Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Benior napisał:

Od dzisiaj nie wolno kopiować i skanować dokumentów właśnie takim instytucjom......

Ustawa o AML jest ponad i jednak pozwala:
 

Cytat

Zbieranie kopii dowodów nadal będzie spotykane tam, gdzie prawo wyraźnie na to pozwala lub wręcz tego wymaga. Pisaliśmy choćby o ustawie AML, która wymaga kopiowania dowodu nawet przy graniu w totka przez internet, albo przy korzystaniu z pewnych usług finansowych.

(...)

Komu trzeba pokazać dowód?

Nazwa ustawy mówi sama za siebie. Jej przepisy mają utrudniać pranie pieniędzy lub przekazywanie pieniędzy przestępcom. Trzeba w tym celu nadzorować przepływ pieniędzy i ustalać tzw. beneficjentów rzeczywistych, czyli osoby w imieniu których naprawdę dokonywane są pewne transakcje. Ustawa daje instrumenty prawne do szacowania ryzyka prania pieniędzy i reagowania na to ryzyko.

Ustawa AML posługuje się pojęciem podmiotu zobowiązanego. Do tej kategorii zaliczają się m.in.:

    banki,
    SKOK-i,
    instytucje płatnicze,
    instytucje pieniądza elektronicznego,
    pośrednicy kredytowi,
    biura usług płatniczych oraz agenci rozliczeniowi,
    firmy inwestycyjne
    zagraniczne osoby prawne prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność maklerską,
    fundusze inwestycyjne,
    zakłady ubezpieczeń, ale też pośrednicy ubezpieczeniowi,
    podmioty prowadzące działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie wymiany walut wirtualnych,
    instytucje pożyczkowe,
    firmy prowadzące działalność w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych, gier w karty i gier na automatach.

To nadal nie są wszystkie kategorie podmiotów zobowiązanych.

https://niebezpiecznik.pl/post/od-dzis-wytwarzanie-i-sprzedawanie-dowodow-kolekcjonerskich-jest-zabronione-co-z-kserowaniem-dowodow/
https://niebezpiecznik.pl/post/przelewy24-skycash-revolut-skan-dowodu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem we Francji i się okazuje że też miałem problem z płatnościami na bramkach autostradowych. Nie dało się zapłacić Revolutem MasterCard. Czy komuś się udało rozwiązać ten problem? Może to kwestia ustawień w aplikacji jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam bo już znam powód odmowy. W apce dla kart są domyślnie wyłączone płatności za pomocą paska magnetycznego. Wystarczy to włączyć i będziemy mogli płacić tam gdzie do tej pory nie mogliśmy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam bo już znam powód odmowy. W apce dla kart są domyślnie wyłączone płatności za pomocą paska magnetycznego. Wystarczy to włączyć i będziemy mogli płacić tam gdzie do tej pory nie mogliśmy :-)


My to w Polsce mamy fajnie :) nowoczesne terminale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



My to w Polsce mamy fajnie default_smile.png nowoczesne terminale.
Zdecydowanie. Niemcy pod względem płatności to dramat. Mało miejsc akceptuję płatności kartą - u nas nawet w dziurze zabitej dechami mają terminal.

We Francji niestety nie jest lepiej. Chciałem zatankować wieczorem. Obskoczyłem 3 stacje samoobsługowe. Żadna nie akceptuje MasterCarda ani Visa - tylko jakieś ichnie karty. Paranoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Niemcy pod względem płatności to dramat. Mało miejsc akceptuję płatności kartą - u nas nawet w dziurze zabitej dechami mają terminal.

We Francji niestety nie jest lepiej. Chciałem zatankować wieczorem. Obskoczyłem 3 stacje samoobsługowe. Żadna nie akceptuje MasterCarda ani Visa - tylko jakieś ichnie karty. Paranoja.


Spaliśmy kiedyś na samoobsługowej bez paliwa, żadna karta nie działała. Dopiero rano pojawiła się obsługa mogliśmy zatankować i zapłacić w ich terminalu. Dziwne ale tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jaki jest teraz kurs HUF w Revolut? Chciałbym porównać z Mbank - usługa wielowalutowa. Obecny kurs sprzedaży z tabeli Mbank to teraz 1,3462 PLN

Usługa wielowalutowa Mbank działa podobnie jak revolut. Tworzą subkonto, gdzie kupujesz walutę. Karta rozpoznaje walutę i zciąga płatnośc z subkonta. Podobno nie ma prowizji za przewalutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Michalc3 napisał:

HUF -> PLN 0,0130

PLN -> HUF 76,4157

Czyli 10000HUF:
w MBANK (opcja wielowalutowa)  - 134,62 PLN
Revolut - 130 PLN

Różnica 3,6%

Np. wydając 4000PLN w HU za pomocą Revolut - można zaoszczędzić 144PLN vs Mbank z opcją wielowalutową.

Czy to dużo czy mało, to każdy musi sobie sam odpowiedzieć. 

 

 

Edytowane przez Tsport (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały urlop przehulałem z kartą Revolut, płaciłem gdzie się tylko dało wraz z jedną wypłatą z bankomatu.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pojawił się problem. Cały urlop przebiegł gładko z płatnościami Revolutem ale wczoraj musiałem doprowadzić telefon do ustawień fabrycznych i teraz mam info że moje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją. łuups i doopa. Nie wiem co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.