Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Można wyprzedzać z prawej na drodze jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu, do takiej zalicza się autostrada. Miałem nawet pytanie na egzaminie na c+e czy można z prawej, zaznaczyłem że tak i była poprawna

 

Trzy pasy ruchu na autostradzie muszą być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

taki na jaki zasłuży - spoglądnie w lusterko czy też nie.

 

skoro temat zrobiliśmy z marudzeniem na kierowców, to ja dodam od siebie, że nienawidzę jak trafię na idiotę, którego boli, że wyprzedził go zestaw a on jedzie solo super furą (typu matiz). Więc ja kończę wyprzedzanie, to on resztką sił zaczyna i zwalnia mi przed nosem do 80kmh.. Przy jakimś 5 manewrze zaczynam tracić nerwy. Kończy się chwilą przerwy na parkingu albo solidniejszym przekroczeniem prędkości.

On chce jechać przed Tobą ,częsty przypadek zwłaszcza w mieście gdzie wyprzedzanie między skrzyżowaniem daje tylko zmianę pozycji lidera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pasy ruchu na autostradzie muszą być

Do autostrady będzie tak:

Napisał/a :

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;

ust.1

Napisał/a :

Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;

3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

ust.7

Napisał/a :

7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Chociaż:

Napisał/a :

§ 44. 1. Znak D-3 "droga jednokierunkowa" oznacza początek lub kontynuację drogi lub jezdni, na której ruch odbywa się w jednym kierunku.

z tego by wynikał że jezdnia taka rozpoczyna się od znaku D-3.

Napisał/a :

3) autostrada - drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep;

Do przestudiowania jeszcze rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Jak dobrze pamiętam, jest jakiś paragraf, który to reguluje - jest kilka obostrzeń. Zaraz wygoogluje

 

 

 

"10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;

2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku. "

 

art. 24 prawo o ruchu drogowym

teraz się przyznaj na jakiej drodze tak wyprzedzasz? :) na a4 też? ;P

Mój adres dzisiaj Tobie wysyłałem SMS'em ;)

Autostrada ma dwie jezdnie jednokierunkowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wtedy wyprzedasz a po zakończonym wyprzedzaniu wracasz na prawy pas.

 

Tomciu, ale co skończę ? Wyprzedzania nie skończę bo dojadę do kolejnych świateł, jazda jest w mieście - Łódź, al. Włókniarzy, gdzie jak napisałem, jest co 10-15 m. kolejny pojazd jadący wolniej niż ja, a ja jadę z prędkością zgodną z przepisami, lub minimalnie więcej, w granicach błędów pomiarowych.

 

Pytanie z innej beczki, jak reagować na taką sytuację : jestem na A1, prędkość 138 km/h, jestem w trakcie wyprzedania pojazdu, za mną pojawia się pojazd, który błyska światłami i jedzie szybciej, więc niezgodnie z przepisami, ale nie ma problemu, po zakończeniu manewru wyprzedzania, wracam na prawy pas. Auto jedzie przynajmniej 160 km/h. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

PS Dochodzę do jednego sensownego wniosku - zakup kamery rejestrującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest mowa o jezdni dwukierunkowej

Witam !

 

 

Tomciu, ale co skończę ? Wyprzedzania nie skończę bo dojadę do kolejnych świateł, jazda jest w mieście - Łódź, al. Włókniarzy, gdzie tak napisałem jest co 10-15 m. kolejny pojazd jadący wolniej niż ja, a ja jadę z prędkością zgodną z przepisami, lub minimalnie więcej, w granicach błędów pomiarowych.

 

Pytanie z innej beczki, jak reagować na taką sytuację : jestem na A1, prędkość 138 km/h, jestem w trakcie wyprzedania pojazdu, za mną pojawia się pojazd, który błyska światłami i jedzie szybciej, więc niezgodnie z przepisami, ale nie ma problemu, po zakończeniu manewru wyprzedzania, wracam na prawy pas. Auto jedzie przynajmniej 160 km/h. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

PS Dochodzę do jednego sensownego wniosku - zakup kamery rejestrującej.

Błyskanie światłami jest chamskie, ale jak widze że ktoś za mną goni dużo szybciej to staram się jak najszybciej zjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Tomciu, ale co skończę ? Wyprzedzania nie skończę bo dojadę do kolejnych świateł, jazda jest w mieście - Łódź, al. Włókniarzy, gdzie tak napisałem jest co 10-15 m. kolejny pojazd jadący wolniej niż ja, a ja jadę z prędkością zgodną z przepisami, lub minimalnie więcej, w granicach błędów pomiarowych.

 

Pytanie innej beczki, jak reagować na taką sytuację : jest na A1, prędkość 138 km/h, jestem w trakcie wyprzedania pojazdu, za mną pojawia się pojazd, który błyska światłami i jedzie szybciej, więc niezgodnie z przepisami, ale nie ma problemu, po zakończeniu manewru wyprzedzania, wracam na prawy pas. Auto jedzie przynajmniej 160 km/h. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

PS Dochodzę do jednego sensownego wniosku - zakup kamery rejestrującej.

Wystarczyło napisać , "zapraszam do Łodzi w godzinach szczytu" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest mowa o jezdni dwukierunkowej

Błyskanie światłami jest chamskie, ale jak widze że ktoś za mną goni dużo szybciej to staram się jak najszybciej zjechać.

 

 

Ja to wyznaję zasadę, że z prawej nie wyprzedzam ;) pare razy zapłaciłem za to kilka euro na zachodzie i z automatu przeniosłem to na nasze drogi. Więc zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A tu jest mowa o jezdni dwukierunkowej
Błyskanie światłami jest chamskie, ale jak widze że ktoś za mną goni dużo szybciej to staram się jak najszybciej zjechać.

 

Dla  nie nie ma problemów, zawsze jak widząc auto szybsze, jeszcze przed zakończeniem manewru wyprzedzania, wrzucam kierunkowskaz, aby zasygnalizować, że zaraz wskoczę na prawy pas. Nie ma dla mnie problemów schować się na chwilę między wolniejsze auta, że by wyskoczyć zaraz na lewo i kontynuować manewr wyprzedzania kolejnych pojazdów. Większe współpracę widzę wśród Lexusów, czy też Porche, niź Skód Superb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zachodzie nie wiem jak to działa. U nas wale z prawej i w nosie, jedynie bardziej patrze czy kapelusznik w fabii patrzy w lusterko. Mój instruktor bardzo się z tego śmiał bo dużo ludzi płaci mandat bo nawet drogówka jest niedouczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zachodzie nie wiem jak to działa. U nas wale z prawej i w nosie, jedynie bardziej patrze czy kapelusznik w fabii patrzy w lusterko. Mój instruktor bardzo się z tego śmiał bo dużo ludzi płaci mandat bo nawet drogówka jest niedouczona.

Kolego, to ile tam pociskasz ,że lewym lecisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Dla nie nie ma problemów, zawsze jak widząc auto szybsze, jeszcze przed zakończeniem manewru wyprzedzania, wrzucam kierunkowskaz, aby zasygnalizować, że zaraz wskoczę na prawy pas. Nie ma dla mnie problemów schować się na chwilę między wolniejsze auta, że by wyskoczyć zaraz na lewo i kontynuować manewr wyprzedzania kolejnych pojazdów. Większe współpracę widzę wśród Lexusów, czy też Porche, niź Skód Superb.

 

Pozdrawiam

To żeś pojechał, PLopaPL to superbiak :P

 

Ja też wcześniej daje kierunek żeby zdążył dacć w pedał żeby sprawnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, jak reagować na taką sytuację : jestem na A1, prędkość 138 km/h, jestem w trakcie wyprzedania pojazdu, za mną pojawia się pojazd, który błyska światłami i jedzie szybciej, więc niezgodnie z przepisami, ale nie ma problemu, po zakończeniu manewru wyprzedzania, wracam na prawy pas. Auto jedzie przynajmniej 160 km/h. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

PS Dochodzę do jednego sensownego wniosku - zakup kamery rejestrującej.

Ponaglać nie wolno żadnym mruganiem światłami czy nawet niebieskimi kogutami. Jeżeli warunki na drodze są do tego aby ustąpić przejazdu pojazdowi poruszającemu się trochę szybciej należy to zrobić. NIC na SIŁĘ. Twój przykład mówi o sytuacji w trakcie wyprzedzania na autostradzie. Zachowanie pojazdu poruszającego się szybciej i wymuszającego ustąpienie mu przejazdu może być podciągnięte do umyślnego usiłowania sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. W Niemczech masz 2 pkt. i 240 € za taki numer. Nikt nie wie jak zareaguje kierowca pojazdu poddany takiemu "pressingowi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to ile tam pociskasz ,że lewym lecisz ?

Ok 150, ale lece lewym jak wyprzedzam kolumne, jak kończy się kolumna spadam na prawy, jak coś goni za mną szybciej to wjeżdżam między kolumne i dalej wyprzedam. Mnie nie złapiesz za słówko, bo jestem jednym z bardziej nerwowych na blokowanie lewego pasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.