Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli bez emocji  :]  stajemy się Narodem stopniowo cywilizowanym. Już mamy lepsze samochody, umiemy trochę szybciej :miga: się poruszać po drogach , mamy powoli ale drobnym kroczkiem więcej autostrad, są już budowane coraz częściej skrzyżowania bezkolizyjne jeszcze tylko trudne do podporządkowania zasadom życia cywilizacji społeczeństwo należycie wyedukować :hmm: i będzie jak w raju :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to kto napisał :hmm:

Napisałem ,że dla mnie to nie blokowanie ,ale nigdzie nie napisałem ze tak jeżdżę ,omijam i zjeżdżam, resztę sami sobie dopowiedzieliscie ,nie chce mi się już tego po raz któryś powtarzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym przypadku uzasadnioną uznaję jazdę lewym pasem. Jak ktoś jechał dk18, która poprzez a18 łączy się z a4, ten wie o czym mówię

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak, w mieście jak ktos jedzie lewym pasem 70 na ograniczeniu do 70 to ja nie traktuje tego jak blokowanie pasa to moja opinia

Mogłem tak napisać ,wyrazilbym swoją opinię i może uniknął osadzenia ze ja też tak jeżdżę

Edytowane przez maciejek34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak, w mieście jak ktos jedzie lewym pasem 70 na ograniczeniu do 70 to ja nie traktuje tego jak blokowanie pasa to moja opinia Mogłem tak napisać ,wyrazilbym swoją opinię i może uniknął osadzenia ze ja też tak jeżdżę

Gdyby ktos miał ochotę pojechać 80 km/h lewym pasem a jest ograniczenie 70 km/h, to i tak powinieneś ustąpić miejsca na lewym pasie mając prawy pas ruchu wolny. Takich "milicjantów" którzy poruszają się lewym pasem 140 km/h po autostradzie w Polsce mamy mnóstwo.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przykład nr 1. Trzy pasy, ograniczenie do 70 km/h, jadę środkowym pasem z prędkością 78 km/h. N prawym pasie do 20 do 50 m. jest auto.  Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Przykład nr 2. Dwa pasy, ograniczenie do 70 km/h, jadę lewym pasem, co 15-25 m jest samochód na prawym pasie, jadę z prędkością 75 km/h. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przykład nr 1. Trzy pasy, ograniczenie do 70 km/h, jadę środkowym pasem z prędkością 78 km/h. N prawym pasie do 20 do 50 m. jest auto.  Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Przykład nr 2. Dwa pasy, ograniczenie do 70 km/h, jadę lewym pasem, co 15-25 m jest samochód na prawym pasie, jadę z prędkością 75 km/h. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Wtedy wyprzedasz a po zakończonym wyprzedzaniu wracasz na prawy pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mandat za to?

taki na jaki zasłuży - spoglądnie w lusterko czy też nie.

 

skoro temat zrobiliśmy z marudzeniem na kierowców, to ja dodam od siebie, że nienawidzę jak trafię na idiotę, którego boli, że wyprzedził go zestaw a on jedzie solo super furą (typu matiz). Więc ja kończę wyprzedzanie, to on resztką sił zaczyna i zwalnia mi przed nosem do 80kmh..  Przy jakimś 5 manewrze zaczynam tracić nerwy. Kończy się chwilą przerwy na parkingu albo solidniejszym przekroczeniem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, jest jakiś paragraf, który to reguluje - jest kilka obostrzeń. Zaraz wygoogluje

 

 

 

"10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:  

1) na jezdni jednokierunkowej; 

2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. "

 

 

art. 24 prawo o ruchu drogowym

 

teraz się przyznaj na jakiej drodze tak wyprzedzasz? :) na a4 też? ;P

 

Mój adres dzisiaj Tobie wysyłałem SMS'em ;)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyprzedzać z prawej na drodze jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu, do takiej zalicza się autostrada. Miałem nawet pytanie na egzaminie na c+e czy można z prawej, zaznaczyłem że tak i była poprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.