakup w DE jest zamknięciem procedury rozliczania Vat i tam zapłacony podatek nie polega dopłacie
różnicy owych 4 % .
Do tego jeśli trafimy na chwilę wyprzedaży przed momentem odbioru dużych partii tuż przed okresem wakacyjnym to można się wstrzelić w naprawdę korzystną cenę. Nie zawsze w model jaki nam pasuje. Kwestia szczęścia.W Polsce nieosiągalne - chyba ,że jakiś sprzedawca wqwi się zbyt
długim przechowywaniem tego dobrobytu i postanowi pójść po kosztach , bez marżowo .
Ale to promil szans na poszukiwany model. W zasadzie zero.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostałeś wyposażoną w cenie golasa w DE? Dobrze zrozumiałem? Jak tak to dobre pare, parenaście kzł do przodu

Paręnaście może nie, ale kilka na pewno. Generalnie było u nas trochę taniej nawet z naszym VATem

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiam czy rzeczywiście tak jest że u nas dostaniesz lepszy rabat. Żadne logiczne przesłanki za tym nie przemawiają. Od fabryki dalej = większy koszt transportu. Kilku dilerów którzy właściwie ze sobą nie konkurują vs kilkudziesięciu jak nie kilkuset w Niemczech. Popyt też zupełnie inny, ekonomia skali u nas pewnie nie występuje. Koszty pracy mamy niższe wiec montaż akcesoriów bedzie u nas tańszy ale sama buda... nie wiem. Mam na myśli oczywiście zamówienie do produkcji a nie tzw. z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj moge Ci wskazać kogos kto byl tam 6 lat z dziewczyną, obecną malżonką i trochę sie dorobili aby postawic sobie dom 150 m2 z klinkieru ( działkę już mieli). O koszt domu sie nie pytałem ale na moje oko to jakieś 500-600 tyś. Nie zazdroszcze, ale go podziwiam poneważ pracowali tam przy sprzataniu wszelkiego rodzaju pomieszczeń ....włącznie z toaletami.

I tutaj mamy najlepszy przykład zmarnowania pieniędzy. 

 

Sześć lat sprzątali kible na obczyźnie i za to wybudowali dużą chałupę. 

Teraz zapewne pójdą na słaby etat i .... pięknej chałupy z klinkieru nie będą mogli utrzymać. 

Jaka logika? Polacy mają dziwną manię że najważniejszy jest własny dom, a dalej jakoś to będzie. 

 

A dlaczego nie chcą lepszego życia? Dlaczego zamiast zainwestować te kilkaset tysiaków we własną firmę, czy udziały w jakiejś innej firmie i robić na tym pieniądz, co przełoży się za jakiś czas na wybudowanie domu,  pakują kasę w nieruchomość a żyć będą jak nędzarze? 

 

Blisko mnie kupili chałupę ludzie którzy wrócili z UK. Przyszedł ostatnio żebym go zaciągnął, bo jego Astra z 1993 nie che odpalić. 

Mówię mu że to stary złom i powinien kupić coś deczko nowszego. On mi mówi że nie ma kasy. Pytam więc, jak to? Kupiłeś chałupę za 600 000 zł a nie masz choćby 10 000 na nadający się do użytku samochód? A on mówi, że 100% tego co przywieźli z UK zainwestowali w chałupę, a teraz zarabiają po 2000 zł na łapę i po prostu nie stać ich na nic. Zapytałem po co więc kupili połówkę bliźniaka a nie mieszkanie w bloku? Była konsternacja. Potem jeszcze powiedziałem że nawet mieszkanie w bloku nie było by dobrym pomysłem, bo lepiej by było zainwestować tą całkiem fajna sumkę w jakiś biznes. 

Auto nie odpaliło, ale tej pory nie mówią mi "cześć".

Sprzątanie kibli nie jest niczym złym, ale mentalność sprzątacza kibli i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay - dla mnie przegiąłeś z jednym....zaproponowałeś im aby zarobione ciężko pieniądze zainwestowali w otwarcie w Polsce firmy.

Firma w Polsce ???

Dlaczego im tak źle życzysz ?  :look:  :hmm:  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie przesadzaj :) Ciebie sięgło to fakt, ale generalnie nie ma przecież tragedii. Chociaż może inaczej bym gadał jakby mi kazali zabulić 90k.

 

Ale fakt faktem wsadzić całą kase w chate a później zęby w ściane to słaby pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie przesadzaj :) Ciebie sięgło to fakt, ale generalnie nie ma przecież tragedii. Chociaż może inaczej bym gadał jakby mi kazali zabulić 90k.

 

Ale fakt faktem wsadzić całą kase w chate a później zęby w ściane to słaby pomysł

To był sarkazm artystyczny na wesoło . Trzeba to brać na luz bo podobno nerw i stres zabija :]  :] :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos ładowania całej kasy w domu w Polsce po nastu latach w UK...łatwo się zapomina, że w Polsce na jednym etacie (lekarz) albo "codziennie w domu" (kierowca) kokosow nie zarobi. Gdzie kokosow...grosze zarobi. I to może być problem.

(tzn piszę trochę z autopsji ;) )

Radek

Edytowane przez RadekNet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile kosztuja studia medyczne? Wiecie ile wymagaja poswiecen? Wiecie w ile lat po rozpoczeciu edukacji lekarz widzi PIENIĄDZE a nie drobne niewystarczające do przeżycia? Pewnie wiecie, Polacy wszystko wiedzą. Ciekawe tylko na kim będziecie wieszać psy za kilkanaście lat. Kolejek do lekarzy nie bedzie... lekarzy nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.