Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie bronię nikogo, dla mnie nie ma usprawiedliwienia na chamskie zachowanie na drodze  :nono:

ale to co niektórzy wypisują wychodzi z tego że o jeździe niektórymi autami mają nikłe pojęcie :hmm:

jak np. przyrównując pośpiech kierowcy co pracuje do pośpiechu bo ma zimne piwo na kempingu.  :pad:


Bardzo ważne. Większość tego nie rozumie.

Ty dostaniesz za przekroczenie czasu pracy przykładowo 3 tys. kary ale dla ciebie będzie to dotkliwa kara a pracodawca nawet jak zapłaci 10 tys. to on tego nie odczuje. Tak tylko na marginesie :]

 można oczywiście w sytuacjach awaryjnych pociągnąć kilka minut i je rozpisać na wydruku, ale czy to zostanie

uznane podczas kontroli to już jest loteria i dobra wola kontrolującego.


 

 Zdecydowanie spadła liczba wypadków, w których uczestniczyłyby ciężarówki. Z danych opracowanych na potrzeby akcji „Profesjonalni kierowcy” wynika, że w 2006 roku było ich 7600 W zeszłym roku już "tylko" 3377. To około 5 procent wszystkich wypadków A trzeba zaznaczyć, że ciężarówek na polskich drogach jest więcej niż dekadę temu. – Spadek liczby wypadków w ciągu 10 lat wynosi 54 proc. Co najciekawsze, za liczbę wypadków coraz rzadziej odpowiadają sami kierowcy, czyli coraz mniej mamy wypadków, w których kierowca ciężarówki jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku. Ten spadek jest jeszcze większy niż spadek liczby wypadków ogólnie [o 60 proc. – red.] – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Proc z Volvo Trucks Polska, partnera akcji „Profesjonalni kierowcy”.
 

Czyli kto powoduje te wypadki, pewnie rowerzyści i piesi :hmm: bo na pewno nie ci co się śpieszą na piwo :yay:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby było i 5 pasów, to i tak mistrzowie prostej zajmowaliby wszystkie, bo Polak ma ułańską fantazję lub zupełny brak wyobraźni.

Skoro jesteś z Łodzi, to wiesz, jak jeżdżą np. po Pabianickiej: prawy pas wolny, zaś na lewym tłok, bo jakiś leniwiec jedzie po emerycku.

Na trasie rzadko widzę blokowany lewy pas ,pisząc o trzecim pasie miałem na myśli lepsze dopasowanie prędkości z jaka wtedy można jechać ,poza tym jak mam ograniczenie np. do 70 w mieście i jadę lewym pasem 70 to nie uznaje tego za blokowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie rzadko widzę blokowany lewy pas ,pisząc o trzecim pasie miałem na myśli lepsze dopasowanie prędkości z jaka wtedy można jechać ,poza tym jak mam ograniczenie np. do 70 w mieście i jadę lewym pasem 70 to nie uznaje tego za blokowie

Lewy do wyprzedzenia, jedz prawym. Za to takz dają mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie rzadko widzę blokowany lewy pas ,pisząc o trzecim pasie miałem na myśli lepsze dopasowanie prędkości z jaka wtedy można jechać ,poza tym jak mam ograniczenie np. do 70 w mieście i jadę lewym pasem 70 to nie uznaje tego za blokowie

 

A nie możesz zjechać na prawy? Jak mam ochotę jechać 90 bo mi się śpieszy to właśnie przez takich jak Ty mogę nie zdążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieładnie zachowanie :nono: sądziłem że jesteś spoko koleś.

 

P.S

A czy też jesteś szeryfem lewego pasa :hmm:

Po prostu uważam że skoro jadę tyle ile trzeba to raczej nikt nie powinien jechać szybciej, ja jestem szeryfem lewego pada a kolega w gdzieś przepisy bo mi się spieszy ,dodam ,że mówimy o mieście,skoro ten kolega pisze ,ze blokuje pas to mogę odpowiedzieć ,ze przez takich szybkich rajdowcow sporo ludzie leży na cmentarzu ,kto normalny w mieście jedzie 90 ?, to ,ze nie jeżdżę szybko jak jest na ogół przyjęte nie znaczy ze nie jestem spoko koleś ,ale może oceniać jak chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto to także obwodnice, ja nie mówię tu o ścisłym centrum. Zauważ że niektóre miasta mają baaardzo długie obwodnice. Jeżeli tak ściśle przestrzegasz przepisów zjedź na prawo i wszyscy będą happy.
I nie myśl, że jak blokujesz lewy to ratujesz czyjeś życie. Tak to nie działa.

Jeszcze jedno, są czasem takie przypadki w życiu człowieka że musi przemieścić się nieco szybciej niż obowiązujące przepisy.

Obyś nie musiał nigdy tego doświadczyć.

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc w naszym kraju jest przyzwolenie na szybką jazdę ,jeżdżę powiedzmy zgodnie z przepisami to jestem zawalidrogą, jakimś tam szeryfem, bez kultury bo blokuje tym co się spieszą, a ja jestem emerytem ,wychodze z domu trzy godziny przed czasem, czekam jak mnie będziecie dalej jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby Ci się trafił taki akuratny jak Cie porządna sraczka złapie i nie będziesz miał jak przyspieszyć!!!

Jak Cię niebiescy złapią na radar to powiedz ,że masz sraczkę, pewnie mandatu nie dadzą

Lewy do wyprzedzenia, jedz prawym. Za to takz dają mandaty.

Czekam na taki mandat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc w naszym kraju jest przyzwolenie na szybką jazdę ,jeżdżę powiedzmy zgodnie z przepisami to jestem zawalidrogą, jakimś tam szeryfem, bez kultury bo blokuje tym co się spieszą, a ja jestem emerytem ,wychodze z domu trzy godziny przed czasem, czekam jak mnie będziecie dalej jechać

Ja po Tobie nie jadę tylko dyskutuję.

Piszesz: ,jeżdżę powiedzmy zgodnie z przepisami to jestem zawalidrogą, jakimś tam szeryfem - no właśnie chodzi o to że nie jeździsz zgodnie z przepisami i w tym jest tylko problem.

Lewy służy do wyprzedzania a Ty to innym uniemożliwiasz.

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.